Одберете локација на пристап

Поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев тврди дека во август 2019 година не се сретнал со екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во претседателската резиденција, како што обвинува опозицијата. „Не е точно дека тоа се случило
Алибаба , една од најголемите компании од Кина во светот која се занимава со е-трговија стана онлајн партнер на Cashback World (Кешбек Ворлд). Најголемата куповна заедница кај нас Cashback World има за цел да го направи поедноставен и достапен глоб
- Јадевте мекици за петото дете на Милошоски а сега работите да го пратите вашиот колега пратеник, таткото на 5 деца во затвор?! Влатче се занесе и откри ем зошто Антоњо прави толку многу деца ем зошто ВМРО ДПМНЕ до последна капка крв се бореше пр
Согласно Законот за Влада и согласно договорите од Пржино од 2016 година, техничкиот министер за внатрешни работи во мандатот на предната влада има право да изврши само 15 промени во раководните структури на МВР, и тоа само по хоризонтална линија.
Никој веќе не одговара на телефонските повици доколку сакате да закажете да извадите нов пасош. Тоа е првата мерка на МВР за справување со пасошката криза. Заклучивме (н.з. Управувачкиот комитет во МВР) да се стопира пријавувањето за вадење нови
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска присуствуваше на свеченоста за одбележување на 98-годишнината од работењето на Стопанската комора на Македонија.На свеченоста на која беше презентирана и студијата на
Министерството за здравство објави листа на препораки за превенција на граѓаните од коронавирусот: Да се воведе дополнителна заштита на храната – да не се јаде храна направена од болни животни. Да се воведе дополнителна заштита при подгот
Лажната вест за тоа дека министерот Чулев, а и другите негови опозициски колеги во оваа техничка предизборна влада, се подготвуваат да си поднесат оставка, се прошири вчера во доцните попладневни часови како шумски пожар во австралиска нискостеблес
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука да спроведе постапка зајавна набавкана електрична енергија со што ја исполнува обврската пропишана согласно Законот за енергетика. Снабдувачот што ќе понуди најниска цена, ќе му би
Почитувани, После многубројните лажни вести за мене и моето семејство, а кои се објавуваат секој ден од страна на ВМРО-ДПМНЕ во предизборната кампања со цел лична дискредитација на мојотбрат и нашето семејство, принуден сум да се обратам на ја
- Слушнавме во разни снимки кои се појавија на интернет како Камчев влијаел на обвинители, судии, сведоци со разни кешови, закани итн итн и тој човек уште е на слобода иако е обвинет за даночна проневера од 13 милиони евра?! Васко Ефтов во последн
„ВМРО-ДПМНЕ има замрзнат имот со кој не може да располага, во моментов сме најзадолжена партија во Македонија а долгот надминува сума од речиси осум милиони евра. Долгот е од банка од каде се земани кредити и најголем дел од долгот е направен

ВМРОВЕЦОТ ВЛАЈКО ИЗМЕРИ ВАКА, ЗНАЧИ РЕАЛНО Е ДУПЛА РАЗЛИКАТА: Заев со најголема доверба кај граѓаните!

Меѓу политичарите најголема доверба има премиерот Зоран Заев. Во него најмногу веруваат 14,5% од анкетираните граѓани. Следен е опозициски...

Повеќе

ТОШО НЕ РАЗОЧАРУВА, ИАКО СТАРЕЕ, ЛУДОСТА НЕ МУ СЕ НАМАЛУВА УШТЕ ОД КОГА ЈА БЛОКИРА ГРАНИЦАТА СО ГРЦИЈА ВО 93-ТА

Повеќе

ШОКАНТНО: ГОРДАНА СИЉАНОВСКА СО ФБ КОЛУМНА ЈА ПОВИКА ЕУ ДА НЕ ПОЧНУВА ПРЕГОВОРИ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, СО ТОА ЌЕ ПОМОГНЕЛЕ ДА ПАДНЕ РЕЖИМОТ НА ЗАЕВ?!?!

Еве дел од колумната на професорката Сиљановска која за малце ќе беше претседател на државата како кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Признавам, ми течат солз...

Повеќе

(ВИДЕО) САШКА ЦВЕТКОВСКА МУ СЕ НАФРЛИ НА РОБЕРТ ПОПОВСКИ: Како се дрзнува премиерот да оди на интервју кај Цаци Сарма која до вчера беше дел од режимската машинерија?!?!

- Како влада рековте ќе се борите против лажните вести, а премиерот и министрите одат на интервјуа на Сител кај Цаци?!?! Тоа едно со друго не иде?! ...

Повеќе

ЗАРЕМ Е МОЖНО БРАЌАТА БУГАРИ ДА НИ ЗАРИЈАТ НОЖ ВО ГРБОТ: Софија од Гоце Делчев ќе прави услов за ЕУ?

Бугарскиот државен врв утре ќе расправа за билатералните односи со С. Македонија во пресрет на одлуката на Советот на ЕУ за одредување датум за поче...

Повеќе

ВЕЛИЈА: Заев е политичар со душа, според мене тој е историска личност за земјава, оваа држава никогаш од антика па до денеска не била во подобра состојба!

- Ние сме толку мали и бедни и за нас да се борат една Меркел еден Трамп еден Макрон, сите да не фалат, тоа е нешто неверојатно. Заев според мене е ...

Повеќе

БОМБА НА ВЕЛИЈА: Ќе бидам искрен и ќе кажам - да ми кажеше Груевски дека ќе ми ги апси децата, ќе сменев страна и од А1 ќе направев куртон телевизија како Сител!

- Нема да ве лажам и ќе ви кажам, некој од Груевски кампот да ми кажеше дека има намера да ми ги апси децата, ќе сменев страна без око да ми трепне ...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ЈОЦИ И ГЕРО ПО ВТОР ПАТ ГО АПСАТ ТОМЧЕ КЕЖАРОВСКИ: Направете го првиот чекор уапсете го Јордан Орце Камчев за давање поткуп

Томче Кежаровски напиша текст за Орце Камчев пред неколку денови и веднаш стигна жестока хајка од Јоци со напади кон него и неговото семејство: &bd...

Повеќе

ВЕЛИЈА: Ќерка ми и синот беа осудени на вкупно 16 години затвор за два пати платена фактура од 13 000 евра за роба од Хрватска однесена во Турција

- Само да ви дадам една споредба за сумите кои сега ги слушаме во бомбите за тие десетици милиони евра, моите деца, синот и ќерката беа осудени на 1...

Повеќе

Премиерот Заев по повод Меѓународниот ден на Бошњаците: Бошњачката заедница дава огромен културен и економски придонес за развој и просперитет на нашата земја

Повеќе

ВЕЛИЈА: Се каам што бев толку жесток спрема власта на Груевски, претерав, тоа предизвика преголем бес и жестина од ВМРО ДПМНЕ, се почувствуваа смртно загрозени!

- Јас не се согласував со Груевски и неговата идеја за 2014-та, но тоа мое лично мислење пренагласено го внесов во телевизијата и тргнав премногу бр...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ВОСПОСТАВИ ДИПЛОМАТСКИ ОДНОСИ СО 4 НОВИ ЗЕМЈИ: Монако, Сан Марино, Ерменија и Тунис

Четири нови пријатели, мостови и можности pic.twitter.com/mFhMTS9x8I — Никола Димитров (@NDimitrovMK) September 29, 2019

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: СДСМ ДА СОБЕРЕ ХРАБРОСТ КАКО ШТО ГО СМЕНИ ИМЕТО, ТАКА И ДА ГИ НАМАЛИ БРОЈОТ НА ПРАТЕНИЦИ И МИНИСТРИ И ДА ВОВЕДЕ ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА!

Повеќе

ВЕЛИЈА: Шест месеци пред да ме уапсат, УЈП најде околу 20 000е неплатен данок, кога решија да ме апсат тие 20 000 преку ноќ станаат 9 милиони евра?!?!

- Шест месеци пред да ме уапсат УЈП влезе во А1 и моите компании и најдоа околу 20 000е неплатен данок, но кога потоа решија да ме апсат тие 20 000 ...

Повеќе

ВЕЛИЈА: И јас можев да избегам од земјава и другите околу мене да го јадат стапот, но не сум јас како Груевски!

- И Јас можев да избегам од земјата и да ги оставам другите околу мене да скапуваат по затвори, но не сум јас како Груевски, храбро останав тука и г...

Повеќе