Одберете локација на пристап

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јавното претпри
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ

Запознајте го новиот Пежо 208: Моќен, атрактивен и атлетски граден

Иако првата генерација на моделот 208 на сите нам ни е познат уште од 2012 год, приказната за овој модел датира уште од дамнешната 1983 год и е повр...

Повеќе

Општина Ѓорче Петров донесе одлука: Децата и наставниците на час, без мобилен

Од 1 февруари во сите основни училишта во Ѓорче Петров за време на наставата, учениците и наставниците пред почетокот на часот ќе мораат мобилните т...

Повеќе

ПОДГОТВЕНИ СМЕ ЗА КОРОНАВИРУСОТ, НЕМА ПОТРЕБА ОД ПАНИКА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ФИЛИПЧЕ

Жихан Тавила, претседателка на Канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Скопје и министерот за здравство Венко Филипче. (Фото:...

Повеќе

(ВИДЕО) Британците оние кои не можеа да се помират дека се заедно со Бугарија, Полска и Романија прославија како луди што искочиле од ЕУ

Линк до прославата во Лондон, тука.

Повеќе

Релакс водата со канабис на рафтовите, Горска тврди дека нема забрана

Од Горска тврдат дека Агенцијата за храна не им наложила да ја повлечат Релакс водата со канабис туку само да додат на деклараци...

Повеќе

НОВА ПРАТКА ВМРОВЦИ ЌЕ ОДАТ У ЌОРКА: На 21 февруари почнува судењето за организаторите на „27 април“

Ова денеска во судница на рочиште за „Рекет“ го кажа обвинителката Вилма Русковска посочувајќи дека тој ден не може да биде на судењето ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА МАКРАДУЛИ: Норвешка и Шведска 60% од горивото кое го користат за индустријата е РДФ отпад како тој во УСЈЕ

Повеќе

ФОТО: Стравични сцени во Кина како во хорор филм - се затрупуваат тунели и патишта, се заклучуваат станови за заразените да не бегаат

Пусти улици и градски превоз, празни рафови во продавници, блокади на патиштата и роботи кои носат храна на пациентите за кои постои сомнение ...

Повеќе

ПРОГРАМА на Струмичкиот карневал 2020

Годинашното издание на Струмичкиот карневал ќе се одржи од 26 февруари до 4 март, а главната, односно интернационалната вечер е на 29 февруари (сабо...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК ЌЕ ДОБИЕШЕ НЕРВЕН СЛОМ: Петар Богојески ги откри сите пикантерии од Белата Палата - Сашо Мијалков е секој ден во седиштето, партијата е полна со пари, Мицковски е заљубен во Путин!!!

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СТВАРНО РЕШИЛЕ ДА ГО ВРАЌААТ РЕЖИМОТ: Министерот Наќе Чулев сака да го има во својот кабинет во МВР контроверзниот Синиша Алексовски кој 10 години правеше шпионски сплетки како прв соработник на Сашо Мијалков!

Кои се досега преземените вработени Од позициите на кои се поставени досега преземените вработени од АР, може да се заклучи дека Чулев и во МВР сак...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ИМ ПРИРЕДИ ПРАЗНИК НА СИРОМАШНИТЕ: Ќе избришеме долгови за струја од 110 милиони евра на 200.000 граѓани

Повеќе

БУГАРИТЕ ИМААТ СИЛА ДА СЕ СПРАВАТ СО СВОИТЕ КАМЧЕВЦИ: Уапсен бугарскиот тајкун Васил Божков тежок над 6,5 милијарди евра

Бугарскиот тајкун Васил Божков е уапсен во Обединетите Арапски Емирати, изјави бугарскиот јавен обвинител Иван Гешев. Тој додаде дека информаццијат...

Повеќе

Сугарески: Експресниот пат Штип – Радовиш се гради според роковите

Добра е динамиката на изградбата на експресниот пат Штип – Радовиш на потегот од штипската винарија ИМАКО Вино до клучката кај радовишкиот руд...

Повеќе

БРАВО: Карпош 4 ќе добие парк од 60.000 метри квадратни

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска најави дека во понеделник ќе биде објавен конкурс за идејно решение за изработка на нов парк во насе...

Повеќе