Одберете локација на пристап

- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јавното претпри
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јован Јаулески
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Со ширењето на Корона вирусот во Јужна Кореја, се развива и страшен верски култ

Епидемијата на коронавирусот во Јужна Кореја доведе до формирање на мистериозен култ за Судниот ден. Бројот на заболени во земјата се зголеми на 104...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ НАПРАВИЈА ХАОС ВО МВР: Специјалците од ЕБР под двојна контрола, во тензична и напната атмосфера, за состојбата да не ескалира се вклучиле од МПС, вели Петровска за 360°

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за поништувањето н...

Повеќе

КОРОНА ВИРУСОТ ПОЧНА ДА СЕ ШИРИ И ВО ЕВРОПА: Две жртви од корона вирусот во Италија, вкупно 30 заразени!

Во Италија починаа двајца луѓе заразени од коронавирусот. Едниот, маж на 78 години бил заразен од коронавирусот во италијанскиот...

Повеќе

АМАН ПОЛЕСНО ЌЕ ГО СМЕНЕВМЕ ДОСЕГА ПАПАТА ВО ВАТИКАН: Јово Вангеловски иницира разрешување на судии што треба да го потврдат неговото заминување од Врховен

Советот за жалба при Врховниот суд, кој треба да донесе конечна одлука за разрешувањето на Вангеловски, не можел да заседава ни во четвртокот (20 фе...

Повеќе

ЕДЕН ОД НАЈУСПЕШНИТЕ И НАЈУБАВИ АКТЕРИ ВО ХОЛИВУД, 47-ГОДИШНИОТ БЕН АФЛЕК: На анти-депресиви сум од моите 26 години и многу ми помагаат!

Цел живот се бори со депресијата и со алкохолот. Сега го победи алкохолот но сеуште пие анти депресиви. - Ги пијам од моите 26 години и многу ми по...

Повеќе

ЧОВЕКОТ ВО МАК ПОЛИТИКАТА Е ОНА ШТО ЃОКОВИЌ Е ВО СВЕТСКИОТ ТЕНИС: Заев најави етнички мешана коалиција за изборите и „пола-пола” машко-женски кандидатски листи

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска од Виница најави предност на својата партија во однос на коалициското договарање за претстојните избори...

Повеќе

ГОЛЕМА Е РАЗЛИКАТА: Грујо обожаваше да се слика во позлатени кралски фотељи како Афрички диктатор, Заев со детски дух со чоколатца премиер во фабрика за слатки!

Едниот умислен дека ќе владее 100 години и дека ќе го има во читанките до Царо Самуил, другуот сосема опуштен како мало дете со никаква грижа дали ќ...

Повеќе

ПРОФЕСОР ЃОРЃИ СПАСОВ: Добро бе Геро ти се читаш ли што пишуваш, епска глупост е тезата дека СДСМ не е мултиетничка партија!

Повеќе

ГОЛЕМО Е СРЦЕТО НА ЗАЕВ - Лидерот на СДСМ во Еден на Еден: Тринаесет години по ред славев Нова година со децата со посебни потреби од Бања Банско

Зоран Заевќе му биде гостин на Жаре воЕден на Еден, во емисијата што ќе се емитува во недела, од 18.30 на Канал 5. Многу приватни и професионални...

Повеќе

ЈОВАНОВИЌ: ЕВЕ КАКВА ПАРТИЈА Е СДСМ!

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ-Охрид: Охрид не го заслужува ова!

Почитувани, Зарем Охрид го заслужува ова? Градот на УНЕСКО, бисерот балкански ?! Ова е апсолутно недозволиво и неприфатливо, на само неколку...

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЛИДЕРОТ НА ИНТЕГРА, ЉУПЧО РИСТОВСКИ: Вечерта пред гласањето на уставните амандмани бевме кај Мицковски, му велев да кренеме 100 000 народ и да го опколиме собранието, тој ми рече јас сум уценет од мене ништо не очекувајте!

Повеќе

Заев го матира Мицкоски, куртончињата избезумени!

По вчерашната изјава на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека владејачката партија е мултиетничка партија, веднаш со свои коментари се јавија неко...

Повеќе

ЦИВИЛ МЕДИА: Во обид за политички профит во Крушопек, Чулев и ДПМНЕ со мега скандалозна утка

Министерот за Внатрешни Работи, Наќе Чулев, ризикува да се изложи пред еден голем внатрешен и меѓународен скандал, поврзан со „големата акција...

Повеќе

Бајрактар од Демократската партија на Турците го презеде бајракот од Рашела Мизрахи

Ѓонул Бајрактар, заменик министер за труд и социјална политика, кадар на Демократската партија на Турците, ги презел овластувањата и одговорностите ...

Повеќе