Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

И АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ВКЛУЧИЈА ВО БОРБАТА СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА КУРТОН МЕДИУМИТЕ

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска се обрати на дебата: „Штетното влијание на дезинформациите“, в...

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРОВЦИТЕ НАЈДОА СО ПЕТРЕ ДА ИГРААТ ДРН ДУПКА - Шилегов: Јас шајки не ковам. Јас правам улици, мостови, паркови …

Денеска градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објави видео од реконструкцијата на улицата Пластичарска и на тој начин одговорајки на обвин...

Повеќе

БОМБА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: МЕНЕ НЕ МИ Е ЈАСНО НА КОГО СЕ ОБРАЌА МИЦКОВСКИ НА ОВИЕ ИЗБОРИ, НАМЕСТО НА НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ ОН ЦЕЛО ВРЕМЕ СЕ ОБРАЌА НА СВОЕТО ЧЛЕНСТВО КАКО УШТЕ ДА СЕ БОРИ ЗА СВОЈАТА ФОТЕЉА ВО ВМРО ДПМНЕ НАМЕСТО ДА СЕ ОБИДЕ ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР?!

- Добро вие можете ли да исчитате на кого се обраќа Мицковски на овие избори?! Наместо на неопределените он како да се обраќа на своето членство со ...

Повеќе

(ВИДЕО) Бучковски: Ние правиме чуда! Мини-извештајот на ЕК за нашата земја е феноменален!

“Овој мини-извештајот, во право е премиерот Спасовски, е феноменален.” Вака проф. Владо Бучковски во вечерашнава дебатна емисија &ldquo...

Повеќе

Отворен повик за иновативни идеи за справување со климатските промени

Микро, мали и средни компании и сите млади кои се заинтересирани со своите иновативни идеи да придонесат во намалување на стакленичките гасови...

Повеќе

(ВИДЕО) МУХИ ЈАДЕ ЖИВИ ВМРОВЦИ НА ТВ ДЕБАТИ: ВЛАТЧЕ БЕ, НЕ СИ ВАЉДА И ТИ КРИМИНАЛЕЦ?!

Зекири до Ѓорчев: Да беше судството под контрола на Зоран Заев голем дел од твоите колеги ќе завршеа во затвор. Па и вие сте се сликале со Груев...

Повеќе

ОВИЕ ДВАЈЦА ДЕЛУВААТ КАКО ЦЕЛ ЖИВОТ ДА СЕ ПОЗНАВААТ: ОДЛИЧЕН ПРВ ПРЕС НА СДСМ И БЕСА, НИКОЛОВСКИ МАЛКУ КРУТ, ХОЏА ПОКАЖА ДЕКА БУЈАР ОСМАНИ ИМА СИЛНА КОНКУРЕНЦИЈА!

Николовски беше малку крут кон новинарите, ама дознавме дека утре се жени па разбираме зошто е нервозен човекот, простено му е. Хоџа покажа дека Бу...

Повеќе

КОЈ СИ КУПИЛ АКЦИИ СЕГА ЌЕ СИ ТРИЕ РАЦЕ: Алкалоид ќе исплати дивиденда од 324 денари по акција

Фармацевтската компанија „Алкалоид“ ќе исплати дивиденда во висина од 324 денари нето, односно 360 денари бруто, за една акција. Како ш...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕДНИЧКА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА СЕКРЕТАРИТЕ НА СДСМ И БЕСА: Со секоја наша средба коалицијата СДСМ - БЕСА станува посилна!

Повеќе

БОМБА НА ЗЕЌИРИ: Името на Зоран Заев со златни букви ќе биде испишано во историјата

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, во вечерашната дебата во „Клик Плус“ наТВ 21истакна дека не е исклучена коалиција со...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Нема нови заболени со КОРОНА, наскоро ќе ја пуштиме дома единствената заболена која оздраве, сите меѓународни настани треба да се откажат или одвиваат без публика до 13-ти март, за потоа ќе видиме!

Во изминатото дено-ноќие нема нови тестирани лица за корона вирусот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Стабилна е состојбата н...

Повеќе

БОМБА НА КУРТОНОТ БОБАН НОНКОВИЌ: СО ПОМОШ НА ЗАПАДОТ, СДСМ ПАК ЌЕ ГО ПОВТОРИ УСПЕХОТ ОД 2016-ТА И ЌЕ НАПРАВИ ВЛАДА!

Во колумна на Дудинка.орг, куртонот Нонковиќ прогнозира дека СДСМ пак ќе прави влада: СДС ОБЕЗБЕДУВА МЕЃУНАРОДНА ПОДДРШКА ЗА НОВА ИЗБОРНА КЛАНИЦА ...

Повеќе

ЕЈ ГОСПОДЕ БОЖЕ КОЈА ЗЕЛКА ЗАЛУТАНА: МИЦКОВСКИ МУ ОБЈАВИ ВОЈНА НА ЕУ ИЗВЕШТАЈОТ?!?!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната средба со претседателот на австрискиот парламент Волфганг Соботка на новинарско прашање...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ - БИХАЧКА ПОД ОПСАДА: НАД 2000 ЛУЃЕ СЕ ПРИЈАВИЈА ЗА ПРАТЕНИЦИ НА СДСМ НА ОВИЕ ИЗБОРИ!!!

- Над 2000 луѓе се пријавија за пратеници на листите на СДСМ на овие избори. Тоа ми годи, значи има голем интерес, ќе ги избереме најдобрите! Лидер...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА РЕКЛАМА СО ЛЕОНАРДО ДИКАПРИО ЗА НОВОТО ФИЧО НА ЕЛЕКТРИЧЕН ПОГОН

Повеќе