Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

ОВАА ВЛАСТ ГО ПРЕПОРОДИ МАКЕДОНСКОТО ЈАВНО ЗДРАВСТВО - Филипче: Целосно е реновиран одделот за интензивна нега на Клиниката за ендокринологија

Изминатиот период на Универзитетската клиника за ендокринологија се преземени низа активности за осовременување на постојните капацитети, кои овозмо...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО СДСМ, ВИ СЕ ЗАБЛАГОДАРУВАМ, НЕ МЕ РАЗОЧАРАВТЕ, БАШ НАПРОТИВ, ДЕНЕШНАТА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ИЗГЛЕДА БАШ КАКО ВО СПОТОТ НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ!

Повеќе

МАКТЕЛ ДОЈДЕ ДО ПРОГРАМАТА НА ВМРО ДПМНЕ СО КОЈА ЌЕ СЕ ОБИДАТ ДА СЕ ВРАТАТ НА ВЛАСТ!

Повеќе

ГОЛЕМО Е СРЦЕТО НА ЗАЕВ: Бездомник доби 2000 денари од Заев, насмевката му е бесценета!!!

Секој со своја среќа, овој граѓанин се најде на вистинско место во вистински веме и го „начека“ вситинскиот човек! Инаку на снимката...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА РЕПЛЕК, ТУЏАРОВ РАСПАЛИ ПО ПРАТЕНИЦИТЕ: АЛО БРЕ ЏАБОЛЕБАРИ, НЕ СТЕ ПАТРИОТИ АКО КЛЕКНЕТЕ НА КОЛЕНА НА МИТИНГ, ПАТРИОТИ СТЕ АКО ПОМОГНЕТЕ ВО ЗЕМЈАВА ДА ВЛЕЗАТ 3 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ОД ИЗВОЗ НА НАЈДОБРА МАРИХУАНА ВО СВЕТОТ!!!

Нашиот канабис е со најдобар квалитет во светот. Македонските производители создадоа цвет со 18 проценти CBD, тоа е светски рекорд. Светски рекорд...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИРЕКТОРОТ НА РЕПЛЕК, ТУЏАРОВ СЕ РАСПЛАКА ПРЕД 50-ТИНА НОВИНАРИ: Душата ми се кине кога гледам дека земјава може да заработи 2-3 милијарди долари годишно а пратениците 3 години го блокираат законот за марихуана!

Нашиот канабис е со најдобар квалитет во светот. Македонските производители создадоа цвет со 18 проценти CBD, тоа е светски рекорд. Светски рекорд и...

Повеќе

НОВА ИНФО ВОЈНА НА ПОВИДОК ВО ЗЕМЈАВА: ПОРТАЛИТЕ МАКТЕЛ.МК И СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ЦЕЛ НА ХАКЕРСКИ НАПАД!

Порталот Мактел.мк веќе две недели е под жесток хакерски ДДОС напад од сервери од Русија. Со нападите се генерира вештачки голем интерес за читање н...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: Во земјава постојат десетина компјутерски центри со задача хакерски да рушат провладини портали!!!

Минатата недела, без поголемо внимание во генералната јавност, помина петочната вест на сајтот на „Слободен печат“ (slobodenpecat.mk) де...

Повеќе

ССНМ и ЗНМ потпишаa Повелба за услови за работа за новинарите иницирана од Европската федерација на новинари

Факт е дека професионалното новинарство не може да постои кога медиумите се соочуваат со финансиски притисоци, цензура и самоцензура, а новинарите с...

Повеќе

Е ОВА Е ОДЛИЧНА ВЕСТ: ЕСМ распиша тендер за проширување на Ветерниот парк Богданци, проект вреден 21 милион евра!!!

АД ЕСМ во средата објави повик за претквалификација за инженеринг, набавка и изведба – ЛОТ1 (ветерни турбини и фундаменти) и ЛОТ2 (пристапни п...

Повеќе

Одронот расчистен, патот Маврови Анови-Дебар прооден во двата правци

Екипи на „Македонија Пат“ доцна синоќа го расчистија наносот од земја и камења што падна на коловозот на регионалниот пат Маврови ...

Повеќе

ВАНКОВСКА: Солза Грчева е падната на ДНОТО!!! Срам да и’ е! Бескрупулозно лажење!

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ СЕ ГРИЖИ ЗА СВОИТЕ ЖИТЕЛИ: Бесплатна помош и нега за лицата со најтежок облик на интелектуална попреченост и комбинирани пречки

Повеќе

ИТАЛИЈАНСКИОТ АМБАСАДОР РОМЕО ГИ ОТЕПА ВМРОВЦИТЕ: Подготвени сте за преговори, треба да ја исправиме грешката во март!

Позицијата на Италија е многу јасна и транспарентна. Ние се надеваме дека Северна Македонија ќе ги отвори преговорите со ЕУ многу брзо. Се над...

Повеќе

ШИЛЕГОВ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ЗА БУШТУР: ЗАГУБИВМЕ ГОЛЕМ ДРУГАР, ДРАГ ПРИЈАТЕЛ, СПОРТСКА ЛЕГЕНДА И ИДОЛ НА МНОГУ ГЕНЕРАЦИИ

Градоначалникот Петре Шилегов денеска присуствуваше и се обрати на комеморативната седница за Благоја Георгиевски-Буштур, во организација на Кошарка...

Повеќе