Одберете локација на пристап

Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с

ПРВИ СО ПРЕС ЌЕ ИЗЛЕЗАТ ОД СДСМ, ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ ЌЕ ДАДЕ ИЗЈАВА ВО 20.30 ОД ХОТЕЛ БЕЛВИ КАДЕ ЌЕ БИДЕ ЦЕЛОТО РАКОВОДСТВО НА СДСМ, БЕСА И КОАЛИЦИСКИТЕ ПАРТНЕРИ

Почитувани, Ве известуваме дека денеска (15.07.2020, среда) во 21.30 часот, вопрес медија центарот на СДСМ и коалицијата „Можеме“ (во...

Повеќе

ИЗЛЕЗНОСТА ВО 20.30 ЧАСОТ Е НЕШТО НАД 50%

Споредено со 2016-та, излезноста е помала за околу 270 000 гласачи, тогашГласале1.191.852|66,79%*излезност

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СО ИЗЈАВА ДОДЕКА ГЛАСАШЕ ДЕНЕСКА; ВЕРУВАМ ВО НАШИТЕ ГРАЃАНИ, ЌЕ ДОНЕСАТ МУДРА ОДЛУКА!

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: ИЗБОРИТЕ ПОМИНАА МИРНО, ОЧЕКУВАМ ПОРАЗЕНИОТ ДА МУ ЧЕСТИТА НА ПОБЕДНИКОТ!

Денешните избори поминаа мирно и со посебни здравствени протоколи поради пандемијата на #КОВИД19. Без разлика кој ќе победи, очекувам како што и ...

Повеќе

ШТАМА ПРЕД ШТАБОТ НА ВМРО ДПМНЕ, СТИГНАЛО ИНФОТО ЗА ПОРАЗОТ ИЗГЛЕДА!!!

Повеќе

РЕЗУЛТАТИ НА МАКТЕЛ ВО ЖИВО НА НИВО НА ИЗБОРНИ ЕДИНИЦИ, ГРАДОВИ, ОПШТИНИ И СЕЛА

Резултатите ќе ги добиваме во живо од наши извори во изброните одбори ширум земјава и ќе ги објавуваме овде во живо, на ниво на изборни единици, гра...

Повеќе

Излезноста до 17 часот за 21 отсто помала во споредба со изборите во 2016

Излезноста со оглед на целата ситуација е задоволителна, оцени попладнево претседателот на Државната избона комисија (ДИК) Оливер Дерковски на п...

Повеќе

Новинарот Љубиша Арсиќ за „неговите тајни средби со Панчевски“: Наеднаш човекот кој иронично се смееше стана злобник

МОИТЕ ТАЈНИ СРЕДБИ СО ПАНЧЕВСКИ Насловот е новинарска класика да привлече читаност затоа што денеска сте окупирани со избори, а веста дека Владимир...

Повеќе

СОВЕТНИКОТ НА ЧУЛЕВ ШТО ТЕПА ПОЛИЦАЈЦИ ВО ТЕТОВО БИВШ БОДИГАРД НА САШО МИЈАЛКОВ!

Повеќе

ПРЕС ВО ЖИВО НА ДИК: ИЗЛЕЗНОСТА ДО 19 ЧАСОТ Е 45,87%

Повеќе

ДЕНЕСКА ВМРОВЦИТЕ СЕ НАДМИНАА СЕБЕСИ СО ЛАЖНИ ВЕСТИ - (ВИДЕО) Костовски, директорот на Службен весник, ДЕМАНТИРА дека бил приведен од полиција

Мартин Костовски, директорот на Службен весник, преку видое порака од својот Фејсбук профил ја демантираше информацијата која се рашири попладнево н...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ВМРО ДПМНЕ КОГА ЌЕ ИМ ДАДЕШ ВЛАСТ - Закани, навреди и пцости се слушаат на снимката од инцидентот меѓу советникот на Чулев и началникот

Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот мин...

Повеќе

И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ И НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО ГЛАСАА ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА, ИЗЈАВАТА ПОСЛЕ 21 ЧАСОТ

Повеќе

ЛУДИЛА СЕ СЛУЧУВААТ ВО НАЈУРБАНАТА ОПШТИНА ВО ЗЕМЈАВА, ШТО ЛИ СЕ СЛУЧУВА ВО ЗРНОВЦИ И ОБЛЕШЕВО - Влегла на гласачко место со маска со партиски симбол, се расправала со полицијата па била уапсена

На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервен...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СТАРО - НОВИОТ ПРЕМИЕР ГЛАСАШЕ СО СВОЈАТА СОПРУГА ВО СТРУМИЦА, ИЗЈАВАТА ЌЕ ЈА ЕМИТУВАМЕ ПО 21 ЧАСОТ

Повеќе