Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО НА ТЕЛМА - Ристовски до Грчева: Престанете да се бавите со Интегра, бавете се со вашата беда

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ФИЈАТ ЦАНОВСКИ: Кој не бил изложен на тортура од Груевистичкиот режим, секако нема да разбере што значи диктатура, измами и динамитно владеење

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ СЕ ОБИДУВА ДА СЕ ВАДИ: НЕ СУМ ЗЕЛ ПАРИ ОД КАМЧЕВ, ТУКУ СЕ РАБОТИ ЗА НАСЛЕДЕНИ ДОЛГОВИ ОД НЕГОВИ ФИРМИ КОН ПАРТИЈАТА!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ НЕРВОЗЕН СО НАВРЕДИ КОН САШЕ ПОЛИТИКО: ТИ СИ ПЛАТЕНИК НА ЗАЕВИ, ПОВЕЌЕ НЕ ТИ ОДГОВАРАМ НА ПРАШАЊАТА!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Ќе се дозволат концерти, но салите да се полнат до 50% од капацитетот

Комисијата за заразни болести денеска на состанок го одобри протоколот за организирање јавни настани кој минатата недела го предложија претставници ...

Повеќе

КОГА СТРАВОТ СЕ МАСКИРА СО АРОГАНЦИЈА - НЕМАМ ШТО ДА ДЕБАТИРАМ СО РАДМИЛА, НЕ МИ Е ДОСТОЈНА: ЏУКЕЛО ЕДНА РЕЖИМСКА ТЕРОРИСТИЧКА, РАДМИЛА ЗА ТЕБЕ Е МАРГАРЕТ ТАЧЕР, ТИ НЕА НЕ МОЖЕШ ДА ЈА ПОГЛЕДНЕШ У ОЧИ ЗАТОА ШТО ЗА МАЛЦЕ ЌЕ ЈА УБИЕВТЕ ВО СОБРАНИЕ

Го разбираме Дурло, и ние да сме на негово место би се плашеле да излеземе на тв дуел со Радмила. Он сирот не знае Битола со кои градови е комшија...

Повеќе

БЛАГО НАМАЛУВАЊЕ НА БРОЈКИТЕ ДЕНЕСКА НА НОВОЗАРАЗЕНИ: Денеска се регистрирани 132 нови случаи на ковид 19, оздравени се 112 пациенти – починати се 12 лица

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ков...

Повеќе

ХАХА, ГО ИМАМЕ НОВИОТ ШОФЕРОТ НА ДИМЕ СПАСОВ КОЈ ВОЗЕЛ И БЕГАЛ ОД ИНДИЈАНЦИ ОД СЕРАВА

Повеќе

АКО САКАШ ПАК 4 ГОДИНИ ДА ЈА РАНИШ ОВАА БАГРА, ОВАА ГЛУТНИЦА РЕЖИМСКИ КУЧИЊА ОД ТВОИ ПАРИ, ГЛАСАЈ ЗА ВМРО ИЛИ ПАК АПСТИНИРАЈ ОД ГЛАСАЊЕ, ИСТО ТИ СЕ ФАЌА!

Повеќе

НАРОДОТ ВИКА, ТОА СО ШТО БУДАЛА СЕ ГОРДЕЕ И ФАЛИ, ПАМЕТНИОТ СЕ СРАМИ - ГОТОВО, ВМРО СЕ САМОУБИ, СЕ ПОЈАВИ ФИКУСОТ, НЕМА ШТО ДА ИДЕМЕ НА ИЗБОРИ, ВМРО НЕМА ДА ИМА НИ 30 ПРАТЕНИКА!

Да се фалиш дека Хорхе Фикусот ти дал поддршка, тоа е политичко самоубиство! Хорхе има рејтинг како процент на радиоактивен материјал у мајчино мле...

Повеќе

МИСОВСКИ: Очајни се ВМРО ДПМНЕ, почнаа да објавуваат петарди, јас и НСДП како партија сме во коалиција со Зоран Заев и СДСМ долги години и нашата соработка е одлична, а потврда за тоа се и заедничките резултати.

Очајна е ВМРО-ДПМНЕ ако мисли дека ќе постигне нешто со објава на вакви ПЕТАРДИ!Особено после серијата аудио снимки на кои целата јавност слушна как...

Повеќе

ВМРОНИТЕ БЕГААТ КО ПАЦОВИ: ДУРЛОВСКИ ИЗБЕГА ОД ДУЕЛ СО РАДА, АПАСИЕВ СЕ ИСПЛАШИ ОД БУНТУР!

Денес снимавме дебата за Тв 21 со сите носители на листи во изборната единица 5. Дурловски кој претендира да ми биде опонент не се појави. Бегањето ...

Повеќе

(АУДИО) ЏАБЕ ГЛУМЕА КАВГА ПРЕД МЕДИУМИТЕ - Нова “бомба”: Мијалков во 2018 два пати донирал по 5.000 евра во ВМРО ДПМНЕ

Утрово на Јутјуб каналот “Рекет” е објавена нова аудио снимка во која се слуша разговор на Зоран Кичеец и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Х...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ ЉУБЕ БОШКОВСКИ ПО НОВАТА БОМБА ЗА ЗАЕВ: ДПМНЕ на чело со Груевски и Мијалков се тие што му ја расплакаа мајката на народот, а не Заев

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: САКАМ ДА ИМ ЧЕСТИТАМ НА ЛЕКАРИТЕ И МЕНАЏМЕНТОТ ВО БОЛНИЦАТА КОЗЛЕ ШТО БРЗО СЕ ОРГАНИЗИРАА ЗА НОВАТА СИТУАЦИЈА

Болницата во Козле е установа каде работат лекари и медицински сестри со огромно искуство во третманот на белодробни заболувања. Кадарот е дополн...

Повеќе