Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

(ВИДЕО) СИТЕЛ - 30 ГОДИНИ МЕДИСКИ ГРОБАР НА МАКЕДОНИЈА!!!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

БРАВО: МОБИЛНИ ТИМОВИ ЗА ПОМОШ И ПОДДРШКА НА ЦРВЕН КРСТ И ДОБРОВОЛЦИ ВО ГАЗИ БАБА ИМ ПОМАГААТ НА СТАРИТЕ И ИНВАЛИДИТЕ

Општина Гази Бабазаедно соЦрвен крст на Република Северна Македонија-Општинска организација Гази Бабаформира мобилни тимови за помош и поддршка на с...

Повеќе

СИТЕ ОПШТИНИ СЕ ФРЛИЈА НА РАБОТА И МАКСИМАЛНО СЕ ДЕЗИНФИЦИРА СЕКОЈА УЛИЦА ВО ЗЕМЈАВА

Повеќе

ЗАЕВ ЗАМОЛИ: СИТЕ ОНИЕ КОИ ИЗДАВААТ СТАНОВИ, ДА ПОКАЖАТ РАЗБИРАЊЕ ОВИЕ ДВА МЕСЕЦИ КОН СВОИТЕ КИРАЏИИ АКО ЗАДОЦНАТ СО КИРИЈАТА

- Ги замолувам сите оние кои издаваат станови на кираџии да имаат разбирање овие два месеци ако кираџиите задоцнат со плаќањето на киријата. Да пока...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИ ЛОШИ ВЕСТИ ОД ФИЛИПЧЕ: ЈА ИМАМЕ И ПРВАТА ЖРТВА, ЖЕНА ВО КУМАНОВО ПОЧИНАЛА ОД КОРОНА ВИРУС!!!

Повеќе

ХАХА, КОМЕДИИ ОД БЕЛАТА ПАЛАТА, НАМЕСТО ДА МУ ЧЕСТИТААТ НА ЗАЕВ ТИЕ СЕ ЗАПЛЕТКАА ВО ВЛАКНАТА ВО ЈАЈЦЕТО: СЕ БУНАТ ШТО ЗАЕВ ЌЕ НАМАЛУВАЛ ПЛАТИ НА БУЏЕТАРИ, АМА БАРААТ ДА ДЕЛЕЛ ОТКАЗИ И ДА ОСТАВЕЛ БУЏЕТАРИ НА УЛИЦА БЕЗ НУЛА ДЕНАРИ?!?!

Повеќе

ПРЕС НАД ПРЕСОВИТЕ, ПРЕС КОЈ ЌЕ СЕ ПАМЕТИ: Заев не ме разочара, знаев дека нема да не остави на цедило во овие кризни моменти!

Лесно е некој политичар да се усере од паника и страв или од незнаење да крева раменици и да го остави народот да се дави во надојдената вода... Но З...

Повеќе

ЗАЕВ СЕ ЗАКАНИ: СИТЕ ФИРМИ КОИ ЌЕ СЕ ДРЗНАТ ДА ПРОФИТИРААТ НА МАКАТА НА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ БИДАТ НАЦИОНАЛИЗИРАНИ!

- Сите оние фирми кои ќе се дрзнат да профитираат на маката на граѓаните во овие кризни моменти ќе бидат национализирани со уредба од владата!!! Зо...

Повеќе

ШОКАНТНА ОДЛУКА НА СДСМ - ЗАЕВ БОМБАРДИРАШЕ ОД БИХАЧКА: СИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ И БУЏЕТАРИ ОСВЕН ЛЕКАРИ, ПОЛИЦАЈЦИ И ВОЈНИЦИ ЌЕ ЗЕМААТ МИНИМАЛЕЦ ЗА АПРИЛ И МАЈ А СОВЕТНИЦИ И ЧЛЕНОВИ НА УПРАВНИ И НАДЗОРНИ ОДБОРИ ЌЕ РАБОТАТ БЕЗ ПАРИ!

- Ќе ги намалиме платите на сите функционери и буџетари освен војници, полицајци и лекари и ќе земаат минималец. Ќе поделиме по две минимални плати ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: СПРЕМИВМЕ ПАКЕТ ОД 200 МИЛИОНИ ЕВРА, ВЛАДАТА ЌЕ ДЕЛИ ПЛАТИ ВО ПРИВАТНИТЕ ФИРМИ ЗА АПРИЛ И МАЈ!

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ОБРАЌАЊЕ ДО ЈАВНОСТА НА ЛИДЕРОТ НА СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ

Повеќе

БОМБА НА НИНА АНГЕЛОВСКА: БАНКИТЕ ЌЕ ИМ ПОНУДАТ НА ГРАЃАНИТЕ И ФИРМИТЕ ОДЛАГАЊЕ НА ПЛАЌАЊЕТО НА РАТИТЕ ЗА КРЕДИТИ, ТИЕ ЌЕ ИМААТ 10 ДЕНА РОК ДА ГИ ПРИФАТАТ НОВИТЕ УСЛОВИ!

- Во текот на утрешниот ден владата ќе донесе уредба со која банките ќе треба да им понудат на граѓаните и фирмите нови договори за кредитите со што...

Повеќе

Драги мои ВМРОВЧИЊА, сфаќате ли сега колкаво е епско и колосално срањето што го направивте со 1 милијарда евра позајмени спичкани на Скопје 2014-та и уште 1 милијарда на други глупости, сега кога ни треба за лекови нема да може да се позајмиме!

Ете сега ќе се види колку скапо ќе не чини Скопје 2014-та и останатите глупости на ВМРОВЦИТЕ, платени со позајмени пари при што за 10 години јавниот д...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА АНГЕЛОВСКА: ЌЕ СЕ ПОЗАЈМИМЕ ОКОЛУ 600 МИЛИОНИ ЕВРА, ДЕЛ ЌЕ ОДАТ ЗА ПЛАТИ ЗА БУЏЕТАРИТЕ, ДЕЛ ЗА ПОМОШ НА БИЗНИСОТ, ЌЕ ПОМАГАМЕ ФИРМИ КОИ ДЕЛАТ ПЛАТИ БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ СЕ ЗАГУБАРИ ИЛИ НЕ!

Повеќе

КОРОНАТА ИМ ГО ПОМАТИ УМОТ И НА АКАДЕМИЦИ, ПРОФЕСОРИ НА УКИМ, НОВИНАРИ ВЕТЕРАНИ...

Повеќе