Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

ОБЈАВЕН ТЕНДЕР ЗА МОНТАЖНА ГАРАЖА ВО РАСАДНИК, КИСЕЛА ВОДА

Повеќе

Ништо од „Мракот“ - штета!

Став на Ѓорѓи Трендафилов, претседавач на НК на ГДУ Ништо од „Мракот“ - штета! Таман се понадевав дека во пресрет на парламентарн...

Повеќе

КИСЕЛА ВОДА ГО МЕНУВА КРОВОТ НА ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ ВО ПИНТИЈА

Повеќе

ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА ИЗГРАДИ ПОТПОРЕН ЅИД ВО ПРИПОР ДОЛГ 40 МЕТРИ

Повеќе

(ВИДЕО) ВИСТИНСКА ДРАМА ВО ГРЦИЈА: За 12 часа регистрирани 5500 обиди за влез во Грција, уапсени 60 лица

– Од шест часот утрово до 18 часот попладнево, на грчко – турската граница кај Еврос, биле регистрирани околу 5500 спречувања на в...

Повеќе

ЗАЕВ ВЕЧЕРВА НЕМА ДА СПИЕ - ЈАНКО БАЧЕВ ГИ НУДИ СИТЕ 1000 ЧЛЕНОВИ НА ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА НА ВМРО ДПМНЕ, НО ПОД ДВА УСЛОВИ!

Централниот комитет на Единствена Македонија како највисоко одлучувачки орган на партијата помеѓу два конгреса на синоќешната седница расправаше за ...

Повеќе

БЕЉА РАБОТА, КОРОНА НЕ СЕ ШИРЕ, ШТО ЌЕ ГО ПРАВЕМЕ БРАШНОТО?!?!

Повеќе

МЗ: ВМРО-ДПМНЕ изнесе лаги и невистини, најсмешно е што сопругата на Филипче не се вика Маја

На денешната прес-конференција Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ изнесе низа лаги, клевети и неточни информации за министерот за здравство Венко Филипч...

Повеќе

НЕМА КРАЈ НА ПРОБЛЕМИТЕ НА МИЦКОВСКИ: СДСМ ќе ги предаде во ОЈО документите за случајот со Мицкоски и парите од ЕЛЕМ!

СДСМ денеска повторно го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да одговори за како што го нарекуваат од владејачката партија, скандналот со испумпување пари ...

Повеќе

Герила: Кутија од Сваровски со приврзок Јустиција пред палатата на правдата во Скопје

Кутија од Сваровски со приврзок Јустиција осамна пред палатата на правдата денеска во Скопје. На истото место беше споменик на озлогласени...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: ВМРОВЦИ, ЏАБЕ ПРОЧКА АКО НЕ СЕ ПОКАЕТЕ ЗА ГРЕВОВИТЕ, ЈАС ВИ ПРОСТУВАМ, НО ТОА НЕМА ДА ВЕ СПАСИ ОД ЗАТВОР!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАЦКО ИМА ДОСТОЈНА ЗАМЕНА, МОЖЕ МИРНО ДА СРКА ЧОРБА ВО ВЛАДА!

Повеќе

Најголемиот проблем на Мицковски е што е далеку од она што беa Љубчо 1998-ма и Груевски 2006-та - лидери кои ветуваа и опиваа маси народ, првиот со харизма на Исус, вториот со политичка амбициозна ѕвезда во успон која делуваше уверливо надежно способно и вредно!

Љубчо и Грујо беа сосема различни политички лидери, но и двајцата имаа свои адути во ракавот. Љубчо со харизма на ИСУС, со ораторски квалитети, со хра...

Повеќе

ШАРАПОВА ЗАМИНА ВО ПЕНЗИЈА: НИКОЈ НЕ ТАГУВА ПО НАЈБОГАТАТА ТЕНИСЕРКА ВО ИСТОРИЈАТА НА СПОРТОТ, ТАА НЕМАШЕ ПРИЈАТЕЛИ ТЕНИСЕРИ

Најбогатата тенисерка во историјата на спортот замина во пензија и никој не тагува по неа затоа што таа немаше пријатели меѓу тенисерите. Скандалот ...

Повеќе

Еј луѓе, 400 милиони евра од буџетот сме дале субвенции на земјоделците, па имаме ли ние памет кај тераме, наместо они нас да не хранат, ние нив ги храниме?!?!

Речиси пола милијарда евра од буџетот заминале во џебовите на земјоделците за само 3 години?!?! Чекајте бе луѓе, па кај тераме ние, дали имаме памет ...

Повеќе