Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

БУГАРИТЕ ИМААТ СИЛА ДА СЕ СПРАВАТ СО СВОИТЕ КАМЧЕВЦИ: Уапсен бугарскиот тајкун Васил Божков тежок над 6,5 милијарди евра

Бугарскиот тајкун Васил Божков е уапсен во Обединетите Арапски Емирати, изјави бугарскиот јавен обвинител Иван Гешев. Тој додаде дека информаццијат...

Повеќе

Сугарески: Експресниот пат Штип – Радовиш се гради според роковите

Добра е динамиката на изградбата на експресниот пат Штип – Радовиш на потегот од штипската винарија ИМАКО Вино до клучката кај радовишкиот руд...

Повеќе

БРАВО: Карпош 4 ќе добие парк од 60.000 метри квадратни

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска најави дека во понеделник ќе биде објавен конкурс за идејно решение за изработка на нов парк во насе...

Повеќе

Заев одигра партија шах со пензионер и му рече дека в понеделник на сметка ќе добие повисока пензија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вчера во Тетово учествуваше на средба со Здружението на пензионери од Тетово имаше време да одигра и партија шах ...

Повеќе

(ВИДЕО) Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои дошле на еколошкиот протест, посрамени! „Срам да ви е, во ваше време вие што направивте?“ - им порачаа на протестот!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

ПРЕД ОГРОМНА МАСА НАРОД ОТВОРЕН НОВ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН СО КОСОВО: Белановце - Станчиќ!

Повеќе

(ВИДЕО) ГАФ НА ДЕНОТ: ВМРО-ДПМНЕ почна со прес за непотизмот, па го прекина, им текна дека лидер им е Мицковски, татино синче!

Линк до комичното видео овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРОТ НА ГДУ, ПЕТАР КОЛЕВ СЕ ПОШЕГУВА НА СМЕТКА НА СДСМ, ДОБРО Е ИМА СМИСОЛ ЗА ХУМОР, ТОА Е ДОБАР ЗНАК ДЕКА ЌЕ ГО БИДЕ ЗА ЛИДЕР!

Повеќе

ПЕТАР БОГОЈЕСКИ ДЕТОНИРАШЕ НУКЛЕАРКА: БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ Е ДОГОВОРЕНА ЗДЕЛКА, ТОЈ ГИ УБЕДИ 8-ТЕ ПРАТЕНИЦИ НА ВМРО ДА ГЛАСААТ ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО!!!

- Груевски избега како награда од Заев за тоа што тој ги убеди 8-те пратеници да гласаат за името. Потоа фиктивно го избркавме Сашо Мијалков од парт...

Повеќе

БОМБА НА БОГОЈЕСКИ: Кога бев заменик генсек во ВМРО ДПМНЕ, дадов една изјава за РУБЉА ПАТРИОТИ за Јанко Бачев, во партија полудеа, ме исфрлија на клоци од заменик генерален секретар!

- ВМРО ДПМНЕ во моментов е киднапирано од ПРО РУСКИ фанатици на кои лидер им е Мицковски. ТОа го осетив на своја кожа. Еднаш додека бев на висока по...

Повеќе

ЈАНКО БУРЕК СЕ ОСВЕСТИ: ВМРОВЦИТЕ го пљачкаа народот а глумеа дека се патриоти!

- Кога ќе си го вратам филмот, многу ВМРОВЦИ крадеа и си го полнеа џебот а глумеа дека се патриоти и антички Македонци! Јанко Бурек конечно се осве...

Повеќе

ШТАМА ВО БЕЛИОТ ДВОРЕЦ ОТКАКО ВЧЕРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА ИМ УДРИ ТЕЖОК ЌУТЕК И ТОА НА СИТЕЛ!

Повеќе

Веќе никогаш нема да задоцните со уплата на готовина од дневен промет на Вашата сметка. Со новата услуга на Комерцијална банка, правните лица со помош на картичката Visa Business Debit, можат на брз и едноставен начин да уплаќаат готовина на банкомат, во било кој дел од денот. Овозможивме и промотивен рок до 30.06.2020 година во кој оваа услуга е без надомест

Банкоматите ги прифаќаат сите книжни и полимерни банкноти во апоени од 10, 50, 100, 200, 500, 1.000 и 2.000 денари, а средствата се евидентираат н...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА: Продолжен е промотивниот период за бесплатна дигитализација на картички преку KomPay апликацијата!

Искористете го продолжениот промотивен период до 30.6.2020година и бесплатно дигитализирајте до две Mastercard® картички од Комерцијална банка. ...

Повеќе

ЗА ПРВ ПАТ НА АМЕРИКАНСКИОТ СУПЕРБОУЛ ЌЕ НАСТАПАТ ЛАТИНО ИЗВЕДУВАЧИ: Џенифер Лопез, Шакира и Деми Ловато ќе бидат главни ѕвезди пред 100 милиони тв гледачи во САД!

На полувреме на популарниот СУПЕРБОУЛ во понеделник, 3-ти февруари ќе пеат Џенифер Лопез и Шакира, а на почетокот химната ќе ја изведе Деми Ловато. ...

Повеќе