Одберете локација на пристап

Ги слушаме предлозите и идеите на граѓаните, заедно ја креираме програмата за нова победа на 12 април. Денеска одржавме средба со општинската организација во #СДСМ Гази Баба. #НаПравПат,соопшти лидерот на СДСМ Зоран Заев.
Мачорот Лео на обвинителката Лиле Стефанова кој доби големо внимание на социјалните мрежи - (Фото: СДК.МК) Мачето што денеска стана топ тема на социјалните мрежи откако обвинетата Катица Јанева ја нападна нејзината поранешна колешка обвини
- Разликата меѓу куртоните и нас провладините новинари е што додека куртоните слепо за пари му служеа на Грујо, Заев ни служи нас, ги следи нашите очекувања и либерални политики и визии, и во моментов кога ќе престане да го прави тоа сите ние ќе ст
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше во посета на општина Кисела Вода, каде што се сретна со граѓани од населбата Драчево. На средбата Заев се запозна со нивните проблеми и разговараше за можните и ефикасни решенија кои се в
Никој не знае дали и кога ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ќе замине на издржување на затворската казна на која беше осудена за случајот „Тенк“. Како што јави Телевизија Телма, петмина судии од Врховниот суд вче
- Можно е да се ревидира па и поништи договорот од Преспа а при тоа да не бидеме исфрлени од НАТО, нити да ни биде попречен патот кон ЕУ нити па ќе имаме финансиски последици. Исфрлањето од НАТО не е толку лесно, па нема да не исфрлат, патот кон ЕУ
Рашелио, маци, зар је ово могуќе?Па, ти сериозно за три недели фотелја, што би се рекло ,,уште неседната", одма си зела да ги ,,дисциплинираш" медиумите!?😂😂😂Еј, на ,,А1ОН" зела да им кажува што да пишуваат😂😂😂 Уште одозгора во пусулчево, жена
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, вечерва се обрати на Свечената академија посветена на Националниот ден на Србите во Република Северна Македонија - празникот „Свети Сава“, која се одржа во МН
Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска беше во посета на општина Кисела Вода каде се сретна од населбата Драчево. На средбата со граѓаните Заев се запозна изворно со проблемите на многубројните граѓани и разговараше за можните и ефикасни решени
Денешните сведочења на обвинителката Лиле Стефанова во суд открија нешто за што одамна сите се сомневавме. Орце Камчев не е заштитен само од ВМРО ДПМНЕ туку од една безбројна сурија судии обвинители бизнисмени уредници на медиуми газди на медиуми раз
По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој истакна дека денешните случувања биле најдобар доказ дека се работи за индиц

О БОЖЕ ГОСПОДЕ, ЗНАЕ ЛИ ВМРО ДПМНЕ КАЈ ТЕРА: Се сретнале со европратеник од партијата на Салвини, кој е најголем поборник да сопре ширењето на ЕУ кон Балканот!!!

Партијата на Салвини, ЛИГА, е крајно десничарска партија која се залага за распад на ЕУ, укинување на Еврото, ЗАБРАНА за влез на Турција во ЕУ порад...

Повеќе

ЗАВРШИ ФЕСТИВАЛОТ НА КОМЕДИЈАТА ВО АЕРОДРОМ: Речиси сите награди од „Гола месечина“ отидоа во Загреб

Комедијата „39 степеница“ на загрепското Градско казалиште „Комедија“ победи на годинешното издание на Меѓународниот фестива...

Повеќе

ЈАВНОСТА ВО ЕУФОРИЈА - НАЈЦРН ДЕН ЗА МАФИЈАТА ДОСЕГА - ДЕНЕСКА ТРЕБА ДА СЕ СЛАВИ 8-МИ СЕПТЕМВРИ: РАЗРЕШЕН ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВРХОВНИОТ СУД И НАЈГОЛЕМ ЗАШИТНИК НА МАФИЈАТА И КРИМИНАЛОТ!!!!

Предлогот за разрешување на врховните судии беше поради незаконската постапка околу овозможувањето на Сеад Кочан да се брани од слобода. - Разреше...

Повеќе

ЈОВЕВСКИ ПРОДОЛЖУВА ДА ИМ ПРАВИ ИНФАРКТИ НА ВМРО ДПМНЕ И МАФИЈАШИТЕ: По предметите од СЈО не е исклучена можноста да постапуваат и досегашните обвинители од СЈО!

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески во изјава за МИА вели дека Обвинителството е подготвено и има капацитет да постапува по сите кривично прав...

Повеќе

МИЦКО КОНЕЧНО ПРИФАТИ ЛИДЕРСКА СРЕДБА: Премиерот и лидерот на опозицијата ќе дискутираат за СЈО на вечерашната лидерска средба

Лидерската средба ќе се одржи во Собранието на Република Северна Македонија со почеток во 20 часот. Средбата ќе се одржи во формат еден плус четири....

Повеќе

(ВИДЕО) Спасен екипажот од товарниот брод кој се преврте на брегот на Џорџија, САД

TO THE RESCUE: All crew members trapped inside a cargo ship that capsized off the coast of Georgia have been rescued, Coast Guard says. https://t.co...

Повеќе

БОМБА НА ЉУБЉАНСКИОТ ИНСТИТУТ ИФИМЕС: Аферата РЕКЕТ е разузнавачка операција дел од 50 милиони евра вредна кампања за рушење на владата на Заев!!!

Актуелните случувања во Северна Македонија се последица на сеопфатна, планирана, координирана, темелна и вешто подготвена разузнавачка акција на над...

Повеќе

ЏАБИР ДЕРАЛА: Драмата во село Волино, Дебарца, комична селска приказна за третолигашка, меѓуселска тепачка, со мирис на ракија и пиво од „пред кооперација“, од каде што продолжува „светата“ битка на „куририте“

пишува:ЏАБИР ДЕРАЛА Други соодветни наслови: Борбата за вистината тргнува од Волино… Или: Сите сме Волино… Или: Волино во нашите срца...

Повеќе

ОВА Е НОВАТА ВЛАДА НА ЕУ, ЈОХАНЕС ХАН ОСТАНУВА КОМЕСАР НО СЕГА ЗА БУЏЕТ И АДМИНИСТРАЦИЈА

Повеќе

МИЛЕНКО САМ ВО ЕМИСИЈА СИ ПРИЗНА ДЕКА ГО ФИНАНСИРА МОСКВА: Од време на време земам пари поради некои изработени новинарски проекти во Русија?!?!

- Од време на време изработувам новинарски проекти во Русија и за тоа земам пари! Ова во својата емисија го призна Миленко. Какви се тие новинарски...

Повеќе

ОВОЈ Е ЦАР, ОВА НЕ Е ВИЦ: МИЛЕНКО ПРОТИВ КЛЕТИТЕ АМЕРИКАНЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ЈА УНИШТАТ МАКЕДОЊА ЌЕ СЕ БОРЕЛ НА ФЕЈСБУК И ТВИТЕР!

- Против клетите Американци кои владеат со Македонија и сакаат да ја уништат ќе се борам партизански и комитски - НА ФЕЈСБУК И ТВИТЕР!!! Миленко Не...

Повеќе

МЕРСИ ФРАНС: Во чест на Македонија е разгорен вечниот оган во Париз

Во Париз, во чест на Денот на независноста на Македонија – 8 Септември, вчера беше организирана церемонијата на „Разгорување на вечниот ...

Повеќе

КИРАЦ РАСПАЛИ ПО СУЕТНАТА БУДАЛА: Како што фотката на Геро со Мицко не го прави газда на неговите хидроцентрали, така и мојата фотка со Боки не ме прави дел од неговите активности...

- Фотката со некого не те прави дел од неговите гревови, па така фотка со Мицко не те прави газда на неговите хидроцентрали нити пак фотка со Боки т...

Повеќе

СТЕВО ГИ ПРИМИ АКРЕДИТАЦИИТЕ НА НОВИОТ КИНЕСКИ АМБАСАДОР: Добредојде амбасадоре Џанг Ѕуо

Stevo Pendarovski Традиционалното пријателство меѓу Северна Македонија и Кина е длабоко. Добредојде амбасадоре Џанг Ѕуо. Ја...

Повеќе

СМРДИ НА ДИЈАРЕА ВО МАЛА РЕЧИЦА, ДУИ ВО ПАНИКА: Абе нели СЈО требаше да умре со се предметите, што е сега ова, од каде ви текна сега ЈО да ги презема предметите, па не беше тоа планот?!

ДУИ смета дека законитоста на одлуката на Републичкото Јавно обивинителство за преземање на предметите од Специјалното Јавно обвинителство е под зна...

Повеќе