Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

МИЦКОВСКИ ФАТЕН ВО НОВ СКАНДАЛ: ГЛУМИ СКРОМЕН ЧОВЕК А СЕ ОДНЕСУВА КАКО СУЛТАН - НАРЕДИЛ СОПРУГАТА ДА ЈА НОСАТ НА РАБОТА СО ПАРТИСКА ЛИМУЗИНА И БОДИГАРДИ!

Внатрепартиски извори на ВМРО-ДПМНЕ, информираат дека, наводно, Рози, сопругата на Христијан Мицкоски, на работа ја возат со службено возило...

Повеќе

Герила акција: Никогаш повеќе прислушување

Повеќе од 20.000 прислушкувани функционери, новинари, судии, обвинители, политичари, верски лица, професори, лекари и граѓани во над 600.000 телефон...

Повеќе

Албанската Влада го доби на подарок личниот авион на Ердоган

Турската Влада и го отстапи на албанската влада авионот што до пред една година го користел претседателот Реџеп Таип Ердоган, јави дописничката на М...

Повеќе

Борисов: Цела Европа сака да даде перспектива на Скопје и Тирана

Имаме ретка шанса, цела Европа сака да даде перспектива на Република Северна Македонија и Албанија и воопшто на Западен Балкан. Но, се повеќе ...

Повеќе

УТРЕ Е ДЕНОT Д, ЗА ТОА ДАЛИ КОНЕЧНО ЌЕ JA ПОБЕДИМЕ МАФИЈАТА: Заврши расправата за Советот за јавни обвинители, ќе се гласа утре

Собранието попладнево ја заврши расправата по Законот за Советот на јавните обвинители на Република Македонија, но не гласаше иако имаше услови за т...

Повеќе

Колемишевски: Наша цел е минимална плата од 18.000 денари до крајот на новиот мандат

-СДСМ успешно ги реализира економските политики, посветени на тоа како да ги вратиме парите кај граѓаните. Ние во СДСМ не зборуваме на памет, ...

Повеќе

Димитров: Ставот на Макрон добар сигнал, да се потрудиме Извештајот на ЕК за земјава да биде попозитивен

Министерот за надворешни работи Никола Димитров вели ставот на францускиот претседател Емануел Макрон дека ако резултатите од Извештајот на Ев...

Повеќе

(ВИДЕО) Китанов: ВМРО-ДПМНЕ за 10 години рехабилитираше 650 км патишта, СДСМ за две години 783 км

Членот на ЦО и директор на ЈП “Државни патишта”,Китанов, денеска од програмската трибина Агенда 20-24 посветена на темата ин...

Повеќе

ВЛАТЧЕ БЕ БЛЕФЕРУ, КАЈ ЌЕ СЕ КРИЕШ ОД УТРЕ, 20 ГОДИНИ ЗБОРИШ ЗА БЕЛАТА ЧУМА А НЕ ДОЗВОЛИ ДА СЕ ПОКАЧАТ ПЛАТИТЕ НА ПРОФЕСОРИТЕ!!!

Извршителот на Груевски, Христијан Мицкоски преку неговите пратеници и Влатко Ѓорчев упорно продолжува да работи директно на штета на граѓаните на Р...

Повеќе

НАЈНОВИ ВЕСТИ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ

Досега се регистрирани 66 000 заразени во Кина во моментов. 1500 жртви од вирусот во Кина. 4 починати надвор од Кина, од кои за прв пат во Европа ...

Повеќе

МНОГУ СРДЕЧНА СРЕДБА НА ПЕНДАРОВСКИ СО КОСОВСКИОТ ПРЕМИЕР АЛБИН КУРТИ ВО МИНХЕН

[email protected] ways to develop and strengthen our bilateral co-operation which contributes to good neighhbourly relations, regional stabilit...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ СЕ СРЕТНА СО ВОДЕЧКИТЕ УМОВИ НА ДЕНЕШНИЦАТА, ФРЕНСИС ФУКУЈАМА И ЏОЗЕФ ШТИГЛИЦ, И ГИ ПОКАНИ ДА ДОЈДАТ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА!

Инспиративна средба со еден од најголемите умови на денешницата, професорот Френсис Фукујама, од Универзитетот Станфорд, САД, кој летово за првпат ќ...

Повеќе

АБЕ ПИНГВИНИ БИЛЕ А НЕ ЦРНЦИ, ВМРОВЦИТЕ ЛОШО РАЗБРАЛЕ!

Повеќе

ВЕТЕРАНОТ НОВИНАР, ПОПЕ: КОЈ ЛИ ГО СОВЕТУВА МИЦКОВСКИ ДА ПРАВИ ТОЛКУ МНОГУ КАРДИНАЛНИ ГРЕШКИ?!?!

Љупчо Поповски, автор на колумната Можеби ја знаете онаа фамозна сентенца од чудесниот француски поет Шарл Бодлер: „Најдобриот трик на ѓаво...

Повеќе

Минхен - МНР Димитров: „ЕУ мора да го признае напредокот на Северна Македонија”

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, во рамките на 56-та Минхенска безбедносна конференција, настапи на тркалезната маса „Координи...

Повеќе