Одберете локација на пристап

Загадениот амбиентален воздух со кој во зимските денови посебно се соочуваат градовите од регионов, е редовна тема на власта, граѓанскиот сектор, локалните управи… со цел како да се надмине овој горлив проблем за населението. Сите
Ненад Ѓоргоски осуден за малверзации во ЕВН на 3 години затвор заокружен со црвено Ѓуро е со плаво кругче, тој е со кривична пријава која е поднесена за фалсификување диплома со цел да се вработи во Основен Суд Охрид со фалсификат диплома
Имаме раст од 3.6% а вие велите дека економијата не растела, даноците одлично се собираат бројкитр тоа го велат, а вие велите дека даноците не се собирале, какви се овие ваши изјави, на што се базирани?! Теменугов го уби Мицковски на Алсат М!
Одлуката на премиерот на Русија Дмитри Медведев да ја распушти владата го шокираше светот, а многумина се прашуваат која е заднината на оваа објава која следеше само неколку часа откако претседателот Владимир Путин предложи уставни измени со кои по
Се вика Антони Атанас. Дошол на само 18 години од Албанија во Америка. Земал на заем пари, некако се снашол и отворил кафана на напуштено пристаниште во Бостон во 1963-та. Кафаната станува најуспешна кафана во Америка со приход од 12 милиона долар
Над 450 деца Роми, чии што семејства се во социјален ризик, се ослободени од плаќање партиципација за посетување на градинка, во рамки на блок дотациите што локалните самоуправи ги добиваат од Министерството за труд и социјална политика, сооп
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, поднел различни амандмани со цел да ги блокира измените на Изборниот законик во насока на формирање на една изборна единица, кои предвидуваат една изборна единица да профункционира секоја годи

ЌЕ ГО ОСУДИ ЛИ ВМРО ДПМНЕ ПОВИКОТ ЗА НАСИЛИЕ НА СВОЈОТ ПОЧЕСЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ?!?!

Ќе има ли доволно доблест, храброст, принципиелност во белата палата за да го осудат повикот на насилие кон Заев и Шилегов од страна на нивниот поче...

Повеќе

Копилето е склоно на крв и за насилие, веќе не се ни крие дека тој е нарачател на сите претепувања на новинари и кланицата на 27-ми април!!!

Копилето веќе не се ни крие, не ни глуми некаков државник и голем политичар како што правеше 12 години додека наредуваше тепање и апсење и црна пропаг...

Повеќе

ВЛАДАТА ЌЕ УПАТИ ПРОТЕСТНА НОТА ДО УНГАРИЈА ЗА ПОВИЦИТЕ НА ГРУЕВСКИ ЗА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ!

Мактел неофицијално дознава дека македонското МНР ќе испрати протестна нота до Унгарското МНР за заканите за физичка ликвидација на Заев и Шилегов о...

Повеќе

ШОКАНТНО: МИЈАЛКОВ САМ СИ ДАЛ ДИЈАГНОЗА ОД ШТО Е БОЛЕН, НЕ БИЛ ПРЕГЛЕДАН НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ЗА ДА СЕ ПРОВЕРИ ДАЛИ ВООПШТО Е БОЛЕН ЗА ДА МУ БИДЕ ВРАТЕН ПАСОШОТ!!!

Кривичниот совет треба да донесе одлука и за поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков дали ќе му го врати пасошот или не, кој Мијалков го побарал ...

Повеќе

ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА КОН БУДИМПЕШТА: Граѓаните расчистија со темните улички на Груевски, во затвор ќе има уште повеќе време за статуси, смајлиња и срценца!

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Никола Груевски Граѓаните расчистија со темните улички на Груевски, во затвор ќе ...

Повеќе

ШОКАНТНО: ГРУЕВСКИ ОД БУДИМПЕШТА ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА ЗАЕВ И ШИЛЕГОВ!

Повеќе пријатели деновиве ми пишуваат зошто не коментирам нешто за скандалите што се случуваат кај нас. Секој втор ден нова афера, нов скандал. Ако ...

Повеќе

Холандската влада со финансиска поддршка за имплементација на Истанбулската конвенција

Холандската влада со финансиска поддршка за имплементација на Истанбулската конвенција Холандската влада обезбедува финансиска поддршка за реализац...

Повеќе

Турската Агенција за соработка и координација (ТИКА), која во Македонија работи од 2005 година, досега има реализирано над 900 проекти од области како што се образованието, здравството, инфраструктурата и заштитата на културното наследство

Ленче Николовска Турската Агенција за соработка и координација (ТИКА), која во Македонија работи од 2005 година, досега има реализирано над 900 п...

Повеќе

(ВИДЕО) Златан Ибрахимовиќ е мега цар, го бодри детето кое има трема што ќе излезе пред 50 000 публика

Imagine having Zlatan as uncle 😍 pic.twitter.com/W6USr6ybA1 — Tancredi Palmeri (@tancredipalmeri) July 29, 2019

Повеќе

ГЕРО ГО БРАНИ САШО МИЈАЛКОВ, САКАЛ ДА ЈА ЧУЕ НЕГОВАТА ВИСТИНА, НО ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА НЕМА МИЛОСТ?!?!

Чудни се мерилата на Геровски. Во новата колумна се објаснува зошто ги брани Камчев и Мијалков. Сака да ја чуе вистината на Сашо Мијалков за кој се...

Повеќе

ПО РАМИЗ МЕРКО, И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД ДОБИЛ СМРТНИ ЗАКАНИ: МВР МУ ДОДЕЛИЛО 24-ЧАСОВНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ!

Читатели на Мактел од Охрид не известуваат дека овие денови градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски се движел со полициско обезбедување кое...

Повеќе

Нов инцидент на советникот од ДУИ од Охрид, Нефи Усеини, нападна сосед кој за медиумите посведочи за нападот: Ме маваше со тупаници, ми рече дека ќе ме убие

Професорот Илјаз Илјази вели за „А1он“ дека советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини, го удирал со тупаници, што резултирало со повреди....

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Мактел откри од каде му се на Милошоски информациите за Катица Јанева!

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, одбива да открие како ги добил податоците за дијагнозата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанев...

Повеќе

(ВИДЕО) КИНЕСКАТА ДРЖАВНА ТЕЛЕВИЗИЈА НАПРАВИ ТВ ПРИЛОГ ЗА ОХРИД

#ICYMI Ohrid City, the most popular tourist destination in North Macedonia (link: https://t.co/2fBKEnaA9W) https://t.co/ryZ4PmgISP #CGTNTravel pic.t...

Повеќе

Средба на премиерот Заев со претставници од Сојузот на стопански комори и од Комората на сметководители: Ова е време на прогрес, посветени сме на применливи европски и светски практики во сите области, вклучително и во сметководствената дејност

Повеќе