Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

ЕЈ ЛУЃЕ, БИДНА, ПОСЛЕ 30 ГОДИНИ ТЕШКА БИТКА: Пендаровски го потпиша Инструментот за пристапување кон НАТО!

Претседателот Стево Пендаровски го потпиша Инструментот за пристапување на земјава кон НАТО што претставува финален чекор за членството во Али...

Повеќе

ВЕНКО СЕ СПРЕМА ЗА ЦРНО СЦЕНАРИО: КОНТАКТИРАНИ СИТЕ ПЕНЗИОНИРАНИ ЛЕКАРИ, МОЖНО Е ВО БОЛНИЦИТЕ ДА СЕ АКТИВИРААТ И СТУДЕНТИТЕ ПО МЕДИЦИНА!

Во борба против корона вирусот ќе се вклучат и пензионираните лекари и студентите по медицина, доколку се јави потреба за тоа. Техничкиот премиер Ол...

Повеќе

БОМБА ОД НАРОДНА БАНКА: ОД ДЕНЕСКА БАНКИТЕ И ШТЕДИЛНИЦИТЕ СЛОБОДНО МОЖЕ ДА ГИ ПАУЗИРААТ ВРАЌАЊЕТО НА РАТИТЕ НА КРЕДИТИТЕ НА ФИЗИЧКИТЕ И ПРАВНИТЕ ЛИЦА!!!

Соопштение Донесени регулаторни измени: Се овозможува поголема флексибилност за банките и штедилниците заради олеснување на финансискиот товар на к...

Повеќе

БОЧВАРСКИ: Од денеска фабриките Албатрос и Дик Фагус ги ставија на располагање дел од своите капацитети како помош во шиењето на заштитните маски

Повеќе

НЕЗАВИСЕН СИНДИКАТ НА ПОЛИЦИЈАТА БАРА ПРИПРАВНИЦИТЕ ДА ДОБИЈАТ ПОЛИЦИСКИ ОВЛАСТУВАЊА

Со оглед на прогласувањето на вонредна состојба на територијата на државата, а со цел зајакнување на капацитетите на министерството за внатрешни раб...

Повеќе

ВЛАДА: Пријавете угостителски објекти во кои има гости и драстично покачени цени на основни продукти и средства за дезинфекција

Повеќе

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, на негово барање, вчера и денес имаше телефонски разговори со своите колеги, министрите за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас, Албанија, Гент Цакај, Бугарија, Екатерина Захариева, Црна Гора, Срѓан Дармановиќ и Австрија, Александер Шаленберг. Во фокусот беше олеснување на процесот на поврзување (интерконективноста) меѓу земјите во периодот на кризата, со крајна цел, помош на граѓаните.

Заеднички беше констатирано дека ќе се вложат максимални сили за справување со предизвиците со кои се соочува светот заради панедемијата, со главен ...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ВО ЖИВО: ТРИ НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНА, ПАЦИЕНТКАТА ШТО БЕШЕ НА МАШИНИ Е ВО КРИТИЧНА СИТУАЦИЈА И СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ!!!

Повеќе

Министерот Филипче ќе излезе на прес во 15 часот, ќе одговара на преку 50 прашања пратени по мејл од сите медиуми

Министерот за здравство, Венко Филипче во 15 часот ќе одржи прес конференција.

Повеќе

ШОКАНТНА СТОРИЈА НА А1ОН: Луѓе кои биле во контакт со заболени, заглавени се дома со симптоми на Ковид-19, нема кој да дојде да им земе брисеви

Лица кои имаат симптоми на коронавирусот, а претходно биле во контакт со заболени од Ковид-19, заглавени се во своите домови со висока температура...

Повеќе

ШЕФОТ НА НАТО ГО ИЗВЕСТИ ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ ДЕКА Е ДОЈДЕНО ВРЕМЕТО ДА ГО ПРАТИМЕ НАШИОТ ПРОТОКОЛ ВО САД СО ШТО СТАНУВАМЕ 30-ТА ЧЛЕНКА НА НАТО АЛИЈАНСАТА!!!

Повеќе

Да, Венко Филипче е фантастичен, но знаете ли кој е виновен за тоа?

Венко Филипче е најдобриот министер за здравство кој сме го имале. Смирен, со челични нерви, интелигентен, вреден, самиот успешен доктор, значи потков...

Повеќе

Најголем дел, околу пет илјади работници од Дрекслмаер во Кавадарци од понеделник ќе користат платен одмор од две недели

Најголем дел од околу пет илјади работници од Дрекслмаер од понеделник ќе користат одмор. Од фабриката потврдуваат за МИА дека од следната седмица...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА: СИТУАЦИЈАТА ВО СВЕТОТ Е СТРАШНА, ОВДЕ СЕ РАБОТИ ЗА ЖИВОТ И СМРТ НА НАШИТЕ НАЈБЛИСКИ!!!Ајде заедно да им помогнеме на институциите, на јавното здравство, преку наш личен пример, преку лична одговорност. Да останеме дома, да нема никакви собири, да користиме средства за дезинфекција и често да миеме раце!

Почитувани граѓани, Живееме во тешко време кога сите заедно делиме иста мака и сме исправени пред предизвикот заеднички да се избориме. Зато...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА АД СКОПЈЕ: Во периодот од 16.03.2020 до 15.04.2020 сите денарски налози за физички лица пуштени кон резиденти преку Интернет банка и мБанка на Комерцијална банка АД Скопје ќе бидат бесплатни

Мерката се воведува со цел корисниците да бидат насочени кон користење на алтернативните канали и максимално да избегнуваат посета на експозитурите,...

Повеќе