Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

(ВИДЕО) Заев: Мерките и препораките од институциите се за доброто на граѓаните, должност е да ги почитуваме

Повеќе

СПАСОВСКИ Е МЕГА ЦАР: ЕДНА НОВИНАРКА ВЧЕРА НА БРИФИНГ МЕ ПРАША КАКО ЌЕ ОДИМЕ НА ОДМОР ЛЕТОВО АКО ПРОДОЛЖАТ МЕРКИТЕ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ, АБЕ ЛУЃЕ КАКОВ ОДМОР ЖИВА ГЛАВА ТРЕБА ДА СПАСИМЕ, АПЕЛИРАМ СИТЕ ДА БИДАТ СЕРИОЗНИ!

- Институциите треба да носат храбри одлуки за доброто на народот, власите треба да водат а не народот да го слушаме, вчера една новинарка ме праша ...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: АПЕЛИРАМ СИТЕ ДА БИДАТ ОДГОВОРНИ, И ФУНКЦИОНЕРИ И ПАРТИИ И ФИРМИ И МЕДИУМИ И НАРОД...

Повеќе

САМО ПОЛИЦИСКИ ЧАС Е СПАС ЗА ОВОЈ НАРОД!

Повеќе

(ВИДЕО) КРЕТЕН НА ДЕНОТ: Откако се шегуваше за мерките, Гобер „закачи“ корона, НБА е прекината

НБА лигата и официјално ја прекина сезоната 2019/20, откако играчот на Јута, Руди Гобер беше позитивен на коронавирусот. Натпреварот Оклахома...

Повеќе

Актерот Том Хенкс и сопругата објавија дека имаат корона вирус

Прославениот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон објавија дека имаат коронавирус. Тие велат дека побарале медицинска помош откако почувст...

Повеќе

Филипче: Хронично болните за продолжување на терапијата да одат кај матичен лекар

Хронично болните пациенти за продолжување на нивната терапија ќе можат наместо кај лекар специјалист да одат кај матичниот лекар. Оваа е дополнителн...

Повеќе

КОРОНА ВИРУСОТ ЌЕ ПРЕДИЗВИКА СВЕТСКА ЕКОНОМСКА КРИЗА - Берзите во провалија: Паѓаат индексите, акциите, нафтата, златото и доларот

Фото: investors.com Цените на акциите на азиските берзи денеска забележаа голем пад, како и индексите на Волстрит, додека индекси...

Повеќе

Трамп ги забрани сите патувања од Европа кон САД

Американскиот претседател Доналд Трамп ги забрани патувањата од Европа во САД во обид да го спречи натамошното ширење на коронавирусот, кој вчера бе...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРИТЕ ПО СРЕДБАТА ВО ВЛАДА: НЕ СТАНА ЗБОР ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ, КОРЕКТНА ИНФОРМАТИВНА СРЕДБА БЕЗ МНОГУ ПОЛИТИКА ВО НЕА

Повеќе

ДУХОВНИОТ ЛИДЕР НА СИТЕ ПРАВОСЛАВЦИ, ВАРТОЛОМЕЈ: СО МОЛИТВА НО И СО ДЕЛУВАЊЕ ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА ПОЛИТИЧАРИТЕ, НАУЧНИЦИТЕ И ЛЕКАРИТЕ ДА ГО ПОБЕДАТ КОРОНА ВИРУСОТ!

Фото: EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU Вселенската патријаршија испратисоопштениедо верниците преку кое ги советува да се придржуваат до препораките на Св...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЧНА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ВО ВЛАДА ПОРАДИ КОРОНА ВИРУСОТ, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЛИДЕРИТЕ СЕ РАКУВАЛЕ ИЛИ СЕ ЧУКАЛЕ СО ЛАКТИ

Повеќе

ПОДЗЕМЈЕТО НЕ ГИ ПОЧИТУВА ПРЕПОРАКИТЕ НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ДА НЕ СЕ ГРУПИРА: Опожарени три возила во подземни гаражи во Скопје, две деца хоспитализирани

Две деца завршиле на скопските клиники откако вдишиле чад од опожарени возила во подземна гаража, пренесуваат од МВР. „Утринава околу 3:34 ча...

Повеќе

ДОБРО Е ИМАЛО КУРТУЛ: За неколку седмици ќе се тестира вакцината за корона вирус

Вакцината против корона вирусот на којашто работат израелски научници, ќе биде спремна за тестирање за неколку седмици, но нема да биде достапна за ...

Повеќе

ЖИТЕЛИ НА КИСЕЛА ЈАБУКА ВО ЃОРЧЕ СЕ ЖАЛАТ ЗА УЛИЦА КОЈА ЧЕКА АСФАЛТ 30 ГОДИНИ!

Pocituvan Ivanovski Redovno ve sledam na vasiot portal, mi se dopagja koga kritikuate i falite, no moram kako zagrizen gragjanin koj zivee vo 20v...

Повеќе