Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

(ВИДЕО) ПАВЛЕ ОД ШАРЕНА ГО МАСАКРИРАШЕ КУРТОНОТ СОТИР КОСТОВ, МУ НАРЕДИ КОЛКУ СЕ ПАРИ ЗЕЛ ОД БУЏЕТОТ, МИЛИОНИ ДЕНАРИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ВОДИТЕЛОТ НА CARWOW: ПЕЖО 208, НАЈДОБРАТА КОЛА ЗА НАЈМАЛКУ ПАРИ НА ПАЗАРОТ!

Повеќе

ТЕРОРИСТИ ЛИ СЕ, МАНЕКЕНИ ЛИ СЕ: ДОЈДЕ ЖИВОТ И ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ, НАМЕСТО ВО ШУТКА, ТИЕ СЕ БРАНАТ ОД СЛОБОДА КАКО ГОСПОДА!

Се гледа дека биле 12 години на власт, по скапата облека со која се шетаат во судница. ТЕРОРИСТИ ЛИ СЕ, МАНЕКЕНИ ЛИ СЕ ОБВИНЕТИТЕ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА Н...

Повеќе

Анкета на КЛИП МЕДИЈА и СТРАТУМ: Зоран Заев ќе биде премиер на Македонија по 12-ти април!

Граѓаните сметаат дека Зоран Заев ќе биде премиер по изборите на 12 април, покажува анкетата на Stratum R&D и Клип медија груп. Ставовите кон л...

Повеќе

БОМБА НА СПАСОВСКИ: Очигледно е дека ќе има голема победничка коалиција

Техничкиот премиер и еден од потпретседателите на СДСМ, Оливер Спасовски денеска изјави дека интезивното договарање за предизборна коалиција о...

Повеќе

КИРАЦОВСКИ: Се отпишуваат над 10 милиони евра долгови на граѓаните, пари што остануваат во семејните буџети!

Се отпишуваат над 10 милиони евра долгови на граѓаните, пари што остануваат во семејните буџети!Со закон се опфатени илјадници семејства кои со годи...

Повеќе

ДАРКО КАЕВСКИ: 652 милиони денари вложени во спортот за 3 години! Бројките и резултатите покажуваат каде бевме и каде сме денес!

Повеќе

(ВИДЕО) Граѓаните што ќе добијат симптоми да не шетаат по болници, туку да ја повикаат мобилната екипа дома

Министерството за здравство вчера ги дадетелефонските броевиза пријавување на потенцијални случаи на коронавирус. „Карантин и изола...

Повеќе

СПАСОВСКИ: Засега нема ограничувања на јавните собири, но понатаму се е можно во зависност како ќе се развиваат работите!

Засега нема ограничување на јавните собири и се ќе зависи од конкретната ситуација, вели техничкиот премиер, Оливер Спасовски одговарајќи на новинар...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: ЗАРАЗЕНАТА ПАЦИЕНТКА Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА, ВО КОМБЕТО ИМАЛО 9 ПАТНИЦИ, ОД СКОПЈЕ И СТРУМИЦА, СИТЕ НОЌВА ГИ ЧУВА ПОЛИЦИЈА

Пациентката кај која е утврдено присуство на коронавирус е во добра општа состојба и со лесна форма на болеста. Зафатено...

Повеќе

ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРА СТАРАТА ЧАРШИЈА ВО ПРИЛЕП

Илија Јованоски ❗️На средба со прилепските дуќанџии го презентирав идејниот проект за реконструкција на Старата чаршија. 👉Сите мислења предло...

Повеќе

ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА - ЖЕНА НА 50 ГОДИНИ КОЈА СЕ ВРАТИЛА ОД ИТАЛИЈА - ВЛАСТИТЕ АПЕЛИРААТ ДА НЕ СЕ ПАНИЧИ И ДА НЕМА ХИСТЕРИЈА, СИТУАЦИЈАТА Е ПОД КОНТРОЛА!

-Пациентката која во раните утрински часови беше хоспитализирана на инфективната клиника е позитивна за Ковит -19 – изјави министерот за здр...

Повеќе

Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ одбележува 70 години од своето постоење

Повеќе

ПРИЛЕПСКО МАЛО КОЊАРИ ЌЕ ДОБИЕ КАНАЛИЗАЦИЈА ВРЕДНА 12 МИЛИОНА ДЕНАРИ!

Повеќе

Општина Прилеп спремна за почеток на 19.Меѓународен карневал „Прочка 2020“

„На три дена пред почетокот на манифестацијата, можеме да кажеме дека Општина Прилеп е спремна да ги пречека учесниците и успешно да го органи...

Повеќе