Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

КОЈ СИ КУПИЛ АКЦИИ СЕГА ЌЕ СИ ТРИЕ РАЦЕ: Алкалоид ќе исплати дивиденда од 324 денари по акција

Фармацевтската компанија „Алкалоид“ ќе исплати дивиденда во висина од 324 денари нето, односно 360 денари бруто, за една акција. Како ш...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕДНИЧКА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА СЕКРЕТАРИТЕ НА СДСМ И БЕСА: Со секоја наша средба коалицијата СДСМ - БЕСА станува посилна!

Повеќе

БОМБА НА ЗЕЌИРИ: Името на Зоран Заев со златни букви ќе биде испишано во историјата

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, во вечерашната дебата во „Клик Плус“ наТВ 21истакна дека не е исклучена коалиција со...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Нема нови заболени со КОРОНА, наскоро ќе ја пуштиме дома единствената заболена која оздраве, сите меѓународни настани треба да се откажат или одвиваат без публика до 13-ти март, за потоа ќе видиме!

Во изминатото дено-ноќие нема нови тестирани лица за корона вирусот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Стабилна е состојбата н...

Повеќе

БОМБА НА КУРТОНОТ БОБАН НОНКОВИЌ: СО ПОМОШ НА ЗАПАДОТ, СДСМ ПАК ЌЕ ГО ПОВТОРИ УСПЕХОТ ОД 2016-ТА И ЌЕ НАПРАВИ ВЛАДА!

Во колумна на Дудинка.орг, куртонот Нонковиќ прогнозира дека СДСМ пак ќе прави влада: СДС ОБЕЗБЕДУВА МЕЃУНАРОДНА ПОДДРШКА ЗА НОВА ИЗБОРНА КЛАНИЦА ...

Повеќе

ЕЈ ГОСПОДЕ БОЖЕ КОЈА ЗЕЛКА ЗАЛУТАНА: МИЦКОВСКИ МУ ОБЈАВИ ВОЈНА НА ЕУ ИЗВЕШТАЈОТ?!?!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со претседателот на австрискиот парламент Волфганг Соботка на новинарско прашање...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ - БИХАЧКА ПОД ОПСАДА: НАД 2000 ЛУЃЕ СЕ ПРИЈАВИЈА ЗА ПРАТЕНИЦИ НА СДСМ НА ОВИЕ ИЗБОРИ!!!

- Над 2000 луѓе се пријавија за пратеници на листите на СДСМ на овие избори. Тоа ми годи, значи има голем интерес, ќе ги избереме најдобрите! Лидер...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА РЕКЛАМА СО ЛЕОНАРДО ДИКАПРИО ЗА НОВОТО ФИЧО НА ЕЛЕКТРИЧЕН ПОГОН

Повеќе

ЕВЕ КАКО МЕНАЏИРА ДУИ: Поскапеа поштенските услуги – од 18 на 25 денари од плико!

Поштенските услуги преку ноќ поскапеа, се жалат граѓани и бизнисмени кои редовно ги користат услугите на Поштите во земјава. Од Пошта на Северна Мак...

Повеќе

ЕУ ѝ праќа авиони, хеликоптери, бродови и 700 милиони евра на Грција за да ја брани границата

Финансиска помош од 700 милиони евра од ЕУ и оперативна поддршка од Фронтекс со дополнителни гранични полицајци, бродови, авион и хеликоптери се со ...

Повеќе

Филипче: Мојата толеранција има граница, претераа со лажење, ќе поднесам тужба против Стоилковски

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека размислува да поднесе тужба против портпаролот на ВМРО–ДПМНЕ, Наум Стоилковски к...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕДНО ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ЗЛОДЕЛА НА ЛУДАКОТ МУСОЛИНИ Е ГЕНОЦИДОТ ВРЗ ЛИБИЈЦИТЕ, НАРЕДИЛ ДА СЕ УБИЕ ПОЛОВИНА ОД ПОПУЛАЦИЈАТА НА ЗЕМЈАТА НА СЕВЕРОТ ОД АФРИКА

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ СЕ ЧУДНА СОРТА НА ЛУЃЕ - Славески: Паднатата фасада од “Скопје 2014” од 11 милиони евра е само ситна работа

Во вчерашната ТОП тема емитувана на Телма ТВ, Трајко Славески, без најмала непријатност констатира дека фасадата на МЕПСО која беше дел од проектот ...

Повеќе

НОВА УРБАНА ОПРЕМА ВО АЕРОДРОМ

Повеќе

ЕВЕ ОВАА ПАРТИЈА ДЕНЕСКА ДРЖИ ЛЕКЦИИ ПО ПРАВО: Пратеничката Кузмановска ме викна во штаб да пополнам уплатница, ама не дадов пари, сведочи фиктивен донатор на ВМРО-ДПМНЕ

На денешното рочиште за случајот “Титаник” продолжи сведочењето на фиктивни донатори кои се нашле на листата на донатори на ВМРО-ДПМНЕ в...

Повеќе