Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

(ВИДЕО) ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНГРЕДНА СОСТОЈБА И ГО ПОВИКА НА ПОМОШ МОЌНИОТ ПРИВАТЕН СЕКТОР ЗА ДА СЕ СПРАВИ СО КОРОНА ВИРУСОТ, СО ПОМОШ НА ГИГАНТОТ GOOGLE СИТЕ АМЕРИКАНЦИ ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ТЕСТИРААТ ВО ЛАБОРАТОРИИ ПОД ПРИНЦИПОТ НА DRIVE TROUGH!

Повеќе

ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА МУ СЕ ПРИДРУЖИ НА СДСМ ВО БИТКАТА ЗА ЗЕМЈАТА ДА ОСТАНЕ НА ПРАВ ПАТ УШТЕ 4 ГОДИНИ

Станавме дел од Коалицијата „Можеме“. Оценувајќи дека не е време за идеолошки натпревар и поделби на проевропските сили во земјава, а с...

Повеќе

МАНЧЕВСКИ: НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕМЕ ДА ИСПРАЌАМЕ СМС ПОРАКИ ДО ГРАЃАНИТЕ ЗА ДА ГИ ИНФОРМИРАМЕ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ

- Голем број од услугите на администрацијата граѓаните може да ги најдат на порталот е-услуги, а исто така наскоро ќе почнеме да праќаме и СМС порак...

Повеќе

Владата донесе Одлука за мерки за спречување на внесување и ширење на Коронавирус COVID-19 со која сите нејзини мерки добиваат правна основа за нивно спроведување

Владата на Република Северна Македонија на својата 17-та седница го разгледа Записникот од состанокот на Координативното тело за прибирање и размена...

Повеќе

Вo понеделник седница на Советот за национална безбедност за состојбата со коронавирусот, Пендаровски вели дека не е крај на свет ако се одложат изборите за месец - два

Претседателот Стево Пендаровски за в понеделник свикал седница на Советот за национална безбедност со стандардниот состав ќе присуствуваат и м...

Повеќе

Филипче се бори и ден и ноќ! Ваков министер за здравство државата немала 10 години наназад! – гледачи во “Здраво Македонијо” на Канал 5

Во денешното издание на контактната емисија “Здраво Македонијо” емитувана на Канал 5 телевизија гледачите со лавина коментари во однос н...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАВНОСТА ВО ШОК: ВМРО ДПМНЕ ПОВЛЕЧЕ ДРЖАВНИЧКИ ПОТЕГ, РЕШИ ДА НЕ ЈА ПОЛИТИЗИРА СОСТОЈБАТА СО КОРОНА ВИРУСОТ, ДУРИ ОСТАВААТ И ОТВОРЕНА ВРАТА ДА СЕ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ВОВЕДУВАМЕ КРИЗНА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, 4 НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД ДЕБАР, ЕДНАТА ЗАБОЛЕНА Е НА ГРАНИЦА НА КРИТИЧНА СОСТОЈБА СО ДИШЕЊЕТО!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРАШАЊЕТО ШТО ГО НАЛУТИ КУРТОН УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС - САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Со вакви имиња на листите како Милошоски, Тарчуловски, Мизрахи итн како да сакате намерно да изгубите на изборите?!

Повеќе

ИНЦИДЕНТ ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ: САШЕ ПОЛИТИКО ВЕРБАЛНО НАПАДНАТ ОД УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС ПОРАДИ ПОСТАВЕНО ПРАШАЊЕ КОН МИЦКОВСКИ!

Денеска во седиштето на ВМРО ДПМНЕ се случи немил инцидент при што новинарот и уредник на Мактел, Саше Политико беше нападнат ведбално од уредникот ...

Повеќе

Министерот Филипче објави веб страница со информации за корона вирусот

Сите информации за коронавирусот, прес-конференции, одлуки од седница на влада, прашања и одговори, како и листата на земји со ниско, средно и висок...

Повеќе

КАЗНА ЗАТВОР ДО ЕДНА ГОДИНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ПРОТИВ ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

„Тој што за време на епидемија на некоја опасна заразна болест не постапи според прописите или наредбите со кои се определуваат мерки за неј...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ЖИВО: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ СЕ ОБРАТИ НА ЈАВНОСТА ОД ВИЛАТА ВОДНО

Повеќе

ВЛАДАТА НАРЕДИ ДА СЕ ЗАТВОРАТ ГРАНИЦИТЕ: Се забранува влез на странски државјани од земјите со висок ризик!

Поради состојбата со корона вирусот во земјава, согласно заклучоците на Владата од последната седница, се воведува забрана за влез на странски држав...

Повеќе

(ВИДЕО) Полиција ги спречи автобусите на Нехар турс да заминат во Црна Гора

Автобусите на Нехар турс, кои се упатија кон Црна Гора, со полициска придружба биле вратени од граничен премин во 3 часот по полноќ. Возачите одбива...

Повеќе