Одберете локација на пристап

Изборите се период и на меѓусебно оцрнување и клеветење на политичките опоненти секаде во светот и тоа тешко ќе го избегнеме и воМакедонија. Но сепак нешто може да се стори барам за подигнување на нивото на телевизиските дебати. СДСМ кој има инте
Во организација на претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, по повод Меѓународниот ден на мајчиниот јазик денеска, во Владата се одржа јавна дискусија во рамките на подготовките за донесувањето на Програма за покре
Геро го советува Вицета да се повлече од јавниот живот. Секако, советот е комплетно погрешен и Вице не треба да го послуша. Еве зошто. Да одиме по ред. Зошто падна ВМРО од власт? Поради аздисаноста но и митот за Сашо Мијалков, шефот на македонската
Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона. – По стоти пат ќе кажам дека ниту
Во Битола започна изградбата на затворениот пливачки базен, со инвестиција од 43 милиони денари, како резултат на соработката помеѓу локалната и централната власт. Во присуство на голем број спортисти и спортски работници беше поставен ка
Поранешните премиери на Северна Македонија и на Грција Зоран Заев и Алексис Ципрас се овогодишни добитници на Меѓународната награда за мир на Вестфалија, со која им се дава признание за Преспанскиот договор со кој е постигнато решение на спор
Агенцијата за лекови и медицински средства на Република Словенија по извршената инспекција во погоните за производство на лекови на Алкалоид АД Скопје, ги потврди сертификатите за сообразност со начелата на Добрата производна пракса (GMP), соопштиј
Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека тој смета дека е потребна меѓународна експертска помош за спроведување на ветинг во правосудството. -Да бидеме реални, Груевски прв ја даде идејата за странец обвинител.
Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива , Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Лидерите на двете партии кажаа дека сл
Српска компанија „Корковадо“, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата за злоупотреби и неправилности при реализацијата на набавката, оценувајќи дека станува збор за &bdquo
Праксата на корумпирање на медиумите беше одлика на 11 годишното режимско владеење на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и неговиот советник Христијан Мицкоски, рече на прес-конференцијата, Богданка Кузеска,портпаролката на СДСМ. „Но, таа одл

БОМБА НА БОГОЈЕСКИ: Кога бев заменик генсек во ВМРО ДПМНЕ, дадов една изјава за РУБЉА ПАТРИОТИ за Јанко Бачев, во партија полудеа, ме исфрлија на клоци од заменик генерален секретар!

- ВМРО ДПМНЕ во моментов е киднапирано од ПРО РУСКИ фанатици на кои лидер им е Мицковски. ТОа го осетив на своја кожа. Еднаш додека бев на висока по...

Повеќе

ЈАНКО БУРЕК СЕ ОСВЕСТИ: ВМРОВЦИТЕ го пљачкаа народот а глумеа дека се патриоти!

- Кога ќе си го вратам филмот, многу ВМРОВЦИ крадеа и си го полнеа џебот а глумеа дека се патриоти и антички Македонци! Јанко Бурек конечно се осве...

Повеќе

ШТАМА ВО БЕЛИОТ ДВОРЕЦ ОТКАКО ВЧЕРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА ИМ УДРИ ТЕЖОК ЌУТЕК И ТОА НА СИТЕЛ!

Повеќе

Веќе никогаш нема да задоцните со уплата на готовина од дневен промет на Вашата сметка. Со новата услуга на Комерцијална банка, правните лица со помош на картичката Visa Business Debit, можат на брз и едноставен начин да уплаќаат готовина на банкомат, во било кој дел од денот. Овозможивме и промотивен рок до 30.06.2020 година во кој оваа услуга е без надомест

Банкоматите ги прифаќаат сите книжни и полимерни банкноти во апоени од 10, 50, 100, 200, 500, 1.000 и 2.000 денари, а средствата се евидентираат н...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: Продолжен е промотивниот период за бесплатна дигитализација на картички преку KomPay апликацијата!

Искористете го продолжениот промотивен период до 30.6.2020година и бесплатно дигитализирајте до две Mastercard® картички од Комерцијална банка. ...

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ НА АМЕРИКАНСКИОТ СУПЕРБОУЛ ЌЕ НАСТАПАТ ЛАТИНО ИЗВЕДУВАЧИ: Џенифер Лопез, Шакира и Деми Ловато ќе бидат главни ѕвезди пред 100 милиони тв гледачи во САД!

На полувреме на популарниот СУПЕРБОУЛ во понеделник, 3-ти февруари ќе пеат Џенифер Лопез и Шакира, а на почетокот химната ќе ја изведе Деми Ловато. ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВРОПЈАНИТЕ СО ПЕСНА ГИ ИСПРАТИЈА БРИТАНЦИТЕ ОД ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Линк до прекрасното видео, овде.

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ КАЛАЈЏИЕВ ИЗВРШИ ПРАВНО САМОУБИСТВО НА ТВ: Не е фер да ги гониме криминалците кои се спасиле од СЈО, ја нарушуваме нивната правна сигурност?!?!

- Оние истраги и процеси за кои СЈО не стигнало да ги заврши во дадениот рок, треба да бидат затворени за век и веков и тие луѓе, политичари и бизни...

Повеќе

ХАХА КОМЕДИЈА НА ТЕЛМА: Калајџиев призна дека славеле мислејќи дека успеале да ги поништат сите случаи на СЈО, за после Десковска да ги изненади дека сите процеси ќе продолжат каде застанале!

- Јас се израдував мислејќи дека конечно успеав да ги поништам сите судски процеси на СЈО и некои и ми честитаа затоа што се борев жестоко за тоа, н...

Повеќе

ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА РАСПАЛИ: МИ СЕ ГАДИ КОГА ЌЕ СЛУШНАМ КАКО ВМРОВЦИ СЕ БУНАТ ЗА ПАРТИЗИРАНО СУДСТВО, ПА ВАС БЕ ШЕФ НА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВО ОЈО ВИ БЕШЕ БАЏАНАКОТ НА МИЈАЛКОВ!

- Кога ќе слушнам вмровци како се жалат на партизација на судство и обвинителство ми се гади, па што мислите ние заборавивме ли дека шеф на организи...

Повеќе

Банкоматите на Комерцијална Банка АД Скопје добија нов модерен изглед

Eкраните на сите наши банкомати добиja нов, изменет и помодерен изглед! И натаму ги добивате сите опции кои ви се познати, но со новите попрегледни...

Повеќе

На денешен ден: На 29.01.2017 Груевски беше снимен како ѕирка од Белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ

На денешен ден: На 29.01.2017 Груевски беше снимен како ѕирка од Белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа. Го чекаше Али, да ја об...

Повеќе

ПАЗЕТЕ СЕ ОД НАЈНОВАТА ИЗМАМНИЧКА ФИНТА НА КРИМИНАЛЦИТЕ: Ја излажале дека ќерка ѝ прегазила дете, за да ја спаси им дала 10.000 евра

Скопјанка вчера попладне во полиција пријавила дека била измамена за сума од 10.000 евра. Според МВР, претходниот ден на домашниот телефон нејзе и ...

Повеќе

Министерот Филипче: Користењето на термалната камера успешно се спроведува, нема причина за некаков ризик или паника од корона вирус во Северна Македонија

Почитувани, Денеска, Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче го посети медицинскиот тим на Меѓународниот аеродром Скопје, кој Министерст...

Повеќе

(ВИДЕО) НА КОЕ БЕДНО ДЕРЕЏЕ ПАДНАА КАКО ПАРТИЈА: ВМРО ДПМНЕ СО СКАП ВИДЕО СПОТ ГИ МОЛИ ГРАЃАНИТЕ ДА ИМ ОТВОРАТ ВРАТА НА ПРЕСТОЈНАТА ТЕРЕНСКА КАМПАЊА ЗА ИЗБОРИТЕ!

Повеќе