Одберете локација на пристап

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска точно во 09 часот, заедно со другите членови од избирачкиот одбор, ја посетија Општинската изборна комисија на општина Гази Баба, за да ја земат потребната заштитна опрема,
фото: EPA-EFE/PANTELIS SAITAS Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со ковид-19. „Согласно
Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 8-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 5-Тетово 3-Струга 11-Велес 1-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 1-Гостивар 1-Пробиштип 1-Кратово 1-Св
На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,

БОМБА НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Жан Митрев е одличен кардиохирург, но доби и огромна помош од државата, над 20 милиони евра народни пари!!!

Можам да кажам дека илјадници граѓани на Македонија можат да се пожалат дека не добиле ништо од државата Македонија, но сигурно Жан Митрев не е еден...

Повеќе

БОМБА НА ДЕНКО МАЛЕСКИ: ПОЉАЦИТЕ ГО ИМАА ЕЛЕКТРИЧАРОТ ЛЕХ ВАЛЕНСА, НИЕ ГО ИМАМЕ СЕЛАНЧЕТО ОД МУРТИНО, ЗОРАН ЗАЕВ!

Полска, татковина на врвни европски интелектуалци, на чело на својот марш на Запад го имаше електричарот Лех Валенса, легендарниот синдикален водач....

Повеќе

ВИКЕНДОВ 3500 ПАТНИЦИ ПРЕВЕЗЕНИ СО ЖИЧНИЦАТА, НАД 4000 ПАТНИЦИ ИСКОРИСТИЛЕ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ И ВКУПНО 57 КАЗНИ ЗА ПАРКИРАЊЕ ВО ЗЕЛЕНИЛО НА ВОДНО

За да се заштити планината Водно од загадување и за да се овозможи непречено и безбедно движење на сите учесници во сообраќајот, а особено на пешаци...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО БЕ СДСМ ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ: По 60 години Штип добива нов мост, СДСМ и на централно и на локално ниво останува посветен на развој на инфраструктурата

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО СДСМ, ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ: За прв пат, после 40 години се реконструира патот за Мариовo

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА КЕКЕНОВСКИ: МИЦКОВСКИ Е ЗАЛУТАН ЛИБЕРАЛ ВО ВМРО ДПМНЕ СО ЗАДАЧА ДА ГО ИСПЕРЕ И ПОТОА ВРАТИ ГРУЈО ОД УНГАРИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Извештајот на ЕK потврди дека нашите успешни политики се препознаени, сега на ред е ЕУ

Повеќе

ЗАЕВ НАПРАВИ ПОЛИТИЧКИ ПОТРЕС ОД НЕВИДЕНИ РАЗМЕРИ, НИКОЈ ПОЛИТИЧКИ ЛИДЕР НЕМА ВЕТЕНО ВАКВО НЕШТО: Детски додаток за 65.000 деца, гарантирана помош за 34.000 семејства, 777 социјални станови, 15% повеќе пари за лица со попреченост во новиот мандат

Повеќе

РЕПЛЕК ФАРМ СО АПЕЛ ДО СИТЕ ДОМАШНИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА МЕДИЦИНСКА МАРИХУАНА: Почнете да собирате документација за вашето производство со цел да може да ви го откупиме родот!

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: НАТО ЗНАМЕНЦЕТО ГО ПОБЕДИ ПРАЗНИОТ НОВЧАНИК ЛУЈ ВИТОН!

Претпоставувам дека, до сега, секој има став за содржината и „победникот“ на ТВ дуелот меѓу Заев и Мицкоски минатиот петок. За почеток, ...

Повеќе

РЕЛИГИСКИ ЛУДАЦИ - ЕПСКИ ШАРЛАТАНИ: Извинување од лидерот на сектата која со коронавирус зарази околу 2.000 лица во Јужна Кореја

Ли Ман-хе, лидерот на христијанската секта од Јужна Кореја која е поврзана со околу половина од случаите на заразени со коронавирус во оваа земја,...

Повеќе

СЕГА Е НА РЕД МАКРОН ДА СИ ГО ИСПОЛНИ СВОЕТО ВЕТУВАЊЕ ДЕКА ЌЕ ДАДЕ СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ: Европската комисија повторно препорачува отворање преговори со Македонија

Последната пречка што можеше да се појави пред одлуката на европските лидери на нивниот самит, според најавите од дипломатски кругови, денеска е над...

Повеќе

ВО КИСЕЛА ВОДА НА 4 ЛОКАЦИИ ПОСТАВЕНИ КОНТЕЈНЕРИ ЗА ЕЛЕКТРИЧЕН ОТПАД

Повеќе

ДЕЦА НЕМОЈ ДА ЗЕМАТЕ ДРОГА, МОЗОКОТ СЕ ТОПИ КАКО ЧВАРКА

Повеќе

ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА АНГРАЖИРА ФИРМА ЗА САНИРАЊЕ НА ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ ВО ОПШТИНАТА

Повеќе