Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

СТРАШНО: КОРОНАТА ЗЕМА ЗАЛЕТ ВО ЗЕМЈАВА, ДУРИ 29 НОВИ ЗАРАЗЕНИ, СЕГА СЕ ВКУПНО 114!!!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатото дено-ноќие се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. Со ова ...

Повеќе

БРАЌАТА СРБИ НИ ВПЕРИЈА МИТРАЛЕЗИ: ВАКА ИЗГЛЕДА МАКЕДОНСКО - СРПСКАТА ГРАНИЦА ДЕНЕСКА, ЕПТЕН БРАТСКИ!

Предупредување: Оваа информација е преземена од социјални мрежи, можно е да се работи за погрешна информација, немавме можност да ја провериме засег...

Повеќе

СРЕЌА ШТО ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ИЗГЛЕДА ДЕКА ЗНАЕ ДА СЕ СНАЈДЕ И САМИОТ

Повеќе

ИЗГУБЕН СИ КАКО ВМРОВЕЦ ЗА ВРЕМЕ НА КОРОНА: ПРВО ВИКАА ДЕКА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА БИЛА ВОВЕДЕНА ЗА ВИЦЕТО, СЕГА БАРААТ ДА СЕ ЗГОЛЕМИ?!?!

Повеќе

ФОТО: Лицемерието на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ: Божем апелираат „Купувајте македонски производи“, а гостите во партијата ги служат со српска вода „Књаз милош“

Повеќе

(ВИДЕО) ЕДИ РАМА ОБЈАВИ ВИДЕО НА КОЕ ПОЛИЦИЈАТА ТЕПА ГРАЃАНИ НА МАДРИД: ВАКА ЌЕ ТЕПАМЕ И НИЕ СЕ ДОДЕКА НЕ СЕ ОПАМЕТИТЕ И НЕ ПОЧНЕТЕ ДА СЕ ОДНЕСУВАТЕ ПРАВИЛНО ЗА ДА СЕ СПАСИМЕ ОД КОРОНА!

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: НОВИНАРИТЕ ЌЕ БИДАТ ИЗЗЕМЕНИ ОД ПОЛИЦИСКИ ЧАС!

- Новинарите ќе бидат изземени од полициски час за да можат да одат на терен и да известуваат за разни инциденти или пак скандали, новинарите мора д...

Повеќе

ОВА Е НОВАТА ХЕРОИНА И СПАСИТЕЛ НА НАРОДОТ - БОМБА ОД ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА: ГРАЃАНИТЕ И ФИРМИТЕ СЕГА ИМААТ ПРАВО ДА ДОЦНАТ 6 МЕСЕЦИ СО ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ЗА КРЕДИТИ, БАНКИТЕ НЕМА ДА СМЕАТ ДА АКТИВИРААТ БЛОКАДИ ИЛИ ИЗВРШИТЕЛИ!

Ангеловска-Бежоска: Можностите за промена на договорните услови се поповолни за засегнатите граѓани од мерка само со мораториум, се работи на уредба...

Повеќе

ВО ЖИВО: ОБРАЌАЊЕ ДО ЈАВНОСТА НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРКАТА РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА

Повеќе

Сите хотели кои имаат над 50 легла можат да се пријават за државни карантини - ќе добиваат до 10 евра по легло на ден

Соопштение од Владата на Република Северна Македонија: Јавен повик за изразување интерес за хотелите во државата кои имаат над 50 легла, ...

Повеќе

До 18 часот денеска да се пријават сите граѓани кои сакаат да се вратат во земјава

До 18 часот денеска сите македонски граѓани заглавени во меѓугранични простори или на аеродроми да се пријават во најблиското конузларно преставништ...

Повеќе

Со авионско фрлање 35.000 литри вода од двата канадера вчера неколку часа се гаснеше пожарот над Марков Манастир

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување денеска авионски исфрлија 35.000 литри вода за да помогнат во гаснењето на пожарот во село Осин...

Повеќе

Два силни земјотреси го погодија Загреб утрово, оштетени згради, има повредени

Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди утрово Загреб во 6:24 часот, проследен со уште еден потрес со јачина од пет степени, објави Европ...

Повеќе

ВЛАДАТА ИЗРАБОТИ СЦЕНАРИО ВО СЛУЧАЈ ДА СЕ РАЗБОЛАТ ПРЕМИЕРОТ И МИНИСТРИТЕ, АРМИЈАТА ОД ДЕНЕСКА ИЗЛЕГУВА НА УЛИЦИТЕ ДА МУ ПОМАГА НА МВР ОКОЛУ ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ВЛАДАТА НАРЕДИ НА ДИК СОПИРАЊЕ НА СИТЕ ИЗБОРНИ АКТИВНОСТИ, БАНКИТЕ ЗАДОЛЖЕНИ ДА ДЕЛАТ ПЕНЗИЈА НА 28-МИ МАРТ...

Од 25 седница на Владата: Донесена е Одлука за забрана за движење од 21:00 до 06:00 часот; Уредба за прекин на сите дејствија за спроведување на и...

Повеќе

ПЕТРЕ МАЈКА И РАСПЛАКА НА КОРОНАТА ВО СКОПЈЕ, ЦЕЛА МАШИНЕРИЈА ВПРЕГНАТА ВО ДЕЗИНФИЦИРАЊЕ НА УЛИЦИТЕ НА СКОПЈЕ

Повеќе