Одберете локација на пристап

Резултатите ќе ги добиваме во живо од наши извори во изброните одбори ширум земјава и ќе ги објавуваме овде во живо, на ниво на изборни единици, градови, општини и села. Бидете на Мактел.мк
Излезноста со оглед на целата ситуација е задоволителна, оцени попладнево претседателот на Државната избона комисија (ДИК) Оливер Дерковски на прес-конференција. До 17 часот според податоците на ДИК на гласање излегле 703.597 лица со право на г
МОИТЕ ТАЈНИ СРЕДБИ СО ПАНЧЕВСКИ Насловот е новинарска класика да привлече читаност затоа што денеска сте окупирани со избори, а веста дека Владимир Панчевски е во притвор заслужува мало внимание. Сепак, постов не е празен. Нема да се сетам точно
Мартин Костовски, директорот на Службен весник, преку видое порака од својот Фејсбук профил ја демантираше информацијата која се рашири попладнево на социјалните мрежи, односно дека бил приведен од полицијата заради наводен обид за изборен фалсисик
Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот министер Наќе Чулев, и началникот на Единицата за безбедност во сообраќај во СВР Тетово, Зоран Талев, с
На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не сакало да
На патот Осломеј – Кичево денеска бил претепан Мустафа Ахмети, таткото на Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, лицето кое од Чикагообјавуваше аудио снимкиод разговори на високи функционери, членови на ДУИ. Според Блерим Ахмети, вториот син
Откако денес одредени портали пласираа аудио снимка на која извесна Маја, наводно вработена во општина Центар, им се јавува на граѓани со напомена да излезат и да гласаат, се огласи и градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, кој ваквата
Денеска во околу 13:15 часот на гласачко место бр.„2695“ во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција, бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не
Претседателот на ОК Чашка ВМРО-ДПМНЕ Зоран Здравевски со уште некои лица се сместени во куќа на 10 метри од избирачкото место, а таа куќа припаѓа на еден член на ВМРО-ДПМНЕ. Ги евидентираат лицата кои излегуваат на гласање, а еден од тие член

(ВИДЕО) МОЖЕБИ Е СТОКХОЛМ СИНДРОМ, НО ДОСАДНО Е ВО ЗЕМЈАВА БЕЗ ГРУЈОВОТО ЛУДИЛО!

Линк до едно видео кое е есенција на Груевизмот, овде.

Повеќе

ТЕЖОК И ТАЖЕН ЖИВОТ ИМАЛА НАШАТА АТИЏЕ, ПРОБАЈТЕ ДА НЕ СЕ РАСПЛАЧЕТЕ НА ИНТЕРВЈУТО НА АТИЏЕ ЗА ПОРТАЛОТ ФАКУЛТЕТИ

Секогаш сонувала да има маж и две ќеркички. Сонот не и се исполнил. Посакала да се самоубие кога кучето на соседот ја искасало до таа мера да има 6...

Повеќе

ЗБОРОТ СИ Е ЗБОР - НАМЕСТО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, АРАЧИНОВО ДОБИ КАНАЛИЗАЦИЈА!

„Во екот на политичките промени додека некои зборуваа и ги плашеа граѓаните со федерализации и кантонизации, ние ветивме дека овде во Арачинов...

Повеќе

Стартува изградбата на комбинирано игралиште во Ѓорче

Почна изградбата на комбинирано игралиште кај новиот комплекс згради-ДУП Спортски терени. Како што информираат од Општина Ѓорче Петров, станува збо...

Повеќе

Заев: Можам да коалицирам со сите, Мицкоски не може поради национализмот

Разговарам со сите политички партии што ќе настапат на избори, јас сум добар пријател со сите и верувам дека ќе го направиме најдоброто што може, из...

Повеќе

Заев: Има време да се донесе Законот за јавно обвинителство, може во среда на 12-ти да се стави на гласање

Има време да се донесе Законот за јавно обвинителство, верувам дека до крајот на викендот Владата може да го пушти законот со прифатените забелешк...

Повеќе

ВИСТИНАТА ЗА ТОА КОЈ ГО СМЕНИ РЕЖИМОТ

Повеќе

(ВИДЕО) Миленко го обвини Сотир Костов дека му зел 10 илјади евра на Митко Јанчев за телевизија, и дека нит телевизија направил, нит ништо

Линк до видеото, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ: За старата табла со старото име ќе ја прашате Мизрахи, ја ништо не знам за тоа!

Повеќе

Дваесет и три фантастични филмови кои се сметаат за филмско културно наследство но кои сепак не добиле оскар!

Дипломец во 1967ма изгубил од исто така фантастичниот филм "Во жештината на ноќта" со Сидни Поатје. Ај ќе речете во овој случај академијата во Холи...

Повеќе

ШОКАНТНО: ДРИСЛА МУ ГО ПЛАЌАЛА АДВОКАТОТ НА САШО МИЈАЛКОВ, 4000е МЕСЕЧНО ЛАПАЛ ШВРГОВСКИ!

Вработениот во Дрисла, кој живе во Австралија, а примал плата со месеци е кумашин на поранешниот јавен обвинител Љупчо Шврговски, дознава ...

Повеќе

Усје: Резултатите покажаа дека користиме гориво кое е еколошки безбедно

Цементарница УСЈЕ денеска преку соопштение посочува дека резултатите од вонредната контрола на алтернативното гориво за потребите на компанијата ушт...

Повеќе

ТЕ ТО: Лага и лицемерие се обвинувањата на Хаџи Мишев

Во врска со прес-конференцијата на претставници на Топлификација АД Скопје, одржана на ден 06.02.2020 година, четврток, од Друштвото за производство...

Повеќе

СТАРТУВАШЕ ИЗГРАДБА НА ДАЛНОВОД КОН АЛБАНИЈА ВРЕДЕН 35 МИЛИОНА ЕВРА - Спасовски: Воведуваме европски и светски трендови во електроенергетската дејност, го либерализиравме и го развиваме пазарот на електрична енергија

Со двата капитални проекти на МЕПСО - нов 400 киловолтен далекувод што ќе ги поврзува електропреносните системи на Република Северна Македонија и на...

Повеќе

ОПШТИНА ЃОРЧЕ И ДОНАТОРИ ПОМОГНАА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ СМЕСТУВАЊЕ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА КОЕ ИМ ИЗГОРЕ КУЌАТА ДОДЕКА СЕ ВО ТУРЦИЈА НА ЛЕКУВАЊЕ НА СИНОТ

Институциите на системот во соработка со Општина Ѓорче Петров ги преземаат сите неопходни активности со цел да се санира штетата која е настаната со...

Повеќе