Одберете локација на пристап

- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јавното претпри
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јован Јаулески
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗА СИТЕ СТУДЕНТИ ОД МАКЕДОНИЈА – со БИЗНИС КЛАСА ДО АМЕРИКА KOUZON SUMMER WORK & TRAVEL IN AMERICA 2020 PRIZE - FLY TICKET TO USA – TURKISH AIRLINES НАГРАДАТА – БЕСПЛАТНА АВИОНСКА КАРТА ДО АМЕРИКА СОНОТ може да стане ВИСТИНА

За прв пат од постоењето на W&T Америка , КОУЗОН во соработка со TURKISH AIRILINES доделува БЕСПЛАТНА АВИОНСКА КАРТА од BUSINESS CLASS.Во оваа к...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: 14 ДЕНОВИ НЕМА ДА РАБОТАТ ГРАДИНКИТЕ И ШКОЛИТЕ, ВЛАДАТА ЌЕ ПЛАТИ РАБОТНО ОТСУСТВО НА РОДИТЕЛИТЕ ЗА ДА ГИ ЧУВААТ ДЕЦАТА!

Повеќе

НЕБАЊАТО ЃУБРЕ НА ДЕНОТ!

Повеќе

Шилегов: Автобусите постојано се дезинфицираат

Автобусите на ЈСП Скопје, секојдневно пред и после пуштањето во системот на превоз, се предмет на целосна дезинфекција, објави градоначалникот Пет...

Повеќе

МНР препорачува да не се патува во Италија

МНР препорачува да не се патува во Италија Со оглед на рапидноста на развојот на настаните со COVID-19 во Италија, препорачуваме нашите граѓани да ...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА ОДИ ПОД КЛУЧ: ЗАТВОРАЊЕ НА УЧИЛИШТА, ГРАДИНКИ И УНИВЕРЗИТЕТИ ВО НАРЕДНИТЕ ДВЕ НЕДЕЛИ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Мерки за спречување на ширење на коронавирусот на Скопскиот аеродром. (Фото: СДК.МК) Затворање на градиниките, училиштата и факултетите во ...

Повеќе

СДСМ ТРГНА МНОГУ МОЌНО, СО ОВАА ЕНЕРГИЈА И РЕШИТЕЛНОСТ НЕ ИМ БЕГААТ 60 ПРАТЕНИЦИ!!!

- Со ваква понуда нема дилема, ние сме победници на 12. април. Победници сме, почитувани граѓани затоа што обединуваме, околу вредностите и визиит...

Повеќе

БОМБА НА ЗИКОВ: ОВАА ВЛАДА НА ЗАЕВ Е ПОДОБРА ВО СИТЕ АСПЕКТИ ОД СИТЕ ВЛАДИ НА ВМРО ДПМНЕ ДОСЕГА!

Повеќе

ЕУРОИМПЕКС СО ПРОЛЕТНА АКЦИЈА „НАПРАВИ ПАУЗА И ПОГРИЖИ СЕ ЗА СВОЕТО ВОЗИЛО“ – 10% НА СИСТЕМОТ ЗА СОПИРАЊЕ!

Еуроимпекс, генерален увозник за Брендот Peugeot во Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија ги повикува возачите да „Направат пауза и...

Повеќе

ЕЛЕМ набави 6 еколошки автобуси за РЕК Битола за 1,7 милиони евра

Државната компанија за производство на електрична енергија АД ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ) деновиве склучи договор со Аутомакедонија за набавка на автобуси ...

Повеќе

ЈАВНОСТА ВО ШОК И БЕС: Директорката на Кожна клиника не сакала да се пријави за тестирање, се расправала и им се заканувала на колегите кои го барале тоа?!

Директорката на скопската Клиника за кожни болести, Нина Цаца-Биљановска кај која денеска беше потврдено дека е позитивна на коронавирусот уште мина...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЦКОВСКИ ВЧЕРА ИТНО ЗАМИНАЛ ВО БУДИМПЕШТА ДА ГО МОЛИ ГРУЕВСКИ ДА МУ ДОЗВОЛИ ДА СТАВИ НОВИ ЛУЃЕ НА ПАРТИСКИТЕ ЛИСТИ, ГРУЈО НЕ САКАЛ ДА ЧУЕ!!!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Како поминал разговорот помеѓу Груевски, Мицкоски и Николовски во Будимпешта ќе д...

Повеќе

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДОБИ ГОЛЕМА БИТКА ПРОТИВ МАФИЈАТА: КОНЕЧНО И ФИНАЛНО РАЗРЕШЕН ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ ВИКАН ПРЕВАРА!!!

Врховниот суд ја одби жалбата на поранешниот претседател, Јово Вангеловски како неоснована и го потврди решението на Судскиот совет. Со оваа одлука ...

Повеќе

Е ОВА СЕ ВИКА ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА - ВАКА ИЗГЛЕДА РЕКАТА ТРЕСКА ОВИЕ ДЕНОВИ!

Повеќе

АЈ НЕКА ВИ Е СО СРЕЌА СОБОРЦИ - УШТЕ 4 ГОДИНИ НА ПРАВ ПАТ И ПОСЛЕ СЕ ЌЕ БИДЕ ПОИНАКУ!!!

Навистина мислам дека постигнавме многу, сите заедно, и власта и ние медиумите кои критикувавме но и помагавме да допре гласот на вистината до што п...

Повеќе