Одберете локација на пристап

Ги слушаме предлозите и идеите на граѓаните, заедно ја креираме програмата за нова победа на 12 април. Денеска одржавме средба со општинската организација во #СДСМ Гази Баба. #НаПравПат,соопшти лидерот на СДСМ Зоран Заев.
Мачорот Лео на обвинителката Лиле Стефанова кој доби големо внимание на социјалните мрежи - (Фото: СДК.МК) Мачето што денеска стана топ тема на социјалните мрежи откако обвинетата Катица Јанева ја нападна нејзината поранешна колешка обвини
- Разликата меѓу куртоните и нас провладините новинари е што додека куртоните слепо за пари му служеа на Грујо, Заев ни служи нас, ги следи нашите очекувања и либерални политики и визии, и во моментов кога ќе престане да го прави тоа сите ние ќе ст
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше во посета на општина Кисела Вода, каде што се сретна со граѓани од населбата Драчево. На средбата Заев се запозна со нивните проблеми и разговараше за можните и ефикасни решенија кои се в
Никој не знае дали и кога ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ќе замине на издржување на затворската казна на која беше осудена за случајот „Тенк“. Како што јави Телевизија Телма, петмина судии од Врховниот суд вче
- Можно е да се ревидира па и поништи договорот од Преспа а при тоа да не бидеме исфрлени од НАТО, нити да ни биде попречен патот кон ЕУ нити па ќе имаме финансиски последици. Исфрлањето од НАТО не е толку лесно, па нема да не исфрлат, патот кон ЕУ
Рашелио, маци, зар је ово могуќе?Па, ти сериозно за три недели фотелја, што би се рекло ,,уште неседната", одма си зела да ги ,,дисциплинираш" медиумите!?😂😂😂Еј, на ,,А1ОН" зела да им кажува што да пишуваат😂😂😂 Уште одозгора во пусулчево, жена
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, вечерва се обрати на Свечената академија посветена на Националниот ден на Србите во Република Северна Македонија - празникот „Свети Сава“, која се одржа во МН
Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска беше во посета на општина Кисела Вода каде се сретна од населбата Драчево. На средбата со граѓаните Заев се запозна изворно со проблемите на многубројните граѓани и разговараше за можните и ефикасни решени
Денешните сведочења на обвинителката Лиле Стефанова во суд открија нешто за што одамна сите се сомневавме. Орце Камчев не е заштитен само од ВМРО ДПМНЕ туку од една безбројна сурија судии обвинители бизнисмени уредници на медиуми газди на медиуми раз
По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој истакна дека денешните случувања биле најдобар доказ дека се работи за индиц

(ВИДЕО) ИМАМЕ МНОГУ ДА УЧИМЕ ОД БРИТАНЦИТЕ: Лидерот на опозицијата и се заблагодари на Тереза Меј за нејзиното водење на британската влада и и посака добро здравје и мирни денови

Повеќе

Новиот британски премиер по многу нешта е сличен на нашиот Зоран Заев: И двајцата имаат маска на наивни циркузанти и шегобијци, зад која маска се крие висока интелигенција, бистар политички ум за стратегии и политички победи кои газат се пред себе

Борис Џонсон по многу нешта потсетува на нашиот Зоран Заев. И двајцата не патат од суета и его, дури и им годи кога некој ги потценува и смета за ци...

Повеќе

Борис Џонсон стана премиер, се поклони пред кралицата Елизабета, најави сите да се спремаат, на 31-ви Октомври Британија излегува од ЕУ со или без договор!

Британската кралицата Елизабета Втора денеска му го даде мандатот за состав на влада на Борис Џонсон, кусо откако Тереза Меј ја поднесе оставката во...

Повеќе

МАФИЈАТА СЕ СПРЕМА ДА БЕГА ЗА МОНАКО: Финансиско разузнавање пресретнало 8 милиона евра за Монако!

Банките во 2018 пријавиле 152 сомнителни трансакции во Македонија во Управата за финансиско разузнавање, но за дискутабилни уплаќања на сметки зарад...

Повеќе

Хан: Земјава е позитивен пример во регионот како треба да се работи на реформите

Еврокомесарот Јоханес Хан на прес-конференцијата во Владата по средбата со премиерот Зоран Заев изјави дека е убеден дека земјава во окт...

Повеќе

ДОБРО ЗОШТО ОВОЈ ЗАПНАЛ ТОЛКУ ЗА ОВАА ПОЗИЦИЈА?! Љупчо Зиков предложен за нов финансиски директор на МЕПСО

Новинарот и директор на неделникот „Капитал“ е предложен за директор на финансии и комерција во МЕПСО, дознава „Фокус“. -Се...

Повеќе

ХАН: Ние имаме цел да создадеме економски услови кои ќе им овозможат на луѓето да останат тука, а не да имигрираат

Претседателот Макрон во неговата последна посета во Белград за прв пат потврди дека процесот за пристапни преговори може и треба да се одвива парале...

Повеќе

МАФИЈАТА ДЕНЕСКА ИМАШЕ МНОГУ ЛОШ ДЕН: Црвените линии на Хан – никој од истрагите и процесите на СЈО не смее да биде амнестиран

Јоханес Хан – комесар за проширување на Европската Унија Еврокомесарот Јоханес Хан, на заедничката прес-конференција со премиерот Зоран Заев, п...

Повеќе

Забрчанец: Тргнале “напред” со Панчевски на чело!

Што ќе си помислиш кога деценискиот цензор и спружувач се разбудил и го квалификува предлог планот за борба со дезинформации како план за ценз...

Повеќе

Дури ни на Панчевски не му се верува за предлогот на Мицкоски тој да биде идната Катица: Ме предлага или сум лош пример?

Предлогот на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски, разрешениот судија Владимир Панчевски да биде шеф на новото обвинителство за гонење на организир...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ТАКСИСТ НАПАДНА ЖЕНА КОЈА ЧИСТЕШЕ ШОФЕРШАЈБНИ КАЈ МАВРОВКА

Кај живеете еј луѓе? 2693 vs патничка. pic.twitter.com/qaBvdi3rCh — Ја Ничарче (@JaNicharce) July 25, 2019

Повеќе

БУЧКОВСКИ ЗА МАКТЕЛ: На Заев му се случува иста медиска хајка каква што ми се случуваше мене во 2006-та, но јас паднав од власт и поради тоа што ми се распадна владината коалиција!

Мактел: Почитуван професоре Бучковски, професорот Мирослав Грчев напиша многу интересна колумна каде оваа моментална медиска хистерија ја спореди со...

Повеќе

Средба на премиерот Заев со специјалниот пратеник на канадскиот премиер, Дион: Има напредок во клучни области, поддршка од Канада за прогресивните политики и европските и НАТО интеграции на државава

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, се сретна со Стефан Дион, специјален пратеник на премиерот на Канада за Европс...

Повеќе

КОЛЕВ: ПРЕСТАНЕТЕ ДА ГИ ШТИТИТЕ ХОХШТАПЛЕРИТЕ, ПРЕДАВНИЦИТЕ И КРИМИНАЛЦИТЕ

„Да се штити криминалот, без разлика дали е од сегашната или претходната власт почитувани, не е лојалност кон партијата која ве сместила на ...

Повеќе

ЕЗЕРОТО ТРЕСКА КОНЕЧНО ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО СТАРИОТ СРАЈ: Владата и даде зелено светло на општина Сарај да започне со проектот за изградба на хотели и спортски терени

Владата на денешната седница го усвои Предлог-законот за медијација и донесе одлука тој да биде испратен на усвојување во Собранието. Целта на зако...

Повеќе