Одберете локација на пристап

Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ЧЕСТИТКИ ДО СИТЕ ШТО ГЛАСАА И ДО СИТЕ ШТО ПОМОГНАА ИЗБОРИТЕ ДА ПОМИНАТ БЕЗБЕДНО

Повеќе

За целиот скандал со резултатите на ДИК стои ВМРО-ДПМНЕ, велат од Интегра

Претседателот на партијата Интегра, Љупчо Ристовски, која освои околу 12.200 гласови директно ја обвини ВМРО-ДПМНЕ дека опозициската партија сто...

Повеќе

Мицкоски е очаен и изгубен, заборавил да брои, реагираат од СДСМ

„Христијан Мицкоски е изгубен во сопствените заблуди, па заборавил и да брои. После 16 часа од поразот, ни срам ни перде, излезе да каже д...

Повеќе

Ципрас прв му честиташе на Заев

Поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас на Твитер веќе му честиташе на Зоран Заев за, како што вели, зајакнување ба пораката од храбрите про...

Повеќе

Грчките медиуми за изборите: Изборен трилер во Скопје

„Северна Македонија: Владејачката партија на Заев победник на парламентарните избори“; „Избори трилер во Скопје“; &bdquo...

Повеќе

Савески за Апасиев: Го создадовте чудовиштето? Допрва ќе видитe колку поган човeк e

Фејсбук статус на Здравко Савески: Апасиeв покажа дeка криминалнитe дeла во политиката во Макeдонија сe исплатуваат. Покажа и дeка играњe...

Повеќе

ДЕРКОВСКИ ДА ГИ ВРАТИ ПЛАТИТЕ ШТО ГИ ЗЕЛ И ДА ИЗЕДЕ 10 СТАПА ПО ГАЗОТ ЗА ОВАА НЕКАДАРНОСТ: Во ДИК рачно се проверуваат записниците, конечни резултати најавуваат за попладне

Конечни резултати од вчерашното гласање на предвремените парламентарни избори се уште нема. Веб-страницата на Државната изборна комисија (ДИК) п...

Повеќе

Јовановиќ: Оваа “Левица” е најлоша од сите, оваа “Левица” е екстремно десна, фашистичка!

Економистот Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од стариот состав на Левица, се обрати по повод освоените два пратенички мандати од партијата. ...

Повеќе

По поразот Јанчев бара оставки и ново раководство на ВМРО-ДПМНЕ: Ова е 4-ти пораз по ред на Мицковски!

Апсолутно е нормално да се постави прашањето за промена на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Дојде време за ова прашање Ова се последните изгубени избори...

Повеќе

ПОРТАЛОТ А1ОН ОТКРИ НЕВИДЕН СКАНДАЛ: ДУИ впишана како победник во избирачки места каде што претходно имала по само 2 гласа, а победувал СДСМ!?

Сомнежи дека гласовите од предвремените парламентарни избори се погрешно впишани или прикажани на страната на Државната изборна комисија се поја...

Повеќе

ДУНА: АПЛИКАЦИЈАТА Е НАШЕ ДЕЛО, ЗА ВЕБ САЈТОТ НА ДИК НЕ СМЕ ОДГОВОРНИ НИЕ

Почитувани, „Апликацијата на ДУНА поврзана со изборниот процес на предвремените парламентарни избори функционира најнормално затоа што е врвн...

Повеќе

СДСМ: Во податоците на ДИК има сериозни недостатоци и грешки кои може да даваат неточна слика за конечниот резултат

Според податоците на изборниот компјутерски центар на СДСМ, разликата во корист на коалицијата Можеме изнесува најмалку три мандати, а во подато...

Повеќе

КОГА ЌЕ ИМ ДАДЕШ НА ВМРОВЦИ ИЗБОРИ ДА СПРОВЕДУВААТ: ПАДНА САЈТОТ, ПОГРЕШНИ ПОДАТОЦИ, СЕ ЗАПАЛИ ВОЗИЛОТО КОЕ ГО НОСЕЛО ИЗБОРНИОТ МАТЕРИЈАЛ ОД ГЛАСАЊЕТО ВО ГОСТИВАР

Инцидемтот се случил кај наплатната станица Тетово и изборниот материјал не бил оштетен (Фото: СДК.МК) Рано изутринава, од засега непознати...

Повеќе

ГРАЃАНИТЕ ГЛАСАА ЗА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ДЕМОКРАТСКИОТ СОЈУЗ Е ПАРЛАМЕНТАРНА ПАРТИЈА

Демократскиот сојуз оценува дека вчерашните предвремени парламентарни избори беа фер и демократски, без насилства, со висока излезност во специфични...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ДО КОГА ЌЕ ПЛАЧЕТЕ КАКО МАЛИ ДЕЦА И ПОРАЗИТЕ ЌЕ ГИ ПРОДАВАТЕ КАКО ПОБЕДИ?!?!

Повеќе