Одберете локација на пристап

АКо ги анализираме минатите избори во 2016-та, ќе видиме дека тогаш ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА и БЕСА освоиле околу 80 000 гласови. Тие сега се во коалиција со СДСМ и се очекува тие гласови сега да легнат на контото на СДСМ. Исто така Павле Трајанов со Т
Многу чести ја критикуваме Лупевска на Мактел, ред е и да ја пофалиме. Нејзиното интервју со Мицковски пред два дена беше вистинско тв ремек дело! Буквално џигерот му го извади и го направи дроб сарма пред него на масата. ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА КОЛЕШКЕ
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ганиу пред дв
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Гласањето вчера
Донација во заштитна медицинска опрема од Народна Република Кина вредна околу 250.000 евра денеска и беше предадена на Армијата на Република Северна Македонија. На примопредавњето во касарната во Ѓорче Петров пруствуваа државниот секре
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешната прес конференција рече дека поранешниот претседател на основниот Кривичен суд во Скопје, Владимир Панчевски се бара со потерница. – Полицијата три пати го барала Владими
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Наќе Чулев на п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министе
Денеска на скопските улици можеа да се заблежат новите еколошки автобуси кои Градот ги купи од компанија „МАН“. Дваесет и пет од набавените 33 екоавтобуси од германскиот производители ги превезуваа патниците на линиите 2, 5, 15 и
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во Охрид продол
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Нашиот државјанин хоспитализиран со корона вирус во Јокохама е во добра здравствена состојба

Нашиот државјанин, кој е хоспитализиран откако се зарази со коронавирус на крузерот во пристаништето во јапонскиот град Јокохама, е во добра здравст...

Повеќе

ЛИЛЕ ДОМ СЕ ИЗМОРИ ОД СОБРАНИСКИТЕ КЛУПИ: По 18 години пратеник во македонското собраните таа најави повлекување од собранието!

Лилјана Поповска се збогуваше со Собранието Денеска е мој последен ден во македонското Собрание и мое последно обраќање како пратеничка. Како што п...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: НАМАЛЕТЕ ГО РИЗИКОТ ОД ИНФЕКЦИЈА СО КОРОНА ВИРУС

Според препораките од СЗО за превенција од корона вирусот:✅Мијте ги рацете со сапун и вода или со средство за чистење раце што содржи алкохол.✅Покри...

Повеќе

ПРЕД БРОЈКИТЕ И БОГОВИТЕ МОЛЧАТ: БРАВО СДСМ, ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛЕКА ПОЛЕКА СЕ ОСТВАРУВА ЦРНИОТ КОШМАР НА МИЦКОВСКИ: ЗДРУЖЕНИЈАТА БОЈКОТИРАМ СЕ ОРГАНИЗИРААТ ВО ПАРТИЈА РОДИНА, СЕ ОЧЕКУВА ДА ОТЦЕПАТ НАЈМАЛКУ 20 000 ГЛАСОВИ Т.Е ТРИ ПРАТЕНИЦИ НА ВМРО ДПМНЕ!!

Повеќе

БОНЕТО СИТЕ ГО ЗАБОРАВИВМЕ, АМА ТОА ПАК ЛАПА ПАРИЧКИ ОД ДРЖАВНАТА КАСА!

Повеќе

НЕМА ДЕН А ВМРОВСКИТЕ ТЕХНИЧКИ МИНИСТРИ ДА НЕ НАПРАВАТ ГОЛЕМА ГЛУПОСТ - Маричиќ: Чулев ја загрози меѓународната акција со кокаинот, заради партиска и лична промоција

„Тажна слика е како кадрите на ВМРО ДПМНЕ ги водат секторите во кои се поставени. За жал, во трка по ексклузивни информации и покривање ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ДА СЕ ВОДЕШЕ СЛУЧАЈОТ ИМПЕРИЈА СО ТЕМПО КАКО РЕКЕТ, КАМЧЕВ СЕГА ЌЕ БЕШЕ ВО ЗАТВОР А БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ ЌЕ ПРЕГОРЕШЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ГО НАДЕНА НА КОЛЕЦ НИКОЛОВСКИ ВО ТОП ТЕМА: Имате 8 милиона евра долг, па побогу колку сте потрошиле за да дојдете до ваква була?!?!

Линк до видео овде.

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД БИХАЧКА: Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми за да шират кампања против ЕУ и НАТО

Почитувани,Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми,декаизвршителотнаНиколаГруевски,ХристијанМицкоскисоцрнипарифинанси...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА РЕБЕКА ЗА БИТКАТА ЗА ЖИВОТОТ НА СИНОТ МАРКИЈАН КОЈ БОЛЕДУВА ОД АУТИЗАМ И ДРУГА РЕТКА БОЛЕСТ

Повеќе

НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ДА ИЗБЕГААТ ОД ПРАВДАТА - Одложено судењето за организаторите на „27 април“: Секој од обвинетите предложил по 300 сведоци

Поранешниот собраниски спикер Трајко Вељаноски, ексминистрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски и бившиот директор на УБК, Владимир Атанасовски, утр...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ ОСАМНА НА ВЕБ ПРОДАВНИЦАТА ПАЗАР 3!

Очигледно е дека се работи за добра шега, но ситуацијата во ВМРО ДПМНЕ не е далеку од оваа затоа што потпретседателот Николовски изјави дека партија...

Повеќе

Павле Трајанов: Премиерот и министрите да се објават пред изборите!

ГЛАВНИ ПРОГРАМСКИ ПРИОРИТЕТИ НА ДЕМОКРАТСКИОТ СОЈУЗ Прес конференција на ДС, Павле Трајанов: “Премиерот и министрите да се објават пред из...

Повеќе

(ВИДЕО НАЈАВА) Серија со сведоштва за случувањата на крвавиот четврток

ТВ-канал Виснајави четири епизоди со седоштва за случувањата на 27 април – крвавиот четврток. Од телевизијата која стои зад овој проект...

Повеќе