Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

ЏЕЛАТОТ КОЈ ГИ НАПОЛНИ МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ ПО НАРЕДБА НА РЕЖИМОТ СЕ ДАДЕ ВО БЕГСТВО КОГА НЕМУ МУ ДОЈДЕ РЕДОТ ДА ОДИ ВО ЌОРКА

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: ЛИДЕРОТ НА МЛАДИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ БАКНУВА ПИШТОЛ ВО ЦРКВА!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: Командантот на Наќе Чулев фатен како го крши законот за полиција

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕЛЕ НЕМОЈ НЕ МЕ РАДУЈ: СИТЕ КУРТОНИ НА ВМРО ДПМНЕ НА ГЛАС ПОЧНАА ДА ВРЕСКААТ ЗА КАНТОНИЗАЦИЈА И ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, ТОА ЗНАЧИ ДЕКА ПОРАЗОТ НА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ БИДЕ БРУТАЛЕН И ОВА Е ОПЕРАЦИЈА ЗА СПАС НА МИЦКОВСКИ И НЕГОВАТА ЕКИПА!!!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ ЧУДНИ ГРАДОВИ ИМА ВО КИНА

Линк до ова видео, овде.

Повеќе

КАКО Е МОЖНО ОВАА ЖЕНА ДА Е ТОЛКУ МРДНАТА: ПОСЛЕ ПОБЕДАТА НА ВМРО ДПМНЕ, МЕНЕ ЌЕ МИ СЕ ДАДЕ ОДВРЗАНИ РАЦЕ, КАКО ЕКСПЕРТ ПО УСТАВНО ПРАВО, ЈАС ДА ГО СРЕДАМ УСТАВОТ И ДА ГИ ПОПРАВАМ СИТЕ ФАЛИНКИ ВО НЕГО!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

И ЛЕВИЦА СЕ ПРИКЛУЧУВА НА АКЦИЈАТА НА ПРЕЧКРТУВАЊЕ НА ЗБОРОТ СЕВЕРНА НА ИЗБОРНИТЕ ЛИВЧИЊА!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА РЕЖИМСКАТА ЕКСПЕРТУТКА, КАРАКАМИШЕВА: АКО ПОБЕДИ ВМРО ДПМНЕ, ТРЕБА СИТЕ СУДСКИ ПРОЦЕСИ ПРОТИВ ГРУЕВСКИ ДА СЕ ПОНИШАТ, ЧОВЕКОТ Е НЕВИН!!!

- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно ...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА ВО ЕМИСИЈАТА ВО ЦЕНТАР: ПОЛЕКА БЕ ПОПЕ ЌЕ МИ ЈА СКРШИШ МАСАТА, ДА ИМАШЕ ПИШТОЛ СЕГА ЌЕ МЕ ОТЕПАШЕ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Почина Кели Престон, сопругата на Џон Траволта, од рак на дојка ФОТО

Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мој...

Повеќе

ПРЕКУ НАТО, НОРВЕШКА НИ ИСПРАТИ МЕДИЦИНСКА ПОМОШ ВРЕДНА 200 000 ЕВРА!

Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и ...

Повеќе

ВРЕДНИОТ ФИЛИПЧЕ СЕ БОРИ КАКО ЛАВ: Подготовки за есенскиот бран – се формираат регионални „Ковид – центри“ во 16 општини

Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на ...

Повеќе

Филипче: Клиниката за пластична хирургија е целосно реновирана, досега се подобрени условите во 32 јавно-здравствени установи

– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реко...

Повеќе

СЕКОЈ МОЖЕ ДА НАСТРАДА, НАРОДЕ ПОЧИТУВАЈТЕ ГИ МЕРКИТЕ: Дваесет и четиригодишната пациентка од Тетово која почина од Ковид 19 немала никакви хронични болести

Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронич...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: ЛОГИКАТА МИ ВЕЛИ ДЕКА СДСМ ЌЕ ПОБЕДИ!

- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси ...

Повеќе