Одберете локација на пристап

- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Кога полицајц

ЕВЕ ЗОШТО ГО САКААТ СИТЕ: УТРИНАВА ФИЛИПЧЕ СПАСИЛ НАЛУТЕН ГРАЃАНИН ОД АПСЕЊЕ, ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО ПОВИКАЛО ПОЛИЦИЈА КОГА ПОЧНАЛ ДА УРЛА, НО ФИЛИПЧЕ ГО СМИРИЛ И ГО ПРИМИЛ ВО КАБИНЕТ И МУ ПОМОГНАЛ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Угостителските објекти ќе бидат отворени во првите денови од следната недела

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Осум тони тежи заштитната опрема што пристигна како донација од Катар

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Бектеши: 16 милиони евра поддршка од Владата за ваучери за домашен туризам и домашна платежна картичка за 100 илјади граѓани

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

И ФК ВАРДАР ИМА ПРОБЛЕМИ, АМА ГЛЕЈТЕ СО ШТО СЕ СООЧУВА ФК ВРАНИШТЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БРАВО СДСМ: По 10 години вон функција, во Македонија заживеа инвестиција од 20 милиони евра

Комбинираната централа која од природен гас може да направи три производи - струја, топлинска енергија за греење и пареа „Когел Стил“ ...

Повеќе

ПРВ ПАТ НЕШТО ПАМЕТНО ДА НАПРАВИ: Награда од 15.000 денари за сите вработени во МВР, најавува Чулев

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МИЦОТАКИС: Од 15 јуни почнува туристичката сезона во Грција, без задолжителни тестови, туку по случаен избор

Туристичкиот период почнува на 15 јуни, датум кога може да се отворат сезонските хотели, а од 1 јули, постепено ќе започнат директните летови од стр...

Повеќе

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА ГО ИШАМАРА МИЦКО ПЛАЧКО: Политичка криза е непосакуван исход, избори да се одржат веднаш штом се создадат услови, да не се одолговлекува, потребни се овластена влада и функционален парламент!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРЕЕЈ БРИСЕЛ ИМ ГИ ЗАТВОРИ УСТИТЕ НА РУСОФИЛИТЕ: Македонија добива 160 милиони евра од пакетот на ЕУ за помош на соседни земји

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЗНМ, ССНМ и СЕММ: Владата да им помогне на медиумите, но да не избрзува со необмислени решенија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Шекеринска за ТВ 24: Сите аргументи на Мицкоски се избиени, ВМРО-ДПМНЕ со лажна грижа ги злоупотребува граѓаните за политички интерес

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Адеми: 12 милиони евра поддршка од Владата преку платежни картички и ваучери за млади до 29 години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Филипче: По 50 години изграден посебен влез за возилата на итната медицинска помош во клинички центар и тројно зголемен капацитетот за паркирање

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БРАВО ПЕТРЕ, ИМ ДРЖИШ ЛЕКЦИЈА НА ВМРОНИТЕ: Стигнаа 7 од 33-те нови еколошки автобуси на ЈСП кои наместо чад емитираат водена пареа!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе