Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

И ние постоиме – лицата со попреченост во Струмица добиваат фитнес центар!

Лицата со попреченост во Општина Струмица добиваат специјализиран фитнес центар, чие отворање ќе се случи на 23-ти јануари, во четврток.Фитнес цента...

Повеќе

НАПАДНАТИТЕ НВО АКТИВИСТИ ОД ЈУЖНА КОРЕЈА БЕА ПРИМЕНИ ВО МНР КАДЕ ДОБИЈА И ОФИЦИЈАЛНО ИЗВИНУВАЊЕ

Извинување до претставниците на НВО од Република Кореа Денес во Министерството за надворешни работи државниот секретар Зоран Попов ги прими и упати...

Повеќе

ГДУ: Што се случува со основната задача на техничката влада да спроведе демократски и чесни избори во духот на европските вредности?

Република Македонија е земја за пример во светски рамки која повеќе од 10 години нема спроведено попис на своето население. Во наше друштво почиту...

Повеќе

ПРЕД ОЧИТЕ НА ЦЕЛАТА СВЕТСКА ЈАВНОСТ: Митот за безгрешната Америка, речиси совршената нација мајка на сите нации и држави, умре овие неколку дена и тоа баш во сенатот, високиот дом на Конгресот!

Колку жална смрт на еден идеал еден мит за една моќна речиси безгрешна држава супер нација, мајка на сите други нации и држави на кои таа везден им ...

Повеќе

УЧЕТЕ БЕ ВМРОВЦИ, ВАКА СЕ САКА ДРЖАВАТА: ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ РАСТУРА, ФИРМИТЕ КОИ СЕ ПОДРЖАНИ СО ДУПЛИРАН РАСТ!

Зоран Заев Со доаѓање на Владата на #СДСМ за 50 пати пораснаа инвестициите на #ФИТР. Се забележува пресврт во работата на ком...

Повеќе

ГАЛЕРИЈА: Термо-камера го „лови“ коронавирусот на скопскиот аеродром

Фото – МИА

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА СКАНДАЛИТЕ ВО ФФМ: Покрај милионот евра кој го украла благајничката, од касата украдени уште 3,5 милиони евра од страна на раководството!

Продолжуваат истражувачките стории на новинарите од А1он за состојбата во фудбалска федерација на Македонија. Покрај милиониот кој го украла благај...

Повеќе

(ВИДЕО) ВНИМАНИЕ ОВА ВИДЕО СОДРЖИ УБИЕНИ КУЧИЊА И МАЧИЊА: Пазарот на ужасот од кој почна коронавирусот

Изворот на смртоносната епидемија на коронавирус се чини дека е пазарот во Вухан. Коронавирусот брзо се шири во Кина, како и во д...

Повеќе

Авионот кој се урна во Авганистан е на армијата на САД

Авионот кој денеска се урна во Авганистан е на Воено-воздухопловните сили на САД, соопшти Дејвид Голдфејн, претставник на Пентагон, пренесе изданиет...

Повеќе

Стопанската комора на Македонија, добитник на Сертификат од Светската царинска организација

Под мотото „Царина се грижи за одржливост на граѓаните, просперитетот и планетата“, Царинската управа на Република Северна Македонија де...

Повеќе

НСДП: Ова да бидат последните избори кои ќе се спроведуваат согласно Пржинскиот договор

Речиси и по 30 годни од прогласувањето на независноста на државата и по голем број на изборни циклуси се уште не сме во состојба да организираме изб...

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го кочи Законот за легализација на бесправно изградени објекти, продолжува да работи против интересите на граѓаните

Почитувани новинари, почитувани граѓани, ВМРО-ДПМНЕ е посветена на кочење на законите што се од интерес на граѓаните. Со поднесувањето на стотици ...

Повеќе

АЈДЕ ДА ВИДИМЕ КОЈ РАБОТЕЛ А КОЈ СПИЕЛ И САМО ЛАПАЛ: Централен одбор на СДСМ, почнува постапката за избор на кандидати за изборите

Централниот одбор на владејчката СДСМ вечер на седница ќе разговара за роковниците, правилниците и постапките за кандидирање кандидати за п...

Повеќе

Макрадули: Се анализираат примероци од камионите запрени на „Богородица“, отпадот останува на царински терминал

– Ќе се анализираат примероците од камионите запрени на граничниот премин „Богородица“. Ништо нема да се препушти на случајот доде...

Повеќе

ПРОКЛЕТО Е ИЗГЛЕДА ИМЕТО: Отворена стечајна постапка за 1 ТВ, затворањето ќе го води стечајниот на А1

Основниот суд Скопје 2 отвори стечајна постапка за веќе згаснатата телевизија 1 ТВ, чиј неформален сопственик беше обвинетиот во случајот „Рек...

Повеќе