Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

(ВИДЕО) БРАЧЕН ПАР ОД ДЕБАР НА 60 ГОДИНИ СЕ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА ВИРУС, СЕ ВРАТИЛЕ ОД СЕВЕРНА ИТАЛИЈА НА 27-МИ МИНАТИОТ МЕСЕЦ

Повеќе

ПОЛИТИЧКИ ЗЕМЈОТРЕС ВО ЗЕМЈАВА - ВМРОВЦИТЕ ЗАТЕЧЕНИ, СОГОЛЕНИ ДО ГОЛА КОСКА: НА ИНТЕРНЕТ СЕ ПОЈАВИЈА СНИМКИ КАКО ПРАТЕНИКОТ АНТОНИО МИЛОШОСКИ НАРАЧУВА СУДСКА ПРЕСУДА ЗА СВОЈОТ ТАТКО!!!

Повеќе

ДАНКЕ ДОЈЧЕ: МВР доби донација од 20 возила од германското министерство за внатрешни

Донација од 20 возила од марката „дачија“ и „рено“ во вкупна вредност од 287.557 евра од Министерството за внатрешни р...

Повеќе

МАКЕДОНСКИОТ КРАЛ НА ГРАДЕЖНИШТВОТО СВОИТЕ МАЧНО ЗАРАБОТЕНИ ПАРИ ГИ ВЛОЖИ ВО НАШАТА НАЈУСПЕШНА БАНКА: Адора на Чифлиганец купи нови 6 илјади акции во Комерцијална банка

Адора на Ванчо Чифлиганец стекна 6.413 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје, со што компанијата сега поседува вкупно 266.879 обични...

Повеќе

ПИЦА ЏАКОМО - НАЈДОБРАТА ПИЦА ВО ГРАДОТ!

Повеќе

Најдобра вредност за дадените пари: Граѓаните одговорија - BestBuy Award за ТЕЛЕКАБЕЛ две години по ред!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК ДОШОЛ НАСПАН ВО ЕМИСИЈА: Чекај бе, ако сака Америка да не уништи, зошто уште постоиме?!?!

Повеќе

ГДУ: ВАЛКАНАТА КАМПАЊА НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ ПОКАЖУВА ДЕКА Е ВРЕМЕ И ДВЕТЕ ПАРТИИ ДА ДОБИЈАТ ЦРВЕН КАРТОН ОД НАРОДОТ!

Почитувани, Видовме билборди кои беа запалени. Видовме и расфрлани флаери по влезовите на зградите. И во едниот и во другиот случај, заеднички...

Повеќе

Од 14-тата седница на Владата: Продолжува препораката за неодржување на поголеми јавни собири и за спортски натпревари без публика до 13 март

Владата на Република Северна Македонија го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести на Министерството за здравство да се продолжи препорак...

Повеќе

И АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ВКЛУЧИЈА ВО БОРБАТА СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА КУРТОН МЕДИУМИТЕ

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска се обрати на дебата: „Штетното влијание на дезинформациите“, в...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ НАЈДОА СО ПЕТРЕ ДА ИГРААТ ДРН ДУПКА - Шилегов: Јас шајки не ковам. Јас правам улици, мостови, паркови …

Денеска градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објави видео од реконструкцијата на улицата Пластичарска и на тој начин одговорајки на обвин...

Повеќе

БОМБА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: МЕНЕ НЕ МИ Е ЈАСНО НА КОГО СЕ ОБРАЌА МИЦКОВСКИ НА ОВИЕ ИЗБОРИ, НАМЕСТО НА НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ ОН ЦЕЛО ВРЕМЕ СЕ ОБРАЌА НА СВОЕТО ЧЛЕНСТВО КАКО УШТЕ ДА СЕ БОРИ ЗА СВОЈАТА ФОТЕЉА ВО ВМРО ДПМНЕ НАМЕСТО ДА СЕ ОБИДЕ ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР?!

- Добро вие можете ли да исчитате на кого се обраќа Мицковски на овие избори?! Наместо на неопределените он како да се обраќа на своето членство со ...

Повеќе

(ВИДЕО) Бучковски: Ние правиме чуда! Мини-извештајот на ЕК за нашата земја е феноменален!

“Овој мини-извештајот, во право е премиерот Спасовски, е феноменален.” Вака проф. Владо Бучковски во вечерашнава дебатна емисија &ldquo...

Повеќе

Отворен повик за иновативни идеи за справување со климатските промени

Микро, мали и средни компании и сите млади кои се заинтересирани со своите иновативни идеи да придонесат во намалување на стакленичките гасови...

Повеќе

(ВИДЕО) МУХИ ЈАДЕ ЖИВИ ВМРОВЦИ НА ТВ ДЕБАТИ: ВЛАТЧЕ БЕ, НЕ СИ ВАЉДА И ТИ КРИМИНАЛЕЦ?!

Зекири до Ѓорчев: Да беше судството под контрола на Зоран Заев голем дел од твоите колеги ќе завршеа во затвор. Па и вие сте се сликале со Груев...

Повеќе