Одберете локација на пристап

Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с

БУЧКОВСКИ ЗА МАКТЕЛ: Jас сум убеден дека СДСМ и ДУИ ќе најдат заеднички јазик и Зоран Заев ќе биде мандатарот за состав на новата Влада! Насер Зибери би можел да биде прв потпретседател на Владата

Бевме сведоци на мртва трка, во која, во фото-финишот победи СДСМ и Коалицијата „Можеме“. Ценам дека Заев како иден мандатар ќе напр...

Повеќе

БОГОЕВ: КАРПОШ БАСТИОН НА СДСМ, ПОБЕДА СО 3000 РАЗЛИКА, ВИ БЛАГОДАРАМ КАРПОШАНИ!!!

Ви благодарам на сите граѓан(к)и кои излеговте и гласавте на вчерашните предвремени парламентарни избори и покажавте висока демократска свест. Благ...

Повеќе

КОНЕЧНО КРАЈ НА ЕДНА НЕЗАСЛУЖЕНА ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА - СОЛЗА ГРЧЕВА СОЛЗИ РОНИ: Народов без око да му трепне си ги избра истите криминалци, нека ви е со среќа тонењето

Солза Грчева од Глас за Македонија го честиташе гласањето на вчерашните предвремени парламентарни избори, посочувајќи дека граѓаните дале глас н...

Повеќе

ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ НАЈГОЛЕМ ПОБЕДНИК ВЧЕРА, НАЈГОЛЕМ ЛУЗЕР АЦО ЛИГЊА КОЈ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГО ПОБЕДИ ЗАЕВ ВО СТРУМИЦА!

Вчера се случи вистинско политичко чудо! Љупче Николовски, вредниот посветен скромен генерален секретар на СДСМ со својата енергија и пожртвуваност ...

Повеќе

БЕДНА КУКАВИЦА, НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД МИЦКОВСКИ, НЕМАШЕ ДОВОЛНО МАШКОСТ ДА ЧЕСТИТА ПОБЕДА И ПРИЗНАЕ ПОРАЗ, СЕ СКРИ КАКО ВО ГЛУВЧЕШКА ДУПЛА, ТИПИЧНА ПЕРФИДНА КУКАВИЦА КОЈ НЕ Е НАУЧЕН ДА ГУБИ ЗАТОА ШТО ЦЕЛ ЖИВОТ СЕ МУ БИЛО ДАДЕНО НА ТАЦНА!!!

Кариерата му ја дал тате, на тацна. Партијата му ја даде Грујо, на тацна. Е сега требаше за прв пат нешто сам да се избори синоќа, ама не успеа и ...

Повеќе

ДИК СО НЕКОНЕЧНИ ПРОЕКЦИИ, ОСТАНУВААТ УШТЕ 40 ИЗБИРАЧКИ МЕСТА: СДСМ 46 пратеници, ВМРО-ДПМНЕ 44, ДУИ 15, АА-А 12, Левица два, ДПА еден

– Коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ во новиот собраниски состав ќе има 46 пратеници, коалицијата предводена од ВМРО- ДПМНЕ 4...

Повеќе

СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ СЕ ШЕГУВААТ НА СМЕТКА НА МИЦКОВСКИ: СЕПАК ТАЖЕН КРАЈ НА ПРИКАЗНАТА!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО БЕЛВИ - ЗАЕВ: ВОДИМЕ СО 3, ОЧЕКУВАМЕ УШТЕ 1 ДО 2 ПРАТЕНИКА ПЛУС, ДОКАЖАВМЕ ДЕКА МОЖЕМЕ!!!

Повеќе

НЕ ЗНАМ ДАЛИ СТЕ СВЕСНИ ШТО НАПРАВИВМЕ ДЕНЕСКА: ПОСЛЕДНИОТ ПЛАМЕН НА ГРУЕВИЗМОТ ДЕНЕШКА БЕШЕ ИЗМОЧАН, ОД УТРЕ НИШТО НЕМА ДА БИДЕ ИСТО ВО ЗЕМЈАВА!

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све ...

Повеќе

НАШИОТ ИВАН ПЕРНАР ТЕК ПОЧНА СО КРАТКАТА ПРАТЕНИЧКА КАРИЕРА - Апасиев на Фејсбук: Џабе ни се лижете, сите ќе ве стреламе

Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен стату...

Повеќе

ХАХАА, ГЕРО КАКО ПОПАРЕН: Тоа е вољата на народот, брзи избори нема да има, ќе мора да се помириме со судбината!

- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ИЗГУБИЈА, ЗОШТО ГЛУМЕА ЛУДИЛО ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ, СЕГА ВЛАДА ЌЕ ПРАЕЛЕ, СО КОГО БЕ СИНЕ?!?!

Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМ...

Повеќе

МИЛЕНКО РАЗОЧАРАН: НИШТО ОД МОЕТО СЛАВЈЕ СО ПУРА И ИРСКО ВИСКИ, ШТО ТИ Е ЖИВОТ!

Повеќе

ХАХАХА, ЛАТАС СЕ ТЕШИ: ДОБРО, ВМРО ИЗГУБИ, АМА ЛЕВИЦА ВЛЕЗЕ У ПАРЛАМЕНТ!

- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше...

Повеќе

ВО ЖИВО ОБРАЌАЊЕ НА ЛИДЕРОТ НА СДСМ ЗОРАН ЗАЕВ ПО КОНЕЧНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ОД ИЗБОРИТЕ!

Повеќе