Одберете локација на пристап

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с
Денеска, со нови демогогии и лаги на тема енергетика се јави Христијан Мицкоски човекот кој беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и советник за енергетика на Никола Груевски, во време кога цената на струјата порасна до 100 отсто, се вели во партиск

Листите на ВМРО ДПМНЕ како да ги правеле Грујо и Миленко мртви пијани у некоја кафана у Будимпешта!!!

Двајца обвинети од СЈО, Антоњо Милошоски и Игор Јанушев. Антоњо го слушавме како си нарачувал судски пресуди за својот татко. Лидерот на ордата што...

Повеќе

МОЖЕА ДА СТАВАТ ДРУГИ ПОЗВУЧНИ ИМИЊА, НО ЗНАЕТЕ ЛИ ЗОШТО СЕ ТИПОВИТЕ КАКО САФЕТ БИШЕВАЦ ДРАГОЦЕНИ ЗА ВМРО ДПМНЕ?!

Не е толку Сафет Бишевац битен политички за да се најде на чија и да било партиска листа. Има многу пославни јавни личности од него, кои можат да повл...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКАВА КОАЛИЦИЈА ЗАСТАНА ЗАД СДСМ, ОВА Е ЦУНАМИ КОЕ ЌЕ ГАЗИ ВМРОВЦИ!

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО ОВА СЕГА ЌЕ ИМ ГО ОБЈАСНИ НА ВМРОВЦИТЕ: Еве како Бишевац ја поздрави промената на името и како го фалеше Заев

Вмровци го постираат Сафет, патем. Сега е нивен проблем. Еве не знам како Мицкоски ќе му објаснува на членството зошто кандидирал човек кој го позд...

Повеќе

(ВИДЕО) ФУРКАН САЛИУ РАСПАЛИ ПО ЈАНУШЕВ ЗА МИЛОШОСКИ И ТАРЧУЛОВСКИ, НО ЈАНУШЕВ ИЗБЕГА ОД ПРЕСОТ!

Генералниот секретар на ВМРО – ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска одговараше на новинарски прашања видно нервозен и испотен, најверојатно заради типо...

Повеќе

СЦ „Борис Трајковски“ нема да работи во наредните 14 дена

– Спортскиот центар „Борис Трајковски” нема да работи во наредните 14 дена. Во соопштението на СЦ „Борис Трајковски&rd...

Повеќе

ОВА ТРЕБА СИТЕ ДА ГО ЗНААТ: Листа на земји со ниско, средно и високо ниво на ризик од коронавирус

На веб страницата на Министерството за здравство:http://zdravstvo.gov.mk/korona-virus/ е поставена листа на земји со ниско, средно и високо ниво на ...

Повеќе

СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА ПРОГЛАСИ СВЕТСКА ПАНДЕМИЈА СО ВИРУСОТ КОРОНА ОТКАКО ВИРУСОТ ЗАГРОЗИ 120 000 ЗАБОЛЕНИ И 4000 ЖРТВИ!

The latest: • The World Health Organization has formally declared the COVID-19 outbreak a "pandemic."• There are more than 100,000 report...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ВЛАДАТА МУ НАРЕДИ НА МВР ВЕДНАШ ДА ГИ АПСИ СИТЕ КОИ ЌЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА КОРОНА НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

- Владата му наложи на МВР да ги апси веднаш сите оние поединци или новинари кои ќе шират лажни вести за КОРОНА ВИРУСОТ на социјални мрежи! Министе...

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Нови двајца заболени од КОРОНА, комшии на брачниот пар од Центар Жупа, Дебар

Повеќе

ШОКАНТНО - И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ОД ВЛАДАТА, ВМРО ДПМНЕ ВЕЧЕРВА ЌЕ ДРЖИ КОНВЕНЦИЈА ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА?!?!

ВМРО ДПМНЕ прати покана до медиумите дека вечерва во 18 часот ќе држи конвенција во македонска филхармонија на која ќе бидат преставени кандидатите ...

Повеќе

СИМТОМИ ЗА КОРОНА ВИРУС: СУВА КАШЛИЦА, ПОКАЧЕНА ТЕМПЕРАТУРА И ОТЕЖНАТО ДИШЕЊЕ

Македонија вчера донесе одлука да ги затвори сите образовни институции вклучително, училиштата, градинките и факултетите поради ново настана...

Повеќе

И Зоолошката градина во Скопје ќе биде затворена за посетители

Откако вчера министерот за здравство, Венко Филипче соопшти за изолација на сите јавни и културни институции, денеска од Зоолошката градина ...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ПРИВРЕМЕНО ГО УКИНУВА БЕСПЛАТНИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, УЧЕНИЦИТЕ И СТУДЕНТИТЕ

Пензионерите покрај во автобусите нема да можат да се возат бесплатно и на жичницата на Водно.(Фото: К.Попов) Од утре се укинува бесплатнио...

Повеќе

ГДУ ги поднесе листите за кандидати за пратеници, ова е прво учество на партијата на парламентарни избори

Соопштение до медиумите: Почитувани, Републичкиот изборен штаб на ГДУ, денеска до Државната изборна комисија (ДИК) ги поднесе листите на канд...

Повеќе