Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

(ВИДЕО) БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ДА СЕ ВОДЕШЕ СЛУЧАЈОТ ИМПЕРИЈА СО ТЕМПО КАКО РЕКЕТ, КАМЧЕВ СЕГА ЌЕ БЕШЕ ВО ЗАТВОР А БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ ЌЕ ПРЕГОРЕШЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ГО НАДЕНА НА КОЛЕЦ НИКОЛОВСКИ ВО ТОП ТЕМА: Имате 8 милиона евра долг, па побогу колку сте потрошиле за да дојдете до ваква була?!?!

Линк до видео овде.

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД БИХАЧКА: Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми за да шират кампања против ЕУ и НАТО

Почитувани,Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми,декаизвршителотнаНиколаГруевски,ХристијанМицкоскисоцрнипарифинанси...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА РЕБЕКА ЗА БИТКАТА ЗА ЖИВОТОТ НА СИНОТ МАРКИЈАН КОЈ БОЛЕДУВА ОД АУТИЗАМ И ДРУГА РЕТКА БОЛЕСТ

Повеќе

НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ДА ИЗБЕГААТ ОД ПРАВДАТА - Одложено судењето за организаторите на „27 април“: Секој од обвинетите предложил по 300 сведоци

Поранешниот собраниски спикер Трајко Вељаноски, ексминистрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски и бившиот директор на УБК, Владимир Атанасовски, утр...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ ОСАМНА НА ВЕБ ПРОДАВНИЦАТА ПАЗАР 3!

Очигледно е дека се работи за добра шега, но ситуацијата во ВМРО ДПМНЕ не е далеку од оваа затоа што потпретседателот Николовски изјави дека партија...

Повеќе

Павле Трајанов: Премиерот и министрите да се објават пред изборите!

ГЛАВНИ ПРОГРАМСКИ ПРИОРИТЕТИ НА ДЕМОКРАТСКИОТ СОЈУЗ Прес конференција на ДС, Павле Трајанов: “Премиерот и министрите да се објават пред из...

Повеќе

(ВИДЕО НАЈАВА) Серија со сведоштва за случувањата на крвавиот четврток

ТВ-канал Виснајави четири епизоди со седоштва за случувањата на 27 април – крвавиот четврток. Од телевизијата која стои зад овој проект...

Повеќе

Клучни работи кои треба да ги знаете за Лајконет (Lyconet)

Веројатно сте слушнале за Lyconet (Лајконет), но дали точно знаете за каква всушност компанија станува збор? Од каде потекнува, која е нејзината ист...

Повеќе

(ВИДЕО) Петар Колев и Љупчо Ристовски во Само Вистина - „Валкана кампања“ и чисти избори?!

Повеќе

Заев: Не е точно дека сум се сретнал со Јанева во претседателската вила

Поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев тврди дека во август 2019 година не се сретнал со екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во...

Повеќе

Најголемата кинеска онлајн компанија Алибаба стана онлајн партнер на Cashback World

Алибаба , една од најголемите компании од Кина во светот која се занимава со е-трговија стана онлајн партнер на Cashback World (Кешбек Ворлд). Најго...

Повеќе

ВЛАТЧЕ СЕ ЗАНЕСЕ ПРИ ГОВОРОТ И ЈА ОТКРИ ТАЈНАТА ЗОШТО АНТОЊО ПРАВЕЛ ТОЛКУ МНОГУ ДЕЦА: Па зарем ќе пратите татко на 5 деца во затвор?!?!

- Јадевте мекици за петото дете на Милошоски а сега работите да го пратите вашиот колега пратеник, таткото на 5 деца во затвор?! Влатче се занесе и...

Повеќе

БОЈКОТИРАМ УДРИЈА ПО МИЛЕНКО: ТОЈ Е АГЕНТ НА ВМРО ДПМНЕ, СО ЗАДАЧА ДА ГИ УБЕДУВА БОЈКОТИРАМ ДА СЕ ПРИКЛУЧАТ КОН ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

Владата категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се незаконски

Согласно Законот за Влада и согласно договорите од Пржино од 2016 година, техничкиот министер за внатрешни работи во мандатот на предната влада има ...

Повеќе