Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

(ВИДЕО) Заев од Дојран: Со економските мерки од програмата, обезедуваме 600 милиони евра поддршка за развој на бизнисот до 2024 година

Денеска на мое големо задоволство сум во посета на компанијата Дојран стил од населеното место Николиќ.Станува збор за компанија со странски, грчки ...

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ НЕОЧЕКУВАНО СЕ НАМЕТНУВА КАКО ТРЕТА ОПЦИЈА НА ОВИЕ ИЗБОРИ, НАПРАВИЈА КОАЛИЦИЈА СО ДВИЖЕЊЕТО НО ПАСАРАН, НОСИТЕЛКА НА ЛИСТА ВО ЕДИНИЦА ЌЕ БИДЕ АНА ГЛИГОРОВА

Денеска во хотел „Хилтон“, Граѓанско Демократската Унија заедно со Движењето на Слободни Граѓани ја објави својата коалиција за претстој...

Повеќе

БРАВО БЕ СДСМ ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ: После 50 години, Општина Петровец добива нов мост долг 133 метри со две коловозни ленти, безбеден и сигурен за сите граѓани

Повеќе

Филипче: Се чекаат резултати од пациентка која утрово се јави на Инфективна, двајцата од Виница се негативни, единствената заболена втор ден нема температура

Министерот за здравство, Венко Филипче, потврди дека нема нови случаи на заразени со коронавирус во земјава. Во изјава за медиумите, Филипче р...

Повеќе

ЛЕЛЕ ОЈО НЕМОЈ НЕ НЕ РАДУЈ: Оформен е предмет за заборавените случаи од Вангеловски, јавен обвинител врши проверки во Врховниот суд

Јавното обвинителство за предметот за заборавените стари предмети од поранешниот претседател на Врховниот суд Јово Вангеловски за „МКД.мк&ldqu...

Повеќе

(ВИДЕО) Димитров до новинарот кој го провоцираше: Вие говорите бугарски јазик, јас македонски

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, гостувајќи во емисија на бугарската BTV, им порача на бугарските по...

Повеќе

РИЗАОВ: Заев остави посилен впечаток во дуелот

Конечно по долги години видовме предизборно јавно соочување на двајца лидери на политичките партии од кој еден ќе биде премиер и ќе ја предводи влад...

Повеќе

ДЕМАНТ НА СТАРА ЛАГА НА ВМРОВЦИТЕ: Заев како премиер користеше друг Мерцедес, се разликуваа по бандажите, кој сака да гледа и има очи!

Повеќе

ПЕТРИТ САРАЧИНИ: Мицковски, зошто ти сметаат прашањата за Груевски?!

Повеќе

Празно лујвутинче зашто петте милијарди евра украдени пари од граѓаните, во големи лујвутони, завршија во Будимпешта

Мало лујвутонче за Прочка. Скотот си рекол: ќе го уништам Зокита на крајот!Обаче, што? Беше тоа убава демонстрација на тоа како функционира голема...

Повеќе

СКАНДАЛОЗЕН КРАЈ НА ДУЕЛОТ НА ЛИДЕРИТЕ, МИЦКОВСКИ ПОКАЖА ДЕКА Е ИНФАНТИЛЕН ДЕГЕН: Заев му подари на Мицковски знаме на НАТО, а Мицковски на Заев му подари ЛУЈ ВИТОН НОВЧАНИК!

Во знакот на ПРОЧКА, Заев побара прочка од народот за грешките и му прости на Мицковски за нападите и му подари знаме на НАТО. Овој пак како што го...

Повеќе

ЗАЕВ ДЕТОНИРАШЕ НУКЛЕАРКА: Вечерта на 12-ти април откако ќе победиме ќе ги поканам сите партии да влезат во влада?!?!

- Откако ќе победиме сакам да ги поканам сите партии да влезат во влада и заедно да ги исполниме поглавајата на ЕУ за да влеземе во ЕУ во рекорден з...

Повеќе

ЗАЕВ: ОВА ТРЕБА ДА Е ПОСЛЕДНА ТЕХНИЧКА ВЛАДА, СЕ ПОКАЖА ДЕКА НОСИ ПОВЕЌЕ ШТЕТА ОД КОРИСТ

- Сега е време да кажам дека ова е најверојатно последната техничка влада, се покажа дека носи повеќе штета отколку корист. Лидерот на СДСМ, Заев н...

Повеќе

Заев: Ние вложуваме во народот, а не во споменици

Од -1,8 денес имаме раст од 3,6 отсто раст на економијата, покажавме дека имало пари за се во државата, докажавме дека со рационално работење може д...

Повеќе

Заев: Ние ја внесовме земјата во НАТО, а Мицкоски не смогна сила ни да ракоплеска на исполнувањето на стратешкиот интерес

Имам разбирање за голото политиканство и дека целите на Мицкоски не се интерес на државата и на сите граѓани и затоа цело време блокир...

Повеќе