Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск

ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: Луѓето на Груевски и Мицкоски ги тероризираат пратениците што сакаат да гласаат за законот за ЈО, фрчат закани, поткупи, убедувања 24/7!

Од низа извештаи од теренот, поткрепени со фотографии, изјави и извадоци од социјалните мрежи, се формира сликата за офанзивата на политичкото подзе...

Повеќе

ЦРТАНИОТ ФИЛМ ТОМ И ЏЕРИ НАПОЛНИ 80 ГОДИНИ: Децата од цел свет растат со креацијата на дуото аниматори Хана и Барбера од САД

Целата сторија на ББЦ

Повеќе

ЖУТИ КОМБИЊА, АЛБАНЦИ ОД СЕРАВА, ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ЌЕ ГО РЕВИДИРАМЕ, КАМПОВИ ЗА БЕГАЛЦИ, КАНТОНИЗАЦИЈА, ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НЕМАЛО НОВА ТАБЛА - МИСТЕРИЈА: ЗОШТО НА ВМРОВЦИТЕ НЕ ИМ Е СРАМ КОГА ДРСКО ЛАЖАТ?!?!

Сите политичари лажат. Но ВМРОВЦИТЕ маме ебат човече! Сите политичари малце ги филуваат бројките, ветувањата, гафовите на противниците, пумпаат, фи...

Повеќе

СДСМ ИЗВАДИ ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА ПРОТИВ ЗАЛУТАНАТА ВЕТЕРИНАРКА: Не само што крши Устав, Мизрахи дрско лаже, нова табла има, таа е олицетворение на груевизмот и работи против ЕУ и НАТО

Послушничката на Христијан Мицкоски и кадарот на Груевски Рашела Мизрахи не само штого крши Уставот и го загрозува членството во НАТОи ЕУтуку и дрск...

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ, ВЕТЕРИНАРКАТА СКРОЗ ЗАБЕГА: СПОРЕД МИЗРАХИ, ДЕМОКРАТСКО ПРАВО БИЛО НА СЕКОЈ МИНИСТЕР КАКВА ТАБЛА ЌЕ ИМА ВО МИНИСТЕРСТВО??!?!?!

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска изјави дека таблата поставена пред Министерството е наследена. Како што појасни, не...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА ЌЕ НАВИВА ДО ДОЦНА ВО НОЌТА: Оскарите ноќеска ексклузивно на Телма!

Во театарот „Долби“ во Лос Анџелес ноќеска ќе бидат соопштени добитниците на Оскар за 2019 година во24 категории, според гласањето на чл...

Повеќе

МИТИНГ НА ВМРО ДПМНЕ ВО ЗРНОВЦИ: Според посетеноста, ВМРОВЦИТЕ на 12-ти април ги чека ЦУНАМИ

Повеќе

ФИЈАСКО НА МИЦКОВСКИ ВО КАВАДАРЦИ: Од цела бизнис заедница во Тиквешијата, значи винарии, фабрики итн на средба му дошле само десетина газди на мали дуќанчиња и Митко Јанчев со тројца од својот кабинет!

Се распрашавме во Кавадарци како поминала денешната средба на Христијан Мицковски во Кавадарци, од таму ни одговорија: - Тотално фијаско, за да ја ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ Е ЛУДО ЧОВЕЧЕВО: Миленко направи цел саат емисија за тоа што некоја нова партија во раѓање, Родина, му го згрешиле името во партиско соопштение!

Повеќе

КОМЕДИЈА ВО КАВАДАРЦИ: МИЦКОВСКИ МУ ЈА ПРЕЗЕНТИРАШЕ ЕКОНОМСКАТА ПРОГРАМА НА ВМРО ДПМНЕ НА МИТКО ЈАНЧЕВ ОТКАКО ПРЕД 2 МЕСЕЦА МУ СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА ЌЕ ГО АПСАТ!

Пред два месеца Јанушев му се закани на Митко Јанчев дека ќе го апсат кога ќе се вратат на власт, го нарекоа СЛУГА НА ЗАЕВ поради неговите критики к...

Повеќе

ВИДЕО: Градоначалникот на Прилеп, Јованоски, најави помош за семејствата Спиркоски, во кој изгоре жена

Градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и претседателот на општинскиот Совет Миле Талевски, го посетија семејството Спиркоски, во чиј дом...

Повеќе

Здружение на вработени во сектор игри на среќа: Почитувани пратеници, одлучувате за судбината на 7000 вработени и уште 1000 сопственици на дуќани, не дозволувајте хајката без аргументи да ви го замати умот!

Почитувани, Во врска со предизборната иницијатива на ДУИ за усвојување на измени во Законот за игри на среќа, кои се на дневен ред на Комисијата ...

Повеќе

Заев: Предлог-законот за ЈО вечерва на владина седница

Правиме се Парламентот да работи во полн состав за да можеме да очекуваме повеќе од 80 пратеници или минималното д...

Повеќе

МАКТЕЛ БЕШЕ ВО ПРАВО, ВМРО ЌЕ ПРАВИ ТЕАТАР СО ЦЕЛ ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ: МИЗРАХИ ДЕНЕСКА ЌЕ ОДГОВОРИ НА ПРЕСОТ НА ДИМИТРОВ КОЈ ПОБАРА НЕЈЗИНА ОСТАВКА, СО ПРЕС ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ИЛИНДЕНЦИТЕ ВО КРУШЕВО?!?!

Наместо брза реакција и враќање на новата табла со новото име, Мизрахи денеска заминала за Крушево и тамо во 15.45 часот ќе прави прес пред споменик...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТСЕТУВАЊЕ: ЕВЕ ШТО НАПРАВИЈА КЛЕТИТЕ КОМУНИСТИ, А ЕВЕ ШТО НАПРАВИЈА ПАТРИОТИТЕ!

Сараево 1984-та: Сараево 1994-та:

Повеќе