Одберете локација на пристап

АКо ги анализираме минатите избори во 2016-та, ќе видиме дека тогаш ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА и БЕСА освоиле околу 80 000 гласови. Тие сега се во коалиција со СДСМ и се очекува тие гласови сега да легнат на контото на СДСМ. Исто така Павле Трајанов со Т
Многу чести ја критикуваме Лупевска на Мактел, ред е и да ја пофалиме. Нејзиното интервју со Мицковски пред два дена беше вистинско тв ремек дело! Буквално џигерот му го извади и го направи дроб сарма пред него на масата. ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА КОЛЕШКЕ
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ганиу пред дв
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Гласањето вчера
Донација во заштитна медицинска опрема од Народна Република Кина вредна околу 250.000 евра денеска и беше предадена на Армијата на Република Северна Македонија. На примопредавњето во касарната во Ѓорче Петров пруствуваа државниот секре
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешната прес конференција рече дека поранешниот претседател на основниот Кривичен суд во Скопје, Владимир Панчевски се бара со потерница. – Полицијата три пати го барала Владими
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Наќе Чулев на п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министе
Денеска на скопските улици можеа да се заблежат новите еколошки автобуси кои Градот ги купи од компанија „МАН“. Дваесет и пет од набавените 33 екоавтобуси од германскиот производители ги превезуваа патниците на линиите 2, 5, 15 и
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во Охрид продол
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПАРТИЗАНИТЕ СЕ ОРГАНИЗИРААТ ЗА УШТЕ ЕДЕН МАСОВЕН ЈУРИШ ПРОТИВ ФАШИСТИТЕ И МАФИЈАТА!

Претседателот на СДСМ Зоран Заев попладнево оствари средба со претседателите на партиите кои се дел од коалицијата предводена од СДСМ. - Ова е ...

Повеќе

(ВИДЕО) СООЧУВАЊЕ НА МИЦКОВСКИ СО НОВИНАРИ И ЕКСПЕРТИ НА ТЕЛМА

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ГЕРО ГИ ПУКА БОМБИТЕ НА МАФИЈАТА: КЛАДИЛНИЦИТЕ МАКС БЕТ НА САШО МИЈАЛКОВ СЕ РЕКЛАМИРААТ НА ПОРТАЛОТ НА ГЕРО

Повеќе

Макрадули од градинката „Кочо Рацин“: Во оваа градинка не само што не мириса на нафта, туку е потопло и почисто

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ и финансискиот дирек...

Повеќе

СОБРАНИЕТО ГО ИЗГЛАСА ЗАКОНОТ СО КОЈ СЕ ЗАБРАНУВА УВОЗ НА ОТПАД КОЈ МОЖЕ ДА СЕ СОГОРУВА И ДА СЕ КОРИСТИ КАКО ЕНЕРГИЈА

Во земјава се забранува увоз на отпад кој се користи како извор на енергија. Собранието на денешната седница ги усвои измените на Законот за управув...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТВОРЕН ДЕН НА „ДРИСЛА“: ГРАДОТ СКОПЈЕ ПРЕЗЕМА ИТНИ МЕРКИ ЗА КОНСОЛИДАЦИЈА НА ДЕПОНИЈАТА

Новинарски екипи и активисти од еколошките граѓански организации денеска ја посетија депонијата „Дрисла“ и направија увид во состојбата ...

Повеќе

КАКО МИТКО ЈАНЧЕВ ЌЕ ГИ ЗАЖИВУВА СЕЛАТА - бесплатен превоз за граѓаните

Митко Јанчев, градоначалник на Кавадарци најавува бесплатен превоз до кавадаречките села кои се оддалечени повеќе од четири илометри, со цел тие д...

Повеќе

Денеска доделени пакети со бебешки производи на првите 5 новороденчиња во 2020 година во општина Ѓорче Петров

Повеќе

ОВА ДОСЕГА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО: ВЛАДАТА ОДЛУЧИ ДА ДАДЕ К-15 НА НАД 200 000 БУЏЕТАРИ!!!

Утврден е колективниот договор со кој на државната администрација се враќа К-15. Ова е одлука од 6-тата седница на Владата. „Владата ј...

Повеќе

ВИСТИСКА ТРАГЕДИЈА ВО ЃОРЧЕ И АПЕЛ ЗА ПОМОШ!

Повеќе

СПИКЕРКАТА НА КОНГРЕСОТ, НЕНСИ ПЕЛОСИ РЕВОЛТИРАНА ОД ЛАГИТЕ НА ТРАМП ГО ИСКИНА ГОВОРОТ НА ТРАМП ОД НЕГОВОТО ГОДИШНО ОБРАЌАЊЕ ВО КОНГРЕСОТ!

Пред таа му подаде рака како што е редот, но тој одби да се ракува со неа лут на обидот за импичмент во конгресот и сенатот:

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Зошто водите лицемерна политика, го лажете народот дека ќе донесете 4 милијарди евра инвестиции а во исто време ветувате дека ќе ги ревидирате договорите со Грција и БУгарија, што не кажете дека ќе јадеме корења за големата Македонштина?!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Ако сте загрижени за бројчаникот на Заев, што не ја донирате партиската зграда на државата пошто е украдена од буџетот?!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ: Го повикувам директорот на Реплек, Туџаров да дојде во собрание и да ги убеди пратениците да гласаат за законот за одгледување на марихуана!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Нели ви е страв дека народот ќе ве казни на изборите затоа што очигледно је штитите мафијата со блокирањето на законот за ЈО?!

Повеќе