Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

ЗОШТО НИ ЦРТАТЕ ХОТЕЛИ И ГРАДИНКА, СИТЕ ИМАМЕ ДЕЦА, САКАМЕ ЗГРАДИ, РЕКОА ГРАЃАНИ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА ДУП-ОТ ЗА МАЏИР МААЛО

Од денешната јавна презентација на Деталните урбанистички планови за Маџир Маало 1 и Маџир Маало 2 (Фото: СДК.МК) Во Општина Центар денеска се ...

Повеќе

МАФИЈАТА НЕ УСПЕА ДА СЕ СПАСИ: ЈО тргна кон „Империја“, повикани сведоци за случајот против Камчев, Мијалков, Панделески…

Јавното обвинителство за гонење на организираниот криминал и корупција поканило повеќе сведоци во врска со предметот „Империја“, дознава...

Повеќе

Северна Македонија го поздрави планот за мир на Трамп, амбасадорката Брнс се заблагодари

Република Северна Македонија ги поздравува екстензивните напори на САД под лидерство на претседателот Трамп, рефлектирани во неговиот план за реша...

Повеќе

Шилегов им се извини на кинеските туристи: Ова е срам за градот!

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов вечерва го осуди нападот на еден скопјанец кон кинески туристи, кој ги пцуеше и извикуваше „Коронавир...

Повеќе

ЛИЛА СЕПАК ИЗГЛЕДА ДОБРО СЕ ОМРСИЛА ОД ДРУЖБАТА СО БОКИ 13-КА!

Мактел стапи во контакт со газдите на градежната фирма ДАН МАК со седиште во Дебар Маало. Дознавме дека Лила наводно им кажала на газдите на ДАН МАК...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Следува подобрување на условите во Здравствениот дом во Пробиштип

Повеќе

ПЕТРЕ РАСПАЛИ ПО МИХАЈЛО МАНЕВСКИ: ВИЕ НАЈДОВТЕ ДА МИ ЗБОРУВАТЕ ЗА ЗАГАДУВАЊЕ, ЈА ДАДОВТЕ „ДРИСЛА“ И ЈА УНИШТИВТЕ ТОПЛИФИКАЦИЈА

„ Вашата партија во Гази Баба гласаше против булеварот во Керамидница, е таа екскурзија Градот го чини 8 милиони евра повеќе оти сега треба д...

Повеќе

ШОКАНТНО ВИДЕО: СКОПЈАНЕЦ МАЛТРЕТИРА КИНЕСКИ ТУРИСТИ ВО СКОПЈЕ, ИМ ВЕЛИ КОРОНА ВИРУС НО ГУД!

Линк до видеото овде.

Повеќе

НОВ СКАНДАЛ НА ВМРОВЦИТЕ: Членот на ИК, Игор Николов незаконски избран за доцент на два универзитета, УКИМ и Штипски!

Во исто време избран за доцент на два универзитета, нешто што е забрането со закон.

Повеќе

АПЕЛ ДО ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ДА ЈА НАМАЛАТ ЖЕСТИНАТА: Лозано како и многу други јавни и обични луѓе имаат право да се бунтуваат против новото име

Ние што гласавме за новото име не би требало толку жестоко да распалуваме кон оние кои се против менувањето на името на земјава. И обрантото важи. ...

Повеќе

КАКОВ ЕПСКИ ПРЕСВРТ: ОД НАЈОМРАЗЕНА ЛИЧНОСТ КОН КОЈ ПЛУКАА 24/7, БОКИ 13-КА СЕГА Е ГЛАВЕН АДУТ И СЛАМКА ЗА СПАС ВО РАЦЕТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ЗА РУШЕЊЕ НА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!

Го плукаа го навредуваа го исмејуваа, но сега ќе го молат да каже нешто за Заеви и за Вилма Русковска и Јовески само да и наштети на владата за ВМРО...

Повеќе

В петок на полноќ Британците ја напуштаат ЕУ, ама „разводот“ ќе трае 11 месеци

В петок на полноќ по средноевропско време, Велика Британија и официјално ќе престане да биде членка на Европската унија. Часовник на Даунинг стрит ќ...

Повеќе

(ВИДЕО) ТОНИ ШАНАЦ ОБЈАСНУВА НА ЈАНКО БУРЕК КАКО СТАНАЛ ДИРЕКТОР ВО ВРЕМЕ НА ВМРО

Линк до видеото, овде.

Повеќе

О ГОСПОДЕ БОЖЕ: Судиката Мери Дика тврди дека Боки бил средно богат а признава дека биле на луксузен шопинг во Милано со џип од 100 000е и личен возач

Судијката Мери Дика – Георгиевска од Апелациониот суд Скопје, кума на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, прва денеска сведочи во пре...

Повеќе

КОМЕДИЈА ВО СУДНИЦА: ЛИЛА ГО ФИНАНСИРАЛА БОКИ СО ДОНАЦИИ ОД ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ЕВРА?!?!

Водителката Лила денеска сведочеше на судењето за „Рекет“. (Фото: К. Попов) Водителката Лила Стојановска, блиска пријателка на ...

Повеќе