Одберете локација на пристап

Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с

БРАВО: Карпош 4 ќе добие парк од 60.000 метри квадратни

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска најави дека во понеделник ќе биде објавен конкурс за идејно решение за изработка на нов парк во насе...

Повеќе

Заев одигра партија шах со пензионер и му рече дека в понеделник на сметка ќе добие повисока пензија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вчера во Тетово учествуваше на средба со Здружението на пензионери од Тетово имаше време да одигра и партија шах ...

Повеќе

(ВИДЕО) Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои дошле на еколошкиот протест, посрамени! „Срам да ви е, во ваше време вие што направивте?“ - им порачаа на протестот!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

ПРЕД ОГРОМНА МАСА НАРОД ОТВОРЕН НОВ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН СО КОСОВО: Белановце - Станчиќ!

Повеќе

(ВИДЕО) ГАФ НА ДЕНОТ: ВМРО-ДПМНЕ почна со прес за непотизмот, па го прекина, им текна дека лидер им е Мицковски, татино синче!

Линк до комичното видео овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРОТ НА ГДУ, ПЕТАР КОЛЕВ СЕ ПОШЕГУВА НА СМЕТКА НА СДСМ, ДОБРО Е ИМА СМИСОЛ ЗА ХУМОР, ТОА Е ДОБАР ЗНАК ДЕКА ЌЕ ГО БИДЕ ЗА ЛИДЕР!

Повеќе

ПЕТАР БОГОЈЕСКИ ДЕТОНИРАШЕ НУКЛЕАРКА: БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ Е ДОГОВОРЕНА ЗДЕЛКА, ТОЈ ГИ УБЕДИ 8-ТЕ ПРАТЕНИЦИ НА ВМРО ДА ГЛАСААТ ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО!!!

- Груевски избега како награда од Заев за тоа што тој ги убеди 8-те пратеници да гласаат за името. Потоа фиктивно го избркавме Сашо Мијалков од парт...

Повеќе

БОМБА НА БОГОЈЕСКИ: Кога бев заменик генсек во ВМРО ДПМНЕ, дадов една изјава за РУБЉА ПАТРИОТИ за Јанко Бачев, во партија полудеа, ме исфрлија на клоци од заменик генерален секретар!

- ВМРО ДПМНЕ во моментов е киднапирано од ПРО РУСКИ фанатици на кои лидер им е Мицковски. ТОа го осетив на своја кожа. Еднаш додека бев на висока по...

Повеќе

ЈАНКО БУРЕК СЕ ОСВЕСТИ: ВМРОВЦИТЕ го пљачкаа народот а глумеа дека се патриоти!

- Кога ќе си го вратам филмот, многу ВМРОВЦИ крадеа и си го полнеа џебот а глумеа дека се патриоти и антички Македонци! Јанко Бурек конечно се осве...

Повеќе

ШТАМА ВО БЕЛИОТ ДВОРЕЦ ОТКАКО ВЧЕРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА ИМ УДРИ ТЕЖОК ЌУТЕК И ТОА НА СИТЕЛ!

Повеќе

Веќе никогаш нема да задоцните со уплата на готовина од дневен промет на Вашата сметка. Со новата услуга на Комерцијална банка, правните лица со помош на картичката Visa Business Debit, можат на брз и едноставен начин да уплаќаат готовина на банкомат, во било кој дел од денот. Овозможивме и промотивен рок до 30.06.2020 година во кој оваа услуга е без надомест

Банкоматите ги прифаќаат сите книжни и полимерни банкноти во апоени од 10, 50, 100, 200, 500, 1.000 и 2.000 денари, а средствата се евидентираат н...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: Продолжен е промотивниот период за бесплатна дигитализација на картички преку KomPay апликацијата!

Искористете го продолжениот промотивен период до 30.6.2020година и бесплатно дигитализирајте до две Mastercard® картички од Комерцијална банка. ...

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ НА АМЕРИКАНСКИОТ СУПЕРБОУЛ ЌЕ НАСТАПАТ ЛАТИНО ИЗВЕДУВАЧИ: Џенифер Лопез, Шакира и Деми Ловато ќе бидат главни ѕвезди пред 100 милиони тв гледачи во САД!

На полувреме на популарниот СУПЕРБОУЛ во понеделник, 3-ти февруари ќе пеат Џенифер Лопез и Шакира, а на почетокот химната ќе ја изведе Деми Ловато. ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВРОПЈАНИТЕ СО ПЕСНА ГИ ИСПРАТИЈА БРИТАНЦИТЕ ОД ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Линк до прекрасното видео, овде.

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ КАЛАЈЏИЕВ ИЗВРШИ ПРАВНО САМОУБИСТВО НА ТВ: Не е фер да ги гониме криминалците кои се спасиле од СЈО, ја нарушуваме нивната правна сигурност?!?!

- Оние истраги и процеси за кои СЈО не стигнало да ги заврши во дадениот рок, треба да бидат затворени за век и веков и тие луѓе, политичари и бизни...

Повеќе