Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

Заев за Утрински брифинг: Жалам што опозицијата не се израдува и не излезе да го честита почетокот на преговорите со ЕУ

Жалам што опозицијата не се израдува и не излезе да го честита почетокот на преговорите со ЕУ, истакна претседателот на СДСМ Зоран Заев во гостување...

Повеќе

ШОК ВО БРИТАНИЈА: НАСЛЕДНИКОТ НА ТРОНОТ, 71 ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ЧАРЛС СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОРОНА!

- Принцот Чарлс е позитивен на Корона и е во само изолаиција. Тој се чувствува добро и има благи симптоми. Војводката Камила е негативна. Се вели в...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ЗАЕВ НАСМЕАН ОД УВО ДО УВО: ИСТОРИСКАТА ГРЕШКА Е ИСПРАВЕНА, ГО ДОБИВМЕ ОНА ШТО ГО ЗАСЛУЖИВМЕ, УБАВА ВЕСТ ВО ТЕШКИ ВРЕМИЊА!!!

Повеќе

Од 27-та седница на Владата: Нови ограничувања за движење во Општина Куманово; Се запираат извршните дејствија на извршителите до 30 јуни; Започнува постапката за авионски превоз на нашите државјани во странство; Уредба со законска сила за интервентна набавка на заштитни маски

Владата на Република Северна Македонија на денешната 27 седница ја дополни Одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Републи...

Повеќе

ЗАЕВ ЗА КРАТЕЊЕТО НА ПЛАТИ ВО АДМИНИСТРАЦИЈА: ЈАС НЕ СУМ ПОПУЛИСТ, МОРАМ ДА МИСЛАМ НА ИДНИНАТА НА ЗЕМЈАТА, МОРА ДА ГИ КАЖЕМЕ И ГОРЧЛИВИТЕ ВЕСТИ НА НАРОДОТ, ОВАА КРИЗА ЌЕ БИДЕ СТРАШНА И МОРА СИТЕ ПО МАЛЦЕ ДА ГО ПОНЕСЕМЕ ТОВАРОТ!

Заев: Мерките на СДСМ обезбедуваат 200 милиони евра за помош на работниците и економијата, сите мора рамноправно да го понесеме товарот од кризатаЧе...

Повеќе

(ВИДЕО) БИЗНИС ЛЕКЦИЈА ОД ЗОРАН ВИТАНОВ: УСПЕШНИТЕ ЛУЃЕ РАЗМИСЛУВААТ РАЗЛИЧНО

Повеќе

ВЛАДА: Информација за организирањето авионски превоз за државјаните на Северна Македонија во странство кои сакаат да се вратат во земјата

Согласно Уредбата со законска сила за организирање авионски превоз на македонски граѓани со моментален престој во странство за време на вонредна...

Повеќе

ДАЈ БЕ ОХРАБРЕТЕ СЕ И ОДВАЖЕТЕ СЕ БЕ ЛУЗЕРИ БЕДНИ, ГОЛТНЕТЕ ЈА КНЕДЛАТА И БИДЕТЕ ФЕР И ЧЕСТИТАЈТЕ ИМ НА ЗАЕВ, ДИМИТРОВ, ОСМАНИ, РАДМИЛА... ЗА ДАТУМОТ БЕ БЕДНИ ПЕРФИДНИ КОПИЛИЊА, НЕ МОЛЧЕТЕ КАКО ОНАКВО ПОД ЈОРГАН!!!

Еееј водечките ПР труби на ВМРО ДПМНЕ во моментов, Бетмен на твитер и Геро на фб излегоа со ужасно перфидни и манипулаторски изјави по повод стартот н...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВАНДАЛИЗМОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА ГО ИЗВРШИЛ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС?!?!

Вандали сношти шетале во Гевгелија и кршеле инвентар во цнетарот на градот. Иако полициско час ниту полиција ги видиле ниту ги фатила насилн...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ГО ИЗДАДЕ НАЈСМЕШНОТО ПАРТИСКО СООПШТЕНИЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПОСТОЕЊЕТО НА ПАРТИЈАТА: СТАРТОТ НА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ Е ПО НАША ВИНА, ЗАЕВ И СДСМ ЗА МАЛЦЕ ЌЕ ГО УПРОПАСТЕА НАШЕТО ИНТЕГРИРАЊЕ ВО ЕУ, ЗА СРЕЌА БРЗО СЕ ВРАЌАМЕ НА ВЛАСТ!

Повеќе

ВЛАДА: Од утре во општина Куманово стапува во сила одлука за забрана за влез и излез со градски, меѓуградски патнички и железнички патнички јавен превоз

Владата на Република Северна Македонија на денешната 27 седница ја дополни Одлуката забрана и посебен режим на движење на територијата на Република ...

Повеќе

ЕУ ИМ ЈА ЗАТНА МУЦКАТА НА РУСОФИЛИТЕ: ПОКРАЈ СТАРТ НА ПРЕГОВОРИ НИ ДАДОА И ДОНАЦИЈА ОД 66 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА СЕ СПРАВИМЕ СО КОРОНА ВИРУСОТ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ИСТОРИСКО ПОТСЕТУВАЊЕ: СРБИЈА 4 ГОДИНИ ГО БОМБАРДИРАШЕ САРАЕВО И УБИ 10 000 ЦИВИЛИ МЕЃУ КОИ 2000 ДЕЦА!

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ - ПАК МВРО ВМРО ВО АКЦИЈА: СОВЕТНИК НА ЧУЛЕВ МАЛТРЕТИРАЛ ПОЛИЦАЕЦ ВО ТЕТОВО САМО ЗАТОА ШТО БИЛ ЗАСТАНАТ СО КОЛА НА ПОЛИЦИСКИ ПУНКТ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС!

Советник во кабинетот на Чулев извесен Зоран Ѓорѓиевски, малтретирал, навредува, и му се заканувал на полицаец во униформа само затоа што бил застан...

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО: ПРЕС НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЗА НАЈНОВИТЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА!

Повеќе