Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

„Визер“ ги суспендира летовите до Милано, Тревизо и Бергамо до 3 април

Фото: exyuaviation.com Нискобуџетната авиокомпанија „Визер“ објави дека ги суспендира летовите од Скопје и од Охрид к...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ: НЕ СЕ ПЛАШАМ ОД ЈАНКО БАЧЕВ, АПЕЛИРАМ ДО СИТЕ ОД ДВИЖЕЊЕТО БОЈКОТИРАМ ДА ГЛАСААТ ЗА ВМРО ДПМНЕ!

На прашање дали се плаши од Јанко Бачев и дали очекува припадниците на БОЈКОТИРАМ да апстирнираат од гласање или пак ќе гласаат за Бачев, Мицковски ...

Повеќе

(ВИДЕО) СРБИТЕ СЕ СТВАРНО НЕБЕСКИ НАРОД!

Линк до урнебесното видео, овде.

Повеќе

БОМБА НА МИЦКОВСКИ: АНТОНИО МИЛОШОСКИ НЕ Е ТЕРЕТ ОКОЛУ ВРАТОТ НА ВМРО ДПМНЕ!

Запрашан за тоа дали пратеникот Милошоски е терет околу вратот на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски изјави негативно: - Терет околу вратот на земјава е Зоран З...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: САШЕ ПОЛИТИКО ГО НАТЕРА МИЦКОВСКИ ДА ГО ОСУДИ МИЛОШОСКИ - НЕДОЗВОЛИВО Е ПОЛИТИЧАР ДА СЕ ЈАВУВА НА СУДИИ И ДА УРГИРА!!!

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Родовата еднаквост е важна заложба во мојот мандат, со што сакам да дадам придонес за унапредување на родовата еднаквост и родовите политики во земјата

Обраќање на претседателот Пендаровски на настанот „Вечери на женски права“ Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаров...

Повеќе

Тачи одлучи самостојно да оди на избори, Ахмети ги скрои пратеничките листи

ДПА самостојно ќе настапи на претстојните предвремени парламнетарни избори, одлучи партиското Централно претседателство на денешната седница што се ...

Повеќе

БОМБА ОД ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА: Парите кои влегле во ТВ Алфа се со неутврдено потекло

Сомнежите се дека нелегалните пари се обезбедуваат преку кривичното дело „перење пари”, односно преку реклами за производ кој кај нас не...

Повеќе

ЗАЕВ И РАДМИЛА НАЈАВИЈА НОВИНА ДОСЕГА НЕВИДЕНА ВО МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА: ПО ДВАЈЦА НОСИТЕЛИ НА ЛИСТИ, МАЖ И ЖЕНА КОИ ЌЕ АГИТИРААТ ПО ПОЛОВИНА ОД ЕДИНИЦИТЕ КОИ ЌЕ ГИ ВОДАТ!

- За прв пат воведуваме двајца носители на листи, маж и жена кои ќе ја поделат единицата на пола и ќе агитираат секој во својот дел, сакаме да дадем...

Повеќе

ГАЛЕРИЈА: Заев го водеше орото - свадба правеше генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Генералниот секретар на СДСМ и поранешен министер за земјоделие Љупчо Николовски и неговата сопруга Андријана Јакимовска, заедно со роднините и пр...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗГРМЕ ОД БИХАЧКА НА ДЕНОТ НА ЖЕНАТА: ЖЕНИТЕ ГО ИМААТ СДСМ НА СВОЈА СТРАНА, НИЕ СМЕ ПРВА ПАРТИЈА КОЈА ИМА ПОВЕЌЕ ЖЕНИ ВО ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР, И ПРВИ СМЕ КОИ ЌЕ ИМАМЕ 50-50 НА ПАРТИСКИТЕ ЛИСТИ НА ОВИЕ ИЗБОРИ!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ПОДЕЛИ 200 НОВИ ЧЛЕНСКИ КНИШКИ НА СДСМ ВО КАПИШТЕЦ, БАСТИОНОТ НА СДСМ!!!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА - ОБЈАВЕНИ НОСИТЕЛИТЕ НА ЛИСТИ НА КОАЛИЦИЈАТА СДСМ И БЕСА!!!

Оваа листа сепак ќе претрпи мали измени, се очекува Радмила Шекеринска да биде носител на листа и тоа денеска го потврдија и Заев и Радмила. Ќе ви...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВА ЕУФОРИЈА ВЛАДЕЕ НА ТЕРЕН КАДЕ И ДА СЕ ПОЈАВАТ ПРВЕНЦИТЕ НА СДСМ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА МУХАМЕД ЗЕКИРИ: ВРЕМЕ Е ДУИ ДА ОСЕТИ КАКО Е ДА СЕ БИДЕ ВО ОПОЗИЦИЈА!

Повеќе