Одберете локација на пристап

Ве чекаме на шопинг воCapitol Mall & Residence👉на2️⃣ри кат👉на5️⃣0️⃣% попyст👉🚺🚹🚼
Политичката партија Титови леви сили одлучи да ја напушти коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ и да се приклучи кон коалицијата со СДСМ. Партискиот Централен комитет донел ваква одлука поради, како што наведуваат од партијата, идеолошките разлики со ВМРО-ДПМ
Владата на Република Северна Македонија ги известува сите вработени во државните и локалните институции и претпријатија, вработените во основно, средно и високо образование, како и сите ученици и студенти дека доколку во последните 2 недели патувал
Градот Скопје ја избра компанијата „Гранит“ за пробивањето на булеварот АСНОМ кон населбата Керамидница и за изградба на новиот мост на реката Вардар. Станува збор за втора фаза од изградбата на булеварот АСНОМ, со која се предвидува из
Амбасадорот на Европската Унија, Самуел Жбогар, вели дека не гледа кадево текстот на Законот за јавното обвинителство има амнестија. „Напротив, гледаме дека случаите на СЈО продолжуваат, а тоа нам ни е најва
Министерот задолжен за дијаспора Едмонд Адеми ја предводеше делегацијата на Владата vо која беа и министерот задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан, и заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, на одбележувањето на годишнината на загин
Мицко го згрешил денот за протестот или што и да е во врска со ПРАВДА.Прочка му е добар датум.Најпрвин да побара ПРОЧКА за злосторствата што ги правеше режимот на Грујо преку Судиите од тефтерчето. Но Мицко нема душа за таква работа. Додека
Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, предмалку на фејсбук објави фотографии за штетите што синоќешниот ветар ги врз објектите од проектот „Скопје 2014“, најавувајќи дека власта ќе се справи со овој проект после изборите. „Прич
До училиштата, универзитетите, јавните научни и образовни институции доставени се детални насоки како да постапуваат со цел да се заштитат учениците, студентите и вработените од евентуално заболување на коронавирусот. Од Министерството за образова

Манчевски: Нема К-15 за рамковно вработените кои седат дома

Mинистерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска изјави дека К-15 нема да важи за вработените во администрацијата кои ...

Повеќе

Намалување на даночната стапка на сметководствени услуги, бара Комората на сметководители

Да се намали даночната стапка на сметководствените услуги на пет проценти наместо досегашните 18 проценти бидејќи во спротивно ќе нема кој...

Повеќе

ДРАМА ВО МВР: ПО НАРЕДБА НА ОЈО, МАСОВНО СЕ АПСИ ТИМОТ НА ЧУЛЕВ ВО МВР, ОДДАВАЛЕ ДРЖАВНИ ТАЈНИ НА ВМРОВСКИ ПОРТАЛИ!!!

Во тек се апсења на високи полициски службеници во Министерството за внатрешни работи од екипата на Наќе Чулев поради оддавање на службени...

Повеќе

ВМРО ПАК И ОБЈАВИ ВОЈНА НА АМЕРИКА: ЧЛЕНОТ НА ИК, ТОНИ ШАНАЦ ЈАВНО ЈА ПОВИКА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА ДА ПОМОГНЕЛА ДА СЕ ПОНИШТИ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, А ОНА Е АВТОР НА ИСТИОТ КАКО ЕКС АМБАСАДОРКА ВО АТИНА!

Повеќе

Шилегов за медицинскиот отпад во „Дрисла“: Да сум јас претпоставен, нити обвинителката денеска ќе беше обвинителка, нити инспекторот ќе беше инспектор

Силни критики упати градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кон институциите во врска со случајот со „Еко клуб“ и опасниот медицин...

Повеќе

Неопходен е по 25 години нов закон за разузнавање, предложениот е прифатлив но му треба додефинирање

Неопходно е да се донесе нов Закон за Агенција за разузнавање, со оглед на тоа што се уште работи по Законот од 1995 година, е заклучокот од денешна...

Повеќе

ФОТО: Атиџе замина во Лос Анџелес по Оскарот!

Тимот на „Медена земја“ ги прави последните подготовски пред заминувањето во САД на доделувањето на Оскарите вo недела. Денес нè...

Повеќе

ОВА Е ТОТАЛНА ПОРЕМЕТЕНОСТ: Боки 13 и неговата мајка на шопинг во Милано за три дена потрошиле 150 илјади евра

За неколку дена, на шопинг во Милано Италија, односно крајот на февруари 2019 година, Бојан Јовановски и неговата мајка Јасминка Јовановска потрошил...

Повеќе

БОМБА НА БОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: ТОЈ ШТО НЕ ГЛЕДА ДЕКА ВМРО ДПМНЕ СЕ ОБИДУВА ДА ЈА СПАСИ МАФИЈАТА ИМА ПРОБЛЕМ СО ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА!

- Ако некој не успева да согледа дека ВМРО ДПМНЕ игра на картата да ја спаси мафијата, тој има проблем со интелигенцијата, што да правиме да му црта...

Повеќе

ЗЕЌИРИ ОБЈАВИ: Преку 10 милиони евра долгови на граѓаните ќе бидат отпишани!

Само што го изгласавме законот за отпис на камати и репрограмирање на долговите на граѓаните кон jавните претпријатија заклучно со декември 2017 г...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ИЗВРШИ ПОЛИТИЧКО САМОУБИСТВО - И ПОКАЖА СРЕДЕН ПРСТ НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА: Никој не смее да ни забрани да се обидеме да го ревидираме договорот!

Нема да ја игнорираме реалноста што ја создаде Преспанскиот договор, ама ќе се обидеме да ја исправиме неправдата. Вака одговори лидерот на ВМРО-ДПМ...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО ТУРЦИЈА: Едно лице загина, 157 повредени во авионската несреќа на компанијата ПЕГАСУС во Истанбул

Едно лице загина, а 157 се повредени откако денеска авион при слетувањето на истанбулскиот аеродром „Сабиха Гокчен“ ја промаши пис...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО, АДРИЈАН МУЧА: Почнуваме со изградба на три нови паркови, во Карпош од 60 000 квадрати, во Кисела Вода од 15 000 квадрати, Аеродром исто околу 10 000 квадрати...

Повеќе

ТРАМП УСПЕА ДА СЕ СПАСИ ОД ИМПИЧМЕНТ СО ТЕСНО МНОЗИНСТВО НА ВЕРНИТЕ РЕПУБЛИКАНСКИ СЕНАТОРИ, НО ЕКСПЕРТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ОВА Е ПИРОВА ПОБЕДА И ДЕСНИЧАРИТЕ ГИ ЧЕКА КАЗНА НА ИЗБОРИТЕ ГОДИНАВА!

Повеќе

Едно нешто морам да му признаам на Мицковски - Груевски не можел да избере подобар човек за улогата која му е зададена да ја одигра!

МУВА НЕ ГО ЛАЗИ, ОКО НЕ МУ ТРЕПНУВА ДОДЕКА БЛЕФИРА, МАНИПУЛИРА, ГЛУМИ ЛУДИЛО, КРУЖИ КАКО ОБЛАК ОКОЛУ КРАГУЕВАЦ! ЧОВЕКОТ Е ОПЕРИРАН ОД ЕМОЦИИ, СРАМ,...

Повеќе