Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

БОМБА НА ЗОРАН БУРЕВЕСНИК: КОМИЧНИ СЕ ИЗЈАВИТЕ НА АДВОКАТОТ НА БОКИ 13-КА!

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------...

Повеќе

Забрчанец: Во 2020 година платите ќе растат уште повеќе

Во 2020 година платите ќе растат уште повеќе! Ќе се дистрибуираат илјадници еко инвертери во домаќинствата со што ќе се зголеми бројот на дено...

Повеќе

Паричката кај техничкиот премиер, Спасовски и Мицкоски на литургија во Соборниот храм

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Пропагандата на ВМРО ДПМНЕ преку преувеличување на грешките на СДСМ има намера да не убеди дека режимот на Грујо и не бил така лош!

* реклами ------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------...

Повеќе

Заев му честита на Санчез за мнозинството за формирање Влада

– Претседателот на СДСМ Зоран Заев му упати честитки на шпанскиот премиер Педро Санчез, кој денеска во вториот обид успеа да добие мнози...

Повеќе

Заев: Остро осудуваме секаков вид говор на омраза, расизам и ксенофобија

Деновиве за жал видовме засилена употреба на навредлива содржина на социјалните мрежи, што не смее да биде прифатливо за кое било демократско општес...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ ЗА РАЗЛИКА ОД ВМРО КАДЕ УШТЕ ДРМААТ КАДРИТЕ НА ГРУЈО МАФИЈАШОТ, Е ПАРТИЈА СО СТРАШЕН МЛАД ПОТЕНЦИЈАЛ, СО ЛУЃЕ КАКО ЉУПЧЕ, БОЧВАРСКИ, БОГАЦ, СРПЧЕ, КИРАЦ, НАУМОВСКИ, ТЕМЕЛ, МАКСО...

Повеќе

НИКОЛА НАУМЕ: Стихо Политико бил во право цело време, откако пред 6-7 години намириса кретен во телото на бардот

* реклами ----------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: Тие новинари и јавни личности што 11 години седеа во скутот на Груевски и го величаа небаре е император, светски првак по реформи, денес немаат ни морално, ни професионално право повторно да пакуваат истражувачки подвизи подготвени во партиски штабови!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Да стоиме искрено и храбро на страната на вистината, правдата, мирот и љубовта

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска по повод Раѓањето Христово – Божик со сопругата Зорица го посети манастирот „Свети Леонтиј&ldq...

Повеќе

ВИСТИНА ИЛИ САМО МИТСКИ ПРОДУКТ НА ПРОПАГАНДАТА: Се случил ли крвав колеж на бадник 1945-та во Скопје?!

Тоа што го кријат, а ние и ден денес молчиме не значи дека не се случило!"Хочеш Солун, еве ти га!" -Светозар Вукманович-ТемпоКрвав Божиќ или Македон...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ, ПЕТАР КОЛЕВ: Имајќи го Бог со себе, секогаш имаме поткрепа во сите тешки моменти! Ви пожелувам добро здравје, успех и благосостојба! Христос се роди!

Почитувани, Во денот на Христовото раѓање, сакам да ве поздравам и да ви порачам дека ние можеме да ги отсликаме со реални дела убавите желби ...

Повеќе

Заев: Секој може да се надрасне себеси и да дејствува за доброто на заедницата

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска по повод Раѓањето Христово – Божик со сопругата Зорица го посети манастирот „Свети Леонтиј&ldq...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Традиционален Божиќен ручек во Прилеп за 500 деца од сите градови во земјава

– Околу 500 деца од повеќе краишта на земјава денеска традиционално се дружеа и ги испратија своите пораки од Божиќниот ручек во Прилеп. Оваа ...

Повеќе

ВЛЕГУВАМЕ ВО НАТО ИДНАТА НЕДЕЛА: Педро Санчез со тесно мнозинство доби доверба да формира малцинска влада во Шпанија

о тесно мнозинство во парламентот, социјалистот Педро Санчез доби зелено светло да формира влада во коалиција со екстремно левиот Подемос. Довербат...

Повеќе