Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

КОРОНАТА НЕ СТИВНУВА ВО ЗЕМЈАВА: НОВИ 29 СЛУЧАИ, ЗА ПРВ ПАТ БОЛЕСТА СЕ ПОЈАВИ ВО ВЕЛЕС И ПРИЛЕП!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. По градо...

Повеќе

(ВИДЕО) Проф. Д-р Љубомир Д. Фрчковски, декан на факултет за правни и политички науки: Шокот на самоизолација!

Повеќе

ФОН УНИВЕРЗИТЕТ СЕ РЕБРЕНДИРА ВО АМЕРИКАНСКИ УНИВЕРЗИТЕТ НА ЕВРОПА

Continental transformation 2020:🇺🇸🇪🇺🇲🇰American University of Europe - FON - SKOPJE Почитувани, На почетокот од овој милениум, во 2003 година...

Повеќе

Заев на утрински брифинг: Солидарност мој народе, побогатите да платат повеќе и да дадат најголем придонес за надминување на кризата

Повикувам на солидарност кај граѓаните, во вакви услови на здравствена и економска криза. Секако најбогатите треба да дадат најголем придонес за н...

Повеќе

Заев за Утрински брифинг: Жалам што опозицијата не се израдува и не излезе да го честита почетокот на преговорите со ЕУ

Жалам што опозицијата не се израдува и не излезе да го честита почетокот на преговорите со ЕУ, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев во гостување...

Повеќе

ШОК ВО БРИТАНИЈА: НАСЛЕДНИКОТ НА ТРОНОТ, 71 ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ЧАРЛС СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОРОНА!

- Принцот Чарлс е позитивен на Корона и е во само изолаиција. Тој се чувствува добро и има благи симптоми. Војводката Камила е негативна. Се вели в...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ЗАЕВ НАСМЕАН ОД УВО ДО УВО: ИСТОРИСКАТА ГРЕШКА Е ИСПРАВЕНА, ГО ДОБИВМЕ ОНА ШТО ГО ЗАСЛУЖИВМЕ, УБАВА ВЕСТ ВО ТЕШКИ ВРЕМИЊА!!!

Повеќе

Од 27-та седница на Владата: Нови ограничувања за движење во Општина Куманово; Се запираат извршните дејствија на извршителите до 30 јуни; Започнува постапката за авионски превоз на нашите државјани во странство; Уредба со законска сила за интервентна набавка на заштитни маски

Владата на Република Северна Македонија на денешната 27 седница ја дополни Одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Републи...

Повеќе

ЗАЕВ ЗА КРАТЕЊЕТО НА ПЛАТИ ВО АДМИНИСТРАЦИЈА: ЈАС НЕ СУМ ПОПУЛИСТ, МОРАМ ДА МИСЛАМ НА ИДНИНАТА НА ЗЕМЈАТА, МОРА ДА ГИ КАЖЕМЕ И ГОРЧЛИВИТЕ ВЕСТИ НА НАРОДОТ, ОВАА КРИЗА ЌЕ БИДЕ СТРАШНА И МОРА СИТЕ ПО МАЛЦЕ ДА ГО ПОНЕСЕМЕ ТОВАРОТ!

Заев: Мерките на СДСМ обезбедуваат 200 милиони евра за помош на работниците и економијата, сите мора рамноправно да го понесеме товарот од кризатаЧе...

Повеќе

(ВИДЕО) БИЗНИС ЛЕКЦИЈА ОД ЗОРАН ВИТАНОВ: УСПЕШНИТЕ ЛУЃЕ РАЗМИСЛУВААТ РАЗЛИЧНО

Повеќе

ВЛАДА: Информација за организирањето авионски превоз за државјаните на Северна Македонија во странство кои сакаат да се вратат во земјата

Согласно Уредбата со законска сила за организирање авионски превоз на македонски граѓани со моментален престој во странство за време на вонредна...

Повеќе

ДАЈ БЕ ОХРАБРЕТЕ СЕ И ОДВАЖЕТЕ СЕ БЕ ЛУЗЕРИ БЕДНИ, ГОЛТНЕТЕ ЈА КНЕДЛАТА И БИДЕТЕ ФЕР И ЧЕСТИТАЈТЕ ИМ НА ЗАЕВ, ДИМИТРОВ, ОСМАНИ, РАДМИЛА... ЗА ДАТУМОТ БЕ БЕДНИ ПЕРФИДНИ КОПИЛИЊА, НЕ МОЛЧЕТЕ КАКО ОНАКВО ПОД ЈОРГАН!!!

Еееј водечките ПР труби на ВМРО ДПМНЕ во моментов, Бетмен на твитер и Геро на фб излегоа со ужасно перфидни и манипулаторски изјави по повод стартот н...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВАНДАЛИЗМОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ГО ИЗВРШИЛ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС?!?!

Вандали сношти шетале во Гевгелија и кршеле инвентар во цнетарот на градот. Иако полициско час ниту полиција ги видиле ниту ги фатила насилн...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ГО ИЗДАДЕ НАЈСМЕШНОТО ПАРТИСКО СООПШТЕНИЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПОСТОЕЊЕТО НА ПАРТИЈАТА: СТАРТОТ НА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ Е ПО НАША ВИНА, ЗАЕВ И СДСМ ЗА МАЛЦЕ ЌЕ ГО УПРОПАСТЕА НАШЕТО ИНТЕГРИРАЊЕ ВО ЕУ, ЗА СРЕЌА БРЗО СЕ ВРАЌАМЕ НА ВЛАСТ!

Повеќе

ВЛАДА: Од утре во општина Куманово стапува во сила одлука за забрана за влез и излез со градски, меѓуградски патнички и железнички патнички јавен превоз

Владата на Република Северна Македонија на денешната 27 седница ја дополни Одлуката забрана и посебен режим на движење на територијата на Република ...

Повеќе