Одберете локација на пристап

Излезноста со оглед на целата ситуација е задоволителна, оцени попладнево претседателот на Државната избона комисија (ДИК) Оливер Дерковски на прес-конференција. До 17 часот според податоците на ДИК на гласање излегле 703.597 лица со право на г
МОИТЕ ТАЈНИ СРЕДБИ СО ПАНЧЕВСКИ Насловот е новинарска класика да привлече читаност затоа што денеска сте окупирани со избори, а веста дека Владимир Панчевски е во притвор заслужува мало внимание. Сепак, постов не е празен. Нема да се сетам точно
Мартин Костовски, директорот на Службен весник, преку видое порака од својот Фејсбук профил ја демантираше информацијата која се рашири попладнево на социјалните мрежи, односно дека бил приведен од полицијата заради наводен обид за изборен фалсисик
Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот министер Наќе Чулев, и началникот на Единицата за безбедност во сообраќај во СВР Тетово, Зоран Талев, с
На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не сакало да
На патот Осломеј – Кичево денеска бил претепан Мустафа Ахмети, таткото на Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, лицето кое од Чикагообјавуваше аудио снимкиод разговори на високи функционери, членови на ДУИ. Според Блерим Ахмети, вториот син
Откако денес одредени портали пласираа аудио снимка на која извесна Маја, наводно вработена во општина Центар, им се јавува на граѓани со напомена да излезат и да гласаат, се огласи и градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, кој ваквата
Денеска во околу 13:15 часот на гласачко место бр.„2695“ во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција, бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не
Претседателот на ОК Чашка ВМРО-ДПМНЕ Зоран Здравевски со уште некои лица се сместени во куќа на 10 метри од избирачкото место, а таа куќа припаѓа на еден член на ВМРО-ДПМНЕ. Ги евидентираат лицата кои излегуваат на гласање, а еден од тие член
Државната изборна комисија попладнево информира дека излезноста на предвремените парламентарни избори до 17 часот е 38,78 проценти. Обработени се податоците од 3.459 избирачки места од вкупно 3.480 избирачки места. – Излезноста со оглед на ц

ШОКАНТНО: ОЧАЈНОТО ВМРО ДПМНЕ СО МОНСТРУОЗЕН ПЛАН - РЕШИЛЕ ОРГАНИЗИРАНО ТЕХНИЧКИТЕ МИНИСТРИ ДА ГИ ВРАТАТ СТАРИТЕ ТАБЛИ СО СТАРОТО ИМЕ ВО МИНИСТЕРСТВАТА ЗА ДА ЈА ИСПРОВОЦИРААТ ГРЦИЈА КОЈА ПОРАДИ КРШЕЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ДА ГО СПРЕЧИ ВЛЕЗОТ ВО НАТО И СТАРТОТ НА ЕУ ПРЕГОВОРИ!!!

Очајното ВМРО ДПМНЕ свесно дека губи на сите фронтови и дека тоне на анкетите и дека изгледите да се вратат на власт е буквално невозможна мисија, о...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве како дечките од СНЛ го видоа судењето за импичмент на Трамп

И Колберт на темата:

Повеќе

ВМРО ОСТАНА САМО СО МАФИЈАТА НА ВЕТРОМЕТИНА: ДУРИ И ТИМОНИЕ ИМ СВРТЕ ГРБ!

Повеќе

ОЈО И МВР ДА СЕ РАЗБУДАТ: БАНДА ШОВИНИСТИ ВРШАТ ЛИНЧ ВРЗ ЖЕНИ ВО ШТИП И КОЧАНИ, НА ФЕЈСБУК ИМ ОБЈАВУВААТ СЛИКИ И ГИ ПРОГЛАСУВААТ ЗА КУРВИ

Повеќе

Роберт Поповски од Трибината Агенда 20-24: Оваа влада е најтранспарентна влада досега, алатката за отчетност на функционерите заштеди 10 милиони евра

Оваа влада е најтранспарентна влада досега, од првиот ден ги стави пред јавноста сите свои политики, истакна Роберт Поповски министер за комуникац...

Повеќе

СО ДAJНЕРС КЛУБ ВО СВЕТОТ НА ОСКАРИТЕ: Diners Club непосредно пред големото доделување на најпрестижните филмски награди им овозможува на своите членови на 09 и 10 фебруари од 20:00 часот да ја проследат проекцијата на филмот „Медена земја“ во кино Милениум

Влезниците се подигнуваат на денот на проекцијата на филмот од билетарата на кино Милениум со Diners Club картичка. На секој член на клубот му следу...

Повеќе

Шилегов: Луѓе од Австралија добивале плата од „Дрисла“

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, заедно со министерот за животна средина Насер Нуредини и директорот на „Дрисла“, Коста Начевски, ...

Повеќе

Дрисла со европски грант ќе стане прва вистинска санитарна депонија

Јавното претпријатие Дрисла кое деновиве е актуелно пореди несоодветно складиран медицински отпад, како и бројни неправилности во работењето кои се ...

Повеќе

Владата донесе одлука да се доделат 38 прочистувачи за воздух за градинки и училишта

– Владата донесе одлуки за давање на трајно користење на 38 прочистувачи за воздух, за потребите на градинки, основни и средни училишта ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА ТОА КАКО ЦИА УКРАДЕ РУСКИ ВОЕН ХЕЛИКОПТЕР ОД АВОИО БАЗА ВО АФРИКА

Повеќе

АЛО ВЛАТЧЕ, ЕВЕ УШТЕ ЕДНА ШАЈКА ЗАКОВАНА - ОДЛИЧНИ ВЕСТИ ОД СПАСОВСКИ: Aмериканската компанија „ДУРА Аутомотив Системс“ гради уште две фабрики во нашата држава

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, ги посети производствените капацитети на американската компанија &...

Повеќе

Шкријељ и Филипче: Решени 8.500 предмети за помош и нега од друго лице

Новите комисии за помош и нега од друго лице кои се формирани во рамки на јавните установи за здравствена заштита, функционираат непречено и д...

Повеќе

ПО ПРВИТЕ РЕЗУЛТАТИ ВО АЈОВА ЗА ИЗБОР НА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДЕМОКРАТИТЕ: ПО ЦРНЕЦ, РЕАЛИТИ ШОУ ЅВЕЗДА ДАЛИ НА РЕД Е ХОМОСЕКСУАЛЕЦ ДА СТАНЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД?!

Повеќе

ВАНЕ ЦВЕТАНОВ: Вака ли се чува држава? Ова ли се кадрите за “обнова” на Мицко?

Навика си е навика… Да се крадат класифицирани информации и да се тргува со нив, стана традиција на ДПМНЕ.“Патриотите&rdqu...

Повеќе

ФРЧКО БЕЗМИЛОСЕН: ПРАВНИТЕ ЕКСПЕРТИ НА МИЦКО МИ ЛИЧАТ НА ОРГИЈАШКА БЕСЧЕСНА БАНДА НАЈМЕНА ОД МАФИЈАТА!

ДПМНЕ има интерес преку законот за ЈО да ги прекине истрагите за криминалот и аферата со прислушувањето кои ги разнишаа темелите на државата, ја сто...

Повеќе