Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

Заев: Во услови кога и по втората лидерска средба не дојдовме до решение, останува да одиме на избори според роковите што се заокружени

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ДРВО СИ ЗА БИЗНИС КАКО ГАНКА САМОИЛОВА ЦВЕТАНОВА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Јовановиќ: На 21 јуни одиме на избори, Будимпешта може да се пенави до утре, нереди и насилства никој нема да им дозволи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Зекири: Мицкоски бидејќи се плашиш можеш слободно да не учествуваш на изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Вооружена кражба пред банка во Сарај - одземени околу 35 илјади евра од промет на фирма од Сарај

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛЕКЦИЈА ПО ДОМАЌИНЛАК И ПР ШАХ МАТ ОД СДСМ ЗА ВМРО ДПМНЕ: ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА ЛИДЕРСКАТА ДОЈДЕ СО МЕРЦЕДЕС ОД 250 000 ЕВРА, ЗАПЛЕНЕТ ОД КРИМИНАЛЦИ, ОД АГЕНЦИЈА ЗА ЗАПЛЕНЕТ ИМОТ ДОДЕЛЕН НА СОЗР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИ СПРЕМАЈТЕ СЕ: ДРЖАВАТА ЌЕ ВЕ ПРСКА СО СРЕБРЕН ЈОД!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕ ТАЛЕСКИ: После долги години, жителите од Алинци добија новоасфалтирани улици и подобри услови за живот во ова населено место, основни потреби за кои претходната криминална власт на ВМРО-ДПМНЕ немаше слух

✅ Ги асфалтиравме приоритетните улици во населеното место Алинци Го исполнивме клучното барање на жителите од населеното место Алинци и ги асфалт...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев на Канал 5: Во ваква ситуација, Законот вели дека изборите се на 21 јуни, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат страв од избори и тоа не смее да ја заглави државата

Одржувањето на изборите е важно пред се за здравјето на граѓаните, за економијата, за демократските институции и затоа е вредно да вложуваме енергиј...

Повеќе

ПАТРИОТСКА ЗАШТИТА: Адвокатот Тони Менкиноски на судењето за ,,Шпански скали“ дојде со маска со извезено 16 крако сонце

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ХАХАХА, ТРАЈКО СЛАВЕВСКИ Е НЕВЕРОЈАТНА ПОЈАВА: Сиромашните ќе почнат да ги продаваат ваучерите на богатите, затоа да не им ги даваме?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВМРО СКРОЗ ОДЛЕПИЈА, СТРАВОТ ОД ПОРАЗ ИМ ГО ПОРЕМЕТИ УМОТ, ВО СООПШТЕНИЕ ТВРДАТ: Зоран Заев упорно не се откажува од организирано убиство на стотици граѓани?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ПИКАНТЕРИИ ОД ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА: СИЉАНОВСКА НАПРАВИЛА ТАКОВ ГАФ НА ДЕНЕШНАТА ЛИДЕРСКА ШТО СИТЕ ИСПОПАЃАЛЕ ОД МАСАТА ОД СМЕЕЊЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЕВН ЗАМИНА ВО БАРОКНАТА ГРАДСКА КУЌА И ЈА ОСТАВИ ГРДОТИЈАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ОД ЕСМ ВЕЛАТ НАЕСЕН ЌЕ ПРАВАТ МОДЕРНА ФАСАДА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МАЛКУ ИМ СЕ 550 МИЛИОНИ ЕВРА, ОНИ МИСЛАТ НИЕ НАФТА КОПАМЕ ВО ОВЧЕ ПОЛЕ: Реакција од синдикати и здруженија: Третиот пакет мерки е потврда дека Владата не ги почитува работниците и синдикатите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе