Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

(ВИДЕО) ПОЧНУВААТ ИЗБОРИ ТОА Е ИДЕАЛНО ВРЕМЕ ЕФТОВ ДА НАПРАВИ ПО 100-ТИ ПАТ ЕМИСИЈА ВО КОЈА ЌЕ НЕ УБЕДУВА ДЕКА Е ПАМЕТНО ДА СЕ ИСКОЉАМЕ СО АЛБАНЦИТЕ!

Повеќе

СДСМ ДРЖИ ЛЕКЦИЈА ПО ПАТРИОТИЗАМ: 700 милиони евра за модернизација на армијата во следните 10 години!!!

Власта предвидува дека во период од 2019 година до 2028 година ќе треба да се потрошат 700 милиони евра за модерниза...

Повеќе

МУХИ ДЕТОНИРАШЕ НУКЛЕАРНА БОМБА НА ТЕЛМА: Освен Димовски и Милошоски што ги малтретираа 8-те независни, и Ејуп Алими од ДУИ им вршеше огромен притисок да не гласаат за законот за ЈО!

- Талат Џафери заедно со координаторот на ДУИ, Ејуп Алими работеа жестоко законот за ЈО да не помине, па Талат не ја закажуваше седницата а Алими им...

Повеќе

ОСТАЈ КОРОНА, ПОЛИТИЧКА ЦРНА ЧУМА ИДЕ ЗА ВМРОВЦИТЕ - Вархеји: Преговорите со Северна Македонија и Албанија можат да се отворат за неколку недели

Европската Унија може да отвори преговори со Северна Македонија и Албанија за неколку седмици, бидејќи двете држави направија напредок во нивн...

Повеќе

ЕДИНСТВЕНО ДОБРО ШТО ВМРО ДПМНЕ ГО НАПРАВИЛО ВО ЗЕМЈАВА, ПОКРАЈ БУНАРЏИК: Клиничката болница Жан Митрев одбележува 20 години постоење

Повеќе

(ВИДЕО) Зеќири на Телма: Коалицијата на СДСМ со БЕСА е историски момент, покажуваме нови вредности во политиката

„Не само јас, туку и сите во партијата (СДСМ) и граѓаните се горди што дојдовме до овој момент да коалицираме пред избори. До 2016-та можеше с...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО СЕРГЕЈ ЧЕТКОВИЌ, БАЛАДА НА ГОДИНАТА!

Повеќе

Зекири: Сметам дека коалицијата со ДУИ во 2016 беше на штета на СДСМ

-Од почеток кажавме дека сме отворени за коaлиција со албанските партии, Беса, Алтернатива, Алијанса за Албанците, ДПА. Ваков тип на коалиции ...

Повеќе

ОД 2 МАРТ СЕ ИСКЛУЧУВААТ СИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ ОСВЕН МТВ1, МТВ2 И СОБРАНИСКИОТ КАНАЛ, ОДЛУЧИЈА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ

Додека трае прекинот операторите нема да наплатуваат услуги оти ќе ги емитуваат само трите канали на јавниот сервис - Собранискиот канал (Фото: СДК....

Повеќе

ОВИЕ НЕ СЕ НИ СРАМАТ ДЕКА САКААТ ДА ГО ВРАТАТ РЕЖИМОТ НА ВЛАСТ: Полицајци унапредени од техничкиот министер Чулев осомничени за тортура врз Љубе Бошковски!

Тројца поранешни членови на единицата Алфа, префрлени во полициската единица за интервенција, се осомничени дека биле вклучени во случајот Тор...

Повеќе

(ВИДЕО) У НАТО БЕ ВАСЕЕЕЕ, У НАТО И У ЕУУУУ, ЕЈ ВАСЕЕЕЕ, У СВЕТЛУ БУДУЧНОСТ БЕ ВАСЕЕЕ!

Повеќе

ФУШЕРАЈ ФАСАДИТЕ НА СТЕВЧО МУЊА ЗА МАЛКУ ЌЕ УТЕПАА НЕКОГО ВО КАРПОШ!!!

Jordanka Ivanovska-Joci Фасадите на Стевчо Јакимовски викан Муња со кои Мице и вмројни ќе ,,победувале" на избори. Ет...

Повеќе

ЧУЛЕВ МУ СЕ НАЛУТИ НА ЛАТАС: ЗОШТО ЛАЖЕШ, ЗОШТО ПРАВИШ ПАНИКА?!

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите објавени од порталот Вечер дека жената кај која е утврдено присуство на кор...

Повеќе

ДИРЕКТОР НА ДЕНОТ: АРДИЈАН МУЧА!

Повеќе

(ВИДЕО) СКАНДАЛОЗНА ИЗЈАВА НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Од СДСМ молеа Бога да се случи корона вирус, за да не може ВМРО-ДПМНЕ да излегува со народот на протести.

Повеќе