Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

Добро бе Сиљановска, имаш ли ти срам, имаш ли ти лимит на тоа колку долгa и дебела ВМРОВСКА КНЕДЛА можеш да голтнеш пред очите на целата јавност?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СО МОЌНА ПОРАКА ОД ЛОНДОН: ГОРДЕЈТЕ СЕ МОИ СОГРАЃАНИ, УСПЕАВМЕ!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

РАСИПАНА ДВОЛИЧНА БАБИЧКА: ПРОФЕСОРКАТА КОЈА НЕ ОТЕЧЕ СО ТОА КОЛКУ ГОЛЕМА ПРАВНИЧКА БИЛА ФАТИ ДА ГО БРАНИ УСТАВЕН КОЈ Е ВО ПРОЦЕС ДА ЈА ВРАТИ АМНЕСТИЈАТА НА ХОРХЕ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

РЕЖИМОТ НА ВМРО ДПМНЕ УШТЕ ЌЕ НЕ ЧИНИ МИЛИОНИ ЕВРА ОД БУЏЕТОТ: Наместо да имаме хотели и трговски центри на кејот на Вардар, нови работни места и полна државна каса од комуналии, Енвер Малиќи преку извршител наплати 2,2 милиони евра на име камати од државниот буџет затоа што ВМРО ДПМНЕ 10 години му забрануваа да гради!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Премиерот Заев на средба со премиерот на Обединетото Кралство Џонсон: Односите меѓу двете земји се зајакнуваат, Северна Македонија е земја каде се почитуваат вредностите на НАТО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Заев и Трудо: Како сојузници во НАТО ќе се заложиме за посилни пријателски односи и за зајакнување на економските врски меѓу Северна Македонија и Канада

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Со аплауз поздравено обраќањето на премиерот Заев на Состанокот на лидерите на НАТО: Ставаме печат на нашето место меѓу сојузниците кои се обединети за слобода, мир и демократија

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Министерот Поповски во Загреб на средба со комесарот за информирање на Република Хрватска, Зоран Пичуљан: Зголемената транспарентност ја враќа довербата на граѓаните во институциите

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ ОСТВАРИ СРЕДБИ СО ТРАМП, ТРУДО, МЕРКЕЛ, САНЧЕЗ...

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) ЗОРАН ЗАЕВ НАПРАВИ ИСТОРИЈА: СО ВЕКОВИ БЕВМЕ ТЕМА НА СВЕТСКИТЕ КОНФЕРЕНЦИИ, ЗА ПРВ ПАТ НИЕ СЕДЕВМЕ НА МАСА НА ПЕТ МЕТРА ОД ЛИДЕРОТ НА САД!!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПОЧНА САМИТОТ НА НАТО ВО ЛОНДОН, НАШИОТ ПРЕМИЕР ВО ДРУШТВО НА НАЈМОЌНИТЕ СВЕТСКИ ЛИДЕРИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЛЕЛЕ ВМРОВЦИ, ПА ШТО Е ОВА, БРАТОТ ТРАМП ВЕ ПРЕДАДЕ?!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

КОНЕЧНО ДОЧЕКАВМЕ ДА ВИДИМЕ КОРИСТ ОД СЕТА МАКА ИЗМИНАТИТЕ 4 ГОДИНИ: Заев со сопругата на гости кај британскиот премиер Џонсон

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ШТЕТА: Уставните судии не ја поддржаа иницијативата на Чавков за амнестијата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ПАДНА ПРВАТА ПРЕСУДА ЗА РЕКЕТ: Три години затвор за Зоран Милевски Кичеец кој призна вина

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе