Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

(ВИДЕО) БРАВО СДСМ, ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ: За прв пат, после 40 години се реконструира патот за Мариовo

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА КЕКЕНОВСКИ: МИЦКОВСКИ Е ЗАЛУТАН ЛИБЕРАЛ ВО ВМРО ДПМНЕ СО ЗАДАЧА ДА ГО ИСПЕРЕ И ПОТОА ВРАТИ ГРУЈО ОД УНГАРИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Извештајот на ЕK потврди дека нашите успешни политики се препознаени, сега на ред е ЕУ

Повеќе

ЗАЕВ НАПРАВИ ПОЛИТИЧКИ ПОТРЕС ОД НЕВИДЕНИ РАЗМЕРИ, НИКОЈ ПОЛИТИЧКИ ЛИДЕР НЕМА ВЕТЕНО ВАКВО НЕШТО: Детски додаток за 65.000 деца, гарантирана помош за 34.000 семејства, 777 социјални станови, 15% повеќе пари за лица со попреченост во новиот мандат

Повеќе

РЕПЛЕК ФАРМ СО АПЕЛ ДО СИТЕ ДОМАШНИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА МЕДИЦИНСКА МАРИХУАНА: Почнете да собирате документација за вашето производство со цел да може да ви го откупиме родот!

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: НАТО ЗНАМЕНЦЕТО ГО ПОБЕДИ ПРАЗНИОТ НОВЧАНИК ЛУЈ ВИТОН!

Претпоставувам дека, до сега, секој има став за содржината и „победникот“ на ТВ дуелот меѓу Заев и Мицкоски минатиот петок. За почеток, ...

Повеќе

РЕЛИГИСКИ ЛУДАЦИ - ЕПСКИ ШАРЛАТАНИ: Извинување од лидерот на сектата која со коронавирус зарази околу 2.000 лица во Јужна Кореја

Ли Ман-хе, лидерот на христијанската секта од Јужна Кореја која е поврзана со околу половина од случаите на заразени со коронавирус во оваа земја,...

Повеќе

СЕГА Е НА РЕД МАКРОН ДА СИ ГО ИСПОЛНИ СВОЕТО ВЕТУВАЊЕ ДЕКА ЌЕ ДАДЕ СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ: Европската комисија повторно препорачува отворање преговори со Македонија

Последната пречка што можеше да се појави пред одлуката на европските лидери на нивниот самит, според најавите од дипломатски кругови, денеска е над...

Повеќе

ВО КИСЕЛА ВОДА НА 4 ЛОКАЦИИ ПОСТАВЕНИ КОНТЕЈНЕРИ ЗА ЕЛЕКТРИЧЕН ОТПАД

Повеќе

ДЕЦА НЕМОЈ ДА ЗЕМАТЕ ДРОГА, МОЗОКОТ СЕ ТОПИ КАКО ЧВАРКА

Повеќе

ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА АНГРАЖИРА ФИРМА ЗА САНИРАЊЕ НА ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ ВО ОПШТИНАТА

Повеќе

Заев: Новата спортска сала во Дојран достапна и за хотелиерите за да ја прошират туристичката понуда

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев ја посети новоотворената спортска сала во OУ „Кочо Рацин“ во Нов Дојран. Тој нагласи дека новат...

Повеќе

ЈАВНОСТА Е ЗГРОЗЕНА: ПОГЛЕДНЕТЕ СО КАКВИ ЃУБРИЊА СЕ ДРУЖИ РАКОВОДСТВОТО НА ВМРО ДПМНЕ

Повеќе

БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: ПРВИТЕ ЕКО АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ЌЕ СТИГНАТ ВО МАРТ, ВОЗАЧИТЕ НА ОБУКИ ВО ЗАГРЕБ

Вкупно ќе бидат набавени 33 нископодни автобуси, 21 единечен со капацитет за 81 патник и 12 зглобни за 149 патници, кои воопшто нема да загадуваат...

Повеќе

КИСЕЛА ВОДА ГИ САНИРАШЕ НАЈОШТЕТЕНИТЕ УЛИЦИ ВО ПРИПОР

Повеќе