Одберете локација на пристап

фото: EPA-EFE/PANTELIS SAITAS Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со ковид-19. „Согласно
Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 8-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 5-Тетово 3-Струга 11-Велес 1-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 1-Гостивар 1-Пробиштип 1-Кратово 1-Св
На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин

Спасовски изрази сочувство за загубените детски животи во несреќата во Романовце

Премиерот Оливер Спасовски вечерва на својот фејсбук профил изрази сочувство до семејството кое загуби три деца во експлозија на плинска боца ...

Повеќе

Сочуство од Николовски за изгубените детски животи денес во Романовце: Нашите мисли се со семејството и најблиските

Длабоко сочувство за изгубените детски животи денес во Романовце. Нашите мисли се со семејството и најблиските, во надеж дека сите седум тешко...

Повеќе

ТРИБИНА МЛАДИ 2024: Мерките кои ги спроведуваме во последните две и пол години имаат за цел унапредување на студентскиот стандард и овозможување подобри услови за студентите и младите

Повеќе

(ВИДЕО) ДУРИ И ПАРТИСКИТЕ КУРТОНИ ПРИЗНАВААТ - МАЛЧЕСКИ: Мисковски не успеа да се дистанцира од Груевски!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е МОМЕНТОТ КОГА АФЕРАТА РЕКЕТ УМРЕ И ВМРО ДПМНЕ НИКАКО НЕ МОЖЕ ТОА ДА ГО ПРИФАТИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛОКВЕНЕЦ: ВМРО-ДПМНЕ се закопа, неуспешниот обид за конструкција со неовластени снимки покажува зошто мораше да се донесе Законот за јавно обвинителство

Повеќе

ВО ЦЕЛАТА ОВАА ЗБРКА И ХАОС, ЗАЕВ НАШОЛ ВРЕМЕ ДА ЧИТА КНИГИ: СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ЈА ПРОЧИТАЛ КНИГАТА НА КОБИ БРАЈАНТ - МАМБА МЕНТАЛИТИ

Press24: Последни три прочитани книги? Заев:“Од Букурешт до Преспа – Сведоштва на едно време: Македонија 2008-2018“, зборник од г...

Повеќе

ЗАЕВ ДЕТОНИРА НУКЛЕАРКА ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ПРЕС 24: На 12-ти април, СДСМ повторно ќе ја добие довербата на мнозинството граѓани, ќе формира влада и стабилно ќе ја води земјата низ целосен 4-годишен мандат!

Press24.: На два месеци пред изборите анкетите прогнозираат изедначени изборни резултати, дел анкети мала предност за опозицијата, но последните обј...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО!!!

Заев во интервју за Press24: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО „Јас во објавените тонски снимки ја ...

Повеќе

Во грчкиот Парламент се формира Група за пријателство со Северна Македонија

Во грчкиот Парламент, во тек е процесот за формирање парламентарна Група за пријателство Северна Македонија – Грција, а до пратениците веќе би...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВСКОТО СЕЛО РОМАНОВЦЕ: Три деца загинаа, а шест лица се тешко повредени при експолозија на плинска боца во семејна куќа!

Три деца загинаа, а шест лица се тешко повредени при експолозија на плинска боца во семејна куќа во кумановското село Романовце, дознаваСАКАМДАКАЖАМ...

Повеќе

МИЛОШОСКИ ОБЈАВИ ПЕТАРДА ЗА ЗАЕВ, ВО СДСМ ЗА ПОЛОВИНА ЧАС СЕ СПРЕМА РЕАКЦИЈА ВО ВИД НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА!

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски денеска од седиштето на својата партија објави аудио-снимка за како што тој тврди, екс-премиерот Зора...

Повеќе

Фактор: На Заев му недостигаат уште 50 евра од ветената просечна плата, но имаше и пократок мандат

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика, пренесеФактор. А ...

Повеќе

Маричиќ: Гоце Делчев за нас е многу важен македонски јунак, за Бугарија е важен бугарски јунак

Треба да сме претпазливи и внимателни и не треба да даваме никакви конкретни прогнозирања поврзани со датуми, бидејќи во минатото тоа не функционира...

Повеќе

МАФИЈАШКИ ФИНТИ: Откако сведочеше во „Рекет“, банката на Орце Камчев ја раскина соработката со адвокатот Васил Димишков

Најверојатно незадоволен од исказот којшто Васил Димишков го даде во својство на сведок, а во врска со предметот „Рекет“, сопственикот н...

Повеќе