Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

ОВА ЛУДИЛО МОРА ДА ПРЕСТАНЕ: СДСМ исплати 381,6 милиони евра за земјоделците, прв пат субвенции и за малите земјоделски стопанства

Почитувани! Земјоделството и руралниот развој се приоритети за СДСМ. Од почетокот на мандатот досега за агросекторот исплативме финансиска поддршк...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО ЃОРЧЕ - Џип се обидел да избегне Југо, при што две девојчиња покосени на автобуска во Ѓорче Петров, со тешки повреди пренесени на клинички центар Мајка Тереза

Две девојчиња со тешки повpeди со возило на брза помош беа префлени во бoлница откако џип yдpи во нив доде...

Повеќе

НОВ АСФАЛТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ШТИП

Повеќе

НОВ ЗЕЛЕН И СПОРТСКО - РЕКРЕАТИВЕН ЦЕНТАР ВО КАРПОШ 3

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ПЕХ ЗА МИЦКОВСКИ: Реформаторите од ВМРО-ДПМНЕ одат на избори - Нема да прифатиме да бидеме трета опција

Граѓанската платформа Македонски концепт најави подготвеност за учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април годинава. На гра...

Повеќе

Општина Ѓорче Петров наплати 380.000 евра отштета од „Трансмет“ за доцнење на изградбата на општинската зграда

Од сметката на компанијата „Трансмет“ во стечај на Сеат Кочан, Општина Ѓорче Петров успеала да наплати 380.000 евра, односно по 4.000 ев...

Повеќе

Јовановиќ: Мицкоски е неталентаран политичар без став за најважните прашања во земјава

Мицкоски е хохштаплер, го спушта нивото на дебата, аргументите за правдата во земјата не му се јасни, не знае дека моќта е поделена на судска,...

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: Паричникот од Мицкоски купен во Будимпешта за 440 долари?

Паричникот од луксузниот моден бренд ,,Луј Витон” кој вчера за време на ТВ дебатата Христијан Мицкоски сакаше да му го подари на екс премиерот...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ Е ПОПУЛАРЕН ЛИДЕРОТ НА СДСМ: ЗАЕВ КАКО РОК ЅВЕЗДА ПРАВИ ТУРНЕЈА НИЗ ЗЕМЈАВА

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска беше во посета на Валандово каде меѓудругото присуствуваше на отворање на нови партиски простории ...

Повеќе

(ВИДЕО) ГАЗДАРИЦАТА НА ЕЛЕНА ЛУКА ДЕМАНТИРА ДЕКА ТАА Е ЗАРАЗЕНАТА СО КОРОНА ВИРУС

Повеќе

Костадинов со документи го закопа ВМРО ДПМНЕ: Мицкоски испумпувал пари од ЕЛЕМ за луѓе од ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски додека бил директор на АД ЕСМ тогашен ЕЛЕМ испумпувал пари од граѓаните за луѓе блиски на ВМРО-ДПМНЕ, обв...

Повеќе

За две години преку грантови отворени 2,5 илјади микробизниси, над 90 отсто од нив се се уште активни

Две и пол илјади микро бизниси биле отворени во изминатите две години преку оперативните мерки за вработување. Од нив, 93 отсто што биле отвор...

Повеќе

Ристески за Мицкоски на ТВ дуелот: Нападот е најдобра одбрана, посебно кога се работи за одбрана на мега криминалци

Внимателно го следев вчерашниот дуел меѓу Зоки и Мицко. Како професор по право го следев од правен аспект, а како професор по етика од етички ...

Повеќе

Јоци ги откри трите битни поенти од вчерашниот дуел Заев-Мицкоски

Три битни поенти од вчерашниот дуел.🔹️1. Мицкоски, и по 2 години, не даде одговор што барал на 27 април пред вратата на Собрание и дали, како...

Повеќе

СУРТУК ЕДЕН, ТИПИЧЕН ВМРОВЕЦ, ФАТЕН КАКО КРАДЕ ПА УШТЕ ПРОДАВА ВУНА ЗА БУБРЕЗИ: Адвокатот ангажиран од Мицкоски: Јас живеам од професија, а вие од криминал

Адвокатот Панче Тошковски денеска жестоко реагираше до СДСМ и потврди дека целосниот договор под кој бил ангажирана неговата канцеларија за адвокатс...

Повеќе