Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

ГРЦИЈА ПОД ОПСАДА, НАПАДНАТА СО МАСА НА БЕГАЛЦИ: Од саботата наутро до попладнево спречени над 24 илјади обиди за нелегален влез во Грција, уапсени 183 лица

– За 60 часа во Грција, нелегално се обиделе да влезат над 24 илјади лица, односно од саботата во шест часот наутро до попладнево во 18 ...

Повеќе

ЗАПОЧНУВА ПРОЕКТОТ „ЗБОРУВАМ НА ЈАЗИКОТ НА МОЈОТ ДРУГАР“, НАД 1100 УЧЕНИЦИ ЌЕ ПОСЕТУВААТ КУРСЕВИ НА НЕМАЈЧИН ЈАЗИК

Од утре во 11 средни училишта започнува со реализација проектот „Зборувам на јазикот на мојот другар“ како една од главните активности н...

Повеќе

АЈДЕ СДСМ ДА ИЗГРАДИТЕ УШТЕ МНОГУ МОСТОВИ, ТУНЕЛИ, ХИДРОЦЕНТРАЛИ: Штип по 65 години добива нов мост, приоритет во владините политики е грижата за потребите на граѓаните

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заедно со заменик претседателката на Владата задолжена за економски праш...

Повеќе

ОВОЈ БЕТЕР И ОД ГРУЈО: АЛИ АХМЕТИ НЕ БИЛ НА ДЕБАТА СО РИВАЛ РЕЧИСИ 20 ГОДИНИ!

Првото и едиствено телевизиско соочување на претседателот на ДУИ, Али Ахмети, било ви 2002 година. Тогаш, пред парламентарните избори, за прв пат се...

Повеќе

ПО РЕЧИСИ 5 ГОДИНИ МОЛК, ЦРВЕНКОВСКИ СЕ ЈАВИ ЗА ДА МУ ПОМОГНЕ НА ЗАЕВ И ДА ЛОБИРА ЗА СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ: Го сменивме името за да почнеме преговори со ЕУ и затоа недобивањето датум за почеток на преговорите предизвика разочарување во земјата

Поранешниот претседател, на дебата на Подгоричкиот клуб, во рамки на 27. „Копаоник бизнис форум“, првпат коментира за одлуката на Брисел...

Повеќе

ДЕНЕСКА АКО СРЕТНЕТЕ ВМРОВЕЦ, ЧАСТЕТЕ ГО СОКЧЕ ИЛИ ЧОКОЛАТЦЕ: „Рекет“ стана плус во извештајот на ЕК за напредокот на Македонија

Покрај набројувањето на многуте случаи на СЈО, пресудите за Никола Груевски, Гордана Јанкулоска и раководители на ЕЛЕМ, како напредок во Извештајот ...

Повеќе

ШОКАНТНА ПОЈАВА ВО ЗЕМЈАВА: ВО НЕКОИ ГИМНАЗИИ ВО ЗЕМЈАВА СО ДЕНОВИ УЧЕНИЦИТЕ ПОСЛЕ 2-ОТ ЧАС СИ ОДАТ ОД НАСТАВА СО ДОЗВОЛА НА ПРОФЕСОРИТЕ?!?!?!

Една молба за мало истражување и споделување на проблемот што веруваме е во цела МК, на кратко да го објасниме. Во средните школи во Велес последн...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО БЕ СДСМ ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ - НЕМА ВЕЌЕ ГМАЦАЊЕ ВО КАЛ ВО ЗЕМЈАВА: 70 милиони евра за сите општини и за градот Скопје како доказ за грижата за граѓаните и за поддршка на локалните заедници

Повеќе

ИЛИ ВЛАДАВА ЈА БИВА ИЛИ ГОСПОД НЕ ЧУВА: Единствената заболена пациентка од корона вирус е во фаза на опоравување, нема нови пациенти со индициран тест за корона вирус, изолацијата се одвива добро

Повеќе

(ВИДЕО) НА БАЛКАНОТ ЗА ОВА СЕЧАТ РАЦЕ: ГЕРМАНСКИ МИНИСТЕР ОДБИ ДА СЕ РАКУВА СО ПРЕМИЕРКАТА АНГЕЛА МЕРКЕЛ ПОРАДИ СТРАВ ОД КОРОНА, ТАА САМО СЕ НАСМЕА

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер не се ракуваше со канцеларката Ангела Меркел поради епидемијата на корона вирус. Меркел стиг...

Повеќе

БОМБА НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Жан Митрев е одличен кардиохирург, но доби и огромна помош од државата, над 20 милиони евра народни пари!!!

Можам да кажам дека илјадници граѓани на Македонија можат да се пожалат дека не добиле ништо од државата Македонија, но сигурно Жан Митрев не е еден...

Повеќе

БОМБА НА ДЕНКО МАЛЕСКИ: ПОЉАЦИТЕ ГО ИМАА ЕЛЕКТРИЧАРОТ ЛЕХ ВАЛЕНСА, НИЕ ГО ИМАМЕ СЕЛАНЧЕТО ОД МУРТИНО, ЗОРАН ЗАЕВ!

Полска, татковина на врвни европски интелектуалци, на чело на својот марш на Запад го имаше електричарот Лех Валенса, легендарниот синдикален водач....

Повеќе

ВИКЕНДОВ 3500 ПАТНИЦИ ПРЕВЕЗЕНИ СО ЖИЧНИЦАТА, НАД 4000 ПАТНИЦИ ИСКОРИСТИЛЕ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ И ВКУПНО 57 КАЗНИ ЗА ПАРКИРАЊЕ ВО ЗЕЛЕНИЛО НА ВОДНО

За да се заштити планината Водно од загадување и за да се овозможи непречено и безбедно движење на сите учесници во сообраќајот, а особено на пешаци...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО БЕ СДСМ ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ: По 60 години Штип добива нов мост, СДСМ и на централно и на локално ниво останува посветен на развој на инфраструктурата

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО СДСМ, ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ: За прв пат, после 40 години се реконструира патот за Мариовo

Повеќе