Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

ГДУ: Партиите да ги вратат милионите евра во буџетот што ги земаа од истиот, да се престане со исплаќање на плати на пратениците а средствата Владата да ги насочи кон здравствениот систем

ГДУ предлага неколку мерки со цел финансиски да се помогне здравствениот систем - Да се престане со исплаќање на плати на пратениците кои така или ...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: Дезинфекција на улици во Батинци и главниот пат кон Дрисла

Повеќе

МТСП: Обезбедуваме хигиенски пакети за семејствата што живеат во супстандардни услови

Министерството за труд и социјалнаполитика информира дека во тек е дистрибуција напакети со средства за лична хигиена и за дезинфекцијазасемејствата...

Повеќе

СОСТОЈБАТА СО КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА ЕСКАЛИРА И ПОЛЕКА СЕ БЛИЖИМЕ КОН ПИКОТ НА БОЛЕСТА: Состојбата со коронавирусот во земјата до 10.00 часот - 19 новозаболени на коронавирус - бројката на дијагностицирани пациенти во земјата е 67 лица

Почитувани, Министерството за здравство информира дека вчера попладне и во текот на ноќта преку ИЈЗ на коронавирус беа тестирани 71 лице. Од...

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ, МИЦКОВСКИ СЕ ОГРАДИ ОД ВМРО ДПМНЕ?!?!?

Овие ВМРОВЦИТЕ се едни такви епски шарлатани што тоа не се трпи. Линк до видео во кое Мицковски се оградува од ВМРО ДПМНЕ, односно се огради од сит...

Повеќе

ГДУ: Предлагаме уште 4 мерки и препораки, кои сметаме дека треба да се воведат за поголема ефикасност во борбата против вирусот Ковид-19 а и да се намали негативниот ефект врз економијата во нашата земја

Соопштение до медиумите: Останете дома, човечкиот живот е најважното нешто! Во врска со настанатата ситуација а имено објавената вондредна состојб...

Повеќе

Заев: Државата ќе помогне и на медиумите, бидејќи компаниите ги откажуваат рекламите

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во „Click Plus“ наТВ21порача дека државата ќе им помогне и на медиумите затоа што компаниите ги откажуваат рекл...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ: Во следните три месеци нема да се плаќаат рати за кредити и нема да работат извршителите

Следува поместување на плаќањето на кредитите и одлагање на извршувањата од извршителите, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев во емисијата Клик плус н...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Подобро ќе се справивме со кризата од сите земји во регионот

Повеќе

Услугите од ПОЦ исклучиво по електронски пат во следните две недели

Јавното претпријатие „Паркинзи“ на Општина Центар од утре поради ситуацијата со коронавирусот привремено ќе ги затвори шалтерите з...

Повеќе

ФИЛМСКИ ПРЕСВРТ: ВО ДЕБАР ВИРУСОТ ГО РАШИРИЛЕ ТОКМУ ЛЕКАРИТЕ ОД БОЛНИЦАТА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА СЕ ЗАРАЗЕНИ СИТЕ ДЕЛЕГАТИ ОД КОНГРЕСОТ НА АЛБАНСКА АЛИЈАНСА

Се чувствувам добро, и покрај тоа што тестот покажа дека сум позитивен на коронавирусот, јас се уште немам никави симптоми, вели д-р. Арбен Аголи од...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СМИСЛИЈА НОВА ПАРТИСКА КАМПАЊА СРЕДЕ БИТКА СО КОРОНА ВИРУС

Повеќе

БОМБА НА СПАСОВСКИ: ВОДНО ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНО ПОСЛЕ 18 ЧАСОТ, ТИЕ ШТО ИЗДАВААТ ВИКЕНДИЦИ ЗА ЖУРКИ ЌЕ ОДГОВАРААТ КРИВИЧНО А ЖУРКАЧИТЕ ЌЕ ОДАТ ВО КРИВОЛАК!

Водно ќе биде затворено за движење после 18 часот. Техничкиот премиер Оливер Спасовски во вечерашното гостување на телевизија Телма најави нови мер...

Повеќе

Спасовски: Kој ќе ја прекрши изолацијата ќе биде префрлен во центрите за карантин

По откриените триесетина случаи на граѓани кои не ја почитуваа наредбата за домашна изолација и беа затекнати надвор од своите домови, премиерот Спа...

Повеќе

Градоначалникот на Општина Пласница и газда на Пуцко Петрол од свој џеб на жителите им обезбеди заштитни маски и ракавици

Мобилни тимови денеска во Општина Пласница делеа 10 000 заштитни маски и ракавици, донација од градоначалникот, Исмаил Јахоски. На сите ранливи груп...

Повеќе